Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjengen min


tm100021

Recommended Posts

Tenkte det hadde vært greit å ha en tråd om mine langnesede pelsballer :)

Tammebarnet

tammy_04_07_1.jpg

tammy_st1305061-1.jpg

tammy_maken_03_07_1.jpg

Tessa

tassi_st_17_11_12_1-1.jpg

tasha_ifarta_23_12_07_6-1.jpg

tasha_h_23_12_07_3-1.jpg

Shakk

IMG_66431.jpg

IMG_6604.jpg

IMG_6503.jpg

Filmer av dyrene

Tessa har ikke noe imot å bli støvsuget.

http://video.google.com/videoplay?docid=38...59527&hl=en

Jentene på en liten løpetur

http://video.google.com/videoplay?docid=20...29205&hl=en

En film som beskriver shakk i et nøtteskal.

http://s282.photobucket.com/albums/kk242/l...nt=MOV00715.flv

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tessa fylte nettopp fire år, og heter egentlig Le Sphinx Hatasha

Tammy er tre og halvt og heter egentlig Le Sphinx It's Showtime

Shakil er ehm... 21 måneder og heter Le Sphinx Jessie James

:)

Vel, hvor store... Jeg tenkte å ta og kjøpe målebånd idag og måle dem!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønne! :) Synes at borzoien er en fascinerende rase. Ser av og til noen her i Trondheim, men er ikke den rasen jeg stadig møter på gaten. Ser at Shakils nese ser mye mer "bøyd" ut enn f.eks. Tessa sin. Hva er ønskelig i henhold til standarden?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Shakil har et romerhode, som ikke er ønskelig og det fører ofte med seg underbitt... I 30-40 tallet så var det veeldig populær. Vi vet egentlig ikke hvor det kommer ifra da vi har sjekket bakover og ingen som har hatt et hode som han... Men Shakil har en far fra usa, og oldeforeldre fra usa, og det blir begrenset hva man får sjekket bakover der da! Tessa har et veldig fint hodet :)

I utstilling har han gjort det både veldig bra, og dårlig... Det står ingen ting i standaren, og det blir hva dommere foretrekker. Han har ikke noe bittfeil, så der kan de ikke ta han ;)

Shakil skal aldri heller bli brukt i avl ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Romerhode? Morsomt navn på det.

Jeg synes at Tessas nese var penest, men at Shakil er søtest :P

Enig der :icon_redface: Tessa har den peneste, men Shakk skjønneste

Flotte hunder du har, Lill :wub: *vil hilse på*

Du får komme på treff her i Moss engang *knis*

Naaw, søtingsene. :ahappy: Jeg tror jeg drømte om Shakk i natt.

Litt lenge etterpå, men hva drømte du om? Morsomt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er kjempe fine..

Tini trodde du var en borzoi når hun kom til meg.. hehe trodde hun var så stor å tøff.

Hun har ikke møtt noen av den rasen etter hun kom til meg. Møter ikke så mange av de. Så hadde vært kult å fiksa et treff også se hvordan hun liker det nå. Etter bilder jeg har sett er hun en ekte borzoi killer. :flowers:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Noen nye bilder tatt av Mikkel dvs Nirm fra sonen.

Shakk

IMG_6846.JPG

IMG_6853.JPG

IMG_6815.JPG

Tammy

IMG_7056.JPG

IMG_7048.JPG

Hehe, og Mikkel som klikket litt med Tammy.

IMG_7086.JPG

Tammy fikk sitt siste cert for nesten to år siden nå, men glemt å sende inn søknad og slikt, så nå er hun endelig godkjent championat, og fikk til sammen 11 cert og to cacib. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
De er så VAKRE de hundene dine Lill.. Særlig Tammy da som jeg har møtt i virkeligheten. .Litt av en dronning det der :P

Takk :wub:

SÅ flotte dem er! nydelig rase det der!

Ja :P En flott rase.

Herlige myndene sine det!

:P

Jeg har truffet Tessa, veldig fascinerende rase og en vakker hund!

Takk, Tessa'en er søt :P

Fin gjeng du har Lill

Takk takk :P

Utrolig vakkre hunder! Er veldig fasinert av den rasen. De er så elegante og vakkre hunder :P

Ja, de er veldig elegante!

Flotte hunder med nye fart ser det ut som :P

Det kan man trygt si :P

Her er noen bilder av gjengen, tatt av Camilla.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...