Gå til innhold
Hundesonen.no

Fryser hundene deres lett?


Baby

Recommended Posts

Skrevet

FRyser hundene deres lett?

Zico har jo endel pels, men han fryser utrolig fort så jeg har måtte begynne med genser til han nå allerede... Kan jo ikke gå rundt å skjelve heller... :roll:

Huff, hvordan blir det til vinteren da tro?

Oscar fryser ikke så fort som Zico så han bruker ikke dekken eller noe enda. Bare når det regner da. :wink: Da har han regndekken. :)

Skrevet

jepp mine fryser lett.. hakke så mye pels :) men jeg tar ikke på de genser før det er på minus siden av gradestokken.. pelsen avpasser jo seg etter hva de er ute i så jeg håper å få litt tjukkere pels på dem:)

Skrevet

Diego har jo en pelskåpe så tror ikke han fryser med det første.. :)

Han er jo en "polar" hund.. Hihi..

Skrevet

Nei. Geisha før en tjukk og fin vinterpels hvert år , så hun fryser skjeden. Og den finnes ingen årstid hun elsker mer en vinteren :) (kanskje det er noen husky i henne :wink: )

Skrevet

Puma fryser ikke. Frøye fryser ikke hvis hun er i bevegelse før det nærmer seg -15

Skrevet

Nei Pito fryser aldri om vinteren.

Men det hender hun streiker når vi har gått langt i snø for da er enten potene så fulle av kram snø eller så fryser hun på beina..

Og så liker hun ikke gå ute i plaskregn.

Men fryser på kroppen det gjør hun ikke :)

Skrevet

Åja, ikke snakk :) Hun fryser hele tida.. Håper hun får litt mer pels snart. Men det går som regel bra når vi er i bevegelse, går tur og sånn. Sånn som idag når vi var på skogstur med skolen, så gikk hun uten dekken hele veien opp, men når vi kom frem fikk hun på dekken, siden hun var klissvåt. Så tok jeg det av når vi gikk ned igjen.

Skrevet

La meg bare si det slik...Odin har 2 regndekken (vi bor i bergen..), 1 ulldekken, 1 reflexdekken,1 regndekken m/for...uhm...-og så har jeg KJEMPELYST på et vi har i små str - det er et sort bobledekken med hette,og så er det fuskepels på kragen! :) -men jeg tviler på det kommer i 70,75 cm... ;)

Skrevet
Hehe, calina. Boblejakke med fukspels, Det hadde vært porno det! ;) 8)

Det hadde vært DØDSKULT!! ;):) 8) -tenk da - brun helkupert dobber, med sort bobledekken med fuskepels! ;)

Skrevet
;) Da hadde ihvertfall jeg snudd meg! hehe! Og så kan Hera få rosa boblejakke med hvit fuks pels. ;) Hadde tatt seg ut ja! Men vet ikke om jeg ville ha turt å vist meg ute med det.. i frykt for å blirr latterliggjort! :) Men Odin hadde sikkert blitt tøff! :wink:
Skrevet
;) Da hadde ihvertfall jeg snudd meg! hehe! Og så kan Hera få rosa boblejakke med hvit fuks pels. ;) Hadde tatt seg ut ja! Men vet ikke om jeg ville ha turt å vist meg ute med det.. i frykt for å blirr latterliggjort! ;) Men Odin hadde sikkert blitt tøff! :wink:

Du hadde ikke blitt latterliggjort, daaaah! ;) -tenk så stilig da! Jeg hadde LETT gått ut slik! *lol* ;) Og det er morro når folk snur seg etter en... :wink::)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...