Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanke ❤️ Dessverre ble det ikke snakk om måneder en gang ?Tidi fikk sovne inn onsdag 13 mars ? Hun virket noe bedre på søndag og mandag etter at hun hadde fått supplerende medisin

Blondie har blitt 14 år! Hipp hipp hurra!

Tidi var tiltenkt å ha et kull hos oppdretter nå i vinter. Men før hun eventuelt skulle parres, så skulle hun ta ultralyd av hjertet da det er dukket opp en del unge kelpier med hjertefeil. På vei til

Posted Images

Skrevet

Det kommer jeg nok til å gjøre :D Skal se om vi får programmet til å bli ENDA bedre! Kan tro at det gjør seg å starte når det er litt varmere ute også :P Det er ikke så greit å sette rumpen sin på den iskalde bakken. Spesielt ikke å måtte ligge og bli der. Det er også litt vanskelig å sette seg opp igjen. Jeg tror de fryser fast :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

I helgen fikk vi det endelig til! Jakten er ferdig, fangsten er innhentet og Blondie er nå endelig N uch! :D:bananas::D

Ikke nok med det, men hun slo også til med enda en tittel da hun ble BIM, nemlig NV-11 :jump:

274u.jpg

Bildet er tatt av Kristin/Papillon

Kritikk:

28 cm. Kraftig maskulin, velbygd med kraftig hode. Bra ører, vakker hals og rygglinje. Bra svans, rette proporsjoner. Vellvinklet fremme og bak. Rør seg vakkert. Vakker pels.

Dommer var Kari Järvinen

Det er veldig rart å tenke på at nå er det ferdig. Nå trenger jeg ikke å dra på alle de NKK utstillingene jeg hadde planlagt å dra på til neste år. Nå skal hun stilles i Champion klasse. Nå har hun fått sitt første CACIB og vi kan begynne en ny jakt. En jakt i utlandet. Vi har mange spennende kapitler foran oss og jeg gleder meg til å vise frem den vakre hunden min! Tenk å få være sååå heldig med sin første hund! :D

  • Like 11
Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner :D Jeg har tatt et bilde med sløyfene, men jeg orker ikke å finne frem kamera nå, så dere kan heller få vente litt til, og mens dere venter, så kan dere kose dere med verdens søteste hund! :wub:

Jeg tror jeg dør av søtheten hennes :wub:

6454101397_1b19ac7944_z.jpg

6454100847_0b0b4abf20_z.jpg

6454100247_d139ff2f37_z.jpg

6454102311_58fef9de5a_z.jpg

Dere syns sikkert bildene ser nesten helt like ut. Men jeg ser de små forskjellene i ansiktet hennes :wub: Mysingen med øynene, rynkingen med nesen, lyttingen med ørene :wub: Å herregud, hun er så søøøt!

  • Like 4
Skrevet

Nå må dere slutte å bare like, og kommentere her litt også altså!

Her er en video av verdens beste Blondie på agilitytrening i dag :D Hun var helt rååå! Dette var siste runden, så dere kan tenke dere at hun var enda råere før på dagen :D Litt for mange godlukter borte ved slalomen, men det driter vi en laaang f i! :D

Skrevet

Tadah! :D

6472465119_b2a037b116_z.jpg

6472465773_7fdc3b1e0c_z.jpg

Jeg klarer ikke å vente med å kunne ta bilde av alle hennes slufser så langt i sitt liv! :D Men det må liksom vente til hun er veteran.

Herlig! Elsker bildene av søtheten også :D (Og liking, er latskap :P )

Skrevet

Ikke sant! :D Men denne banen var ekstra kul sier Blondie. Kunstgress er moro! Men farten ER blitt bedre generelt! :D

Jeg må plage der litt til med min store bragd! BIR/BIM bildene :D Blondie er blitt BIM 3 ganger før, men likevel er dette de første bildene jeg får som bevis på det.

xh2ET.jpg

CkaaR.jpg

Jeg må bare få si at jeg syns disse hundene er veldig forskjellige typer. Jeg lurer fryktelig på hva dommeren egentlig tenkte :P Hva tenker dere?

Skrevet

Det er han helt klart! Eieren av den hunden er jo ikke noe fan av slike typer som Blondie :P Hun liker de mer "snipete" eller hva man kaller det. Blondie har et veldig grovt neseparti. I tillegg syns jeg hannhunden er mer kvadratisk, mye mindre enn Blondie på alle måter, og jeg vet ikke om det er pelsen eller om den er sånn, men den har en veldig opptrukket buk også. Men den har en mye bedre pels enn Blondie! Haha :lol: Blondie sin pels ser helt dust ut her, men det er hennes dårlige side :P Eller noe slikt. Halen blir så rar fra den siden.

Skrevet

Er veldig stor forskjell på Blondie og hannen, ja! Jeg liker begge typene på hver sin måte jeg egentlig. Men hva dommeren tenkte kan man jo lure på :P han klarte ikke bestemme seg?!

Hannhunden er liksom såå sukkersøt. Litt tipse-lik kanskje :P

Skrevet

Men hva dommeren tenkte kan man jo lure på :P han klarte ikke bestemme seg?!

Godt mulig :P Sikkert derfor han ba oss løpe så mange runder rundt :P Frem og tilbake også! Men nå skal det sies at han satte opp kun hunder fra hennes oppdrett til de andre tittlene. Junior hanne var fra deres, junior tispe var fra deres. Veteran hadde de ikke med så vidt jeg vet. Så jeg lurer fryktelig på hvorfor Blondie er med i den gjengen? :lol:

Takk for fine ord om hunden min! :wub:

Skrevet

Ikke sant! :D Men denne banen var ekstra kul sier Blondie. Kunstgress er moro! Men farten ER blitt bedre generelt! :D

Jeg må plage der litt til med min store bragd! BIR/BIM bildene :D Blondie er blitt BIM 3 ganger før, men likevel er dette de første bildene jeg får som bevis på det.

xh2ET.jpg

CkaaR.jpg

Jeg må bare få si at jeg syns disse hundene er veldig forskjellige typer. Jeg lurer fryktelig på hva dommeren egentlig tenkte :P Hva tenker dere?

Forskjellige? :P Neida, men det ligner virkelig ikke en hannhund den svarte/hvite saken.

Skrevet

Hannhundene er mer feminine hos Papillonen. Jeg tror ikke dette er avlet bevist på. De bare har en tendens til å ende opp som feminine, mens tispene ofte blir maskuline. Hva det er som gjør det vet jeg heller ikke :P Blondie fikk jo "maskulin og kraftig" i kritikken den dagen. Det hadde vært morsomt å høre hva hannhunden fikk i sin kritikk :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...