Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av deg og din bedre halvdel :)


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil gjerne se bilde av dere her på sonen :)

Vet det var en sånn tråd her tidligere men gadd ikke lete :P

Gjerne bilder av deg og din bedre halvdel (For di som har en :) ) Thihi...

Her er meg & min bedre halvdel :)

Øyvind,heter han :)

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
deprimerende tråd da jeg "mistet" min i helga... men jeg har jo en liten som er min bedre halvdel trofast

DSC00084.jpg

Ohh...Så leit :)

Håper det går bra med deg :)

Kjempe søtt bilde da :)

Skrevet
Har desverre ikke type, men LunaThaGentleMAn er vel ingen dårlig erstatning :)?

i223721263_44320_4.jpg

Haha...Stiliig bilde :)

Luna er jo mer GentleMan en min egen bedre halvdel jo :) *flire*

Skrevet
Samme med meg, Anettex. Det ble slutt mellom kjæresten min & meg på søndag natt. :)

Men her er vi da. Fortsatt bestevenner. :)

-0562.jpg

yey! da er vi to.. bare jeg mista min etter 3 år :) så er litt tongt! Godt jeg har Timon da som ikke vil svikte meg på den måten! :)

Skrevet

Kan man ha 3 bedre halvdeler? :) Mamma (har ikke bilde av oss på pcen) Frode og Tassen!

Meg og Frode <3

3 år 20ende August!

Meg og lill gull<3

Skrevet
Samme med meg, Anettex. Det ble slutt mellom kjæresten min & meg på søndag natt. :)

Men her er vi da. Fortsatt bestevenner. :)

-0562.jpg

Herre fred :shocked: Du ligna på Cameron Diaz!

Kjempe søte sammen forresten :)

Skrevet

Har heller ingen kjæreste, men en bedre halvdel kan jeg i alle fall ha da.

*host*

Dette bildet håper jeg virkelig ikke beskriver meg og min hund. Ryggen til Chessea og underkjeven min. Flotte greier.

picture199hs5.jpg

Det eneste bildet jeg har av meg selv akkurat her..Hehe. En tåre eller noe på kinnet.

picture36acq2.jpg

EDIT. Har bilder av meg og Chessea på hjemmesiden da..

Maria.jpg

Skrevet
Du er SÅ fin på det bildet! Er no herlig og rolig over det bildet!

Ja, det synes jeg og Ingvild.. Et utrolig flott bilde av en flott jente :)

Skrevet
Ikke har jeg type, og ingen bilder av meg og hunden(e) sammen på denne dataen

edit: jo fatisk ett av meg og Tia

Lekkert bilde som må ha blitt tatt av en svært dyktig fotograf!

Skrevet

Høh.. Nå har jeg rett nok en sånn av og på halvdel, men om han er den bedre av oss, er jeg slettes ikke sikker på :D Og jeg har ingen bilder av oss.. hehe

Men jeg har av meg og hundene, Siri er fotograf og vi er i Frognerparken :)

ForsideBilde.jpg

Og siden hundesonen påstår at Siri har dynamisk ettellerannetblabla i albumet sitt, får dere se forsidebildet mitt.. hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...