Gå til innhold
Hundesonen.no

Fotokonkurranse uke 37-38


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Til tross for noe dårlig oppslutning om den første delkonkurransen, så kjører vi igang en ny periode. Nytt denne perioden er at bildet ikke trenger å være tatt i perioden delkonkurransen gjelder. Annen hver uke kommer det et nytt tema og det vil bli satt opp avstemning på forrige to ukers tema. Over jul vil vi ha en avstemning over alle vinnerbildene, og vinneren der vil bli premiert. Det er med andre ord medlemmene på forumet som kårer vinnerbildet.

  • Det er kun tillatt med et bilde per deltaker, og det må være du som har tatt bildet ditt
  • Maksstørrelse på bildet er 800x600px/600x800px, bilder større enn dette vil bli slettet fra konkurransen uten varsel
  • Utgangspunktet til bildet er temaet og det må ha noe med hund å gjøre, ut over det står dere fritt til å tolke temaet slik dere ønsker
  • Innleveringsfrist, søndag 23. september kl 24.00
  • Bildet postes i denne tråden

Det andre temaet er "Som plommen i egget"

Ved spørsmål - send meg pm eller lag tråd i tilbakemeldinger - post ikke annet enn bilder i denne tråden. Lykke til!

Skrevet

Tja.. En nyfrisert Molin for en stund siden som syntes den beste plassen å ligge var senga til Rikke ;)

Legg også merke til at øynene hennes har litt eggeplommefarge ;)

plommeniegget.jpg

Skrevet

Dette er et bilde fra da Bono var hos opdretter, men jeg synes det er så morsomt, for han bare var utslitt, la seg ned, og sovnet slik...;

soverssttatte.jpg

her skal jeg si deg han har det som plommen i egget...! :twitch:

( lille Tekla er hun som ligger ved siden av..)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...