Gå til innhold
Hundesonen.no

Hakinos Better Behave Bridie


PsychoLynx

Recommended Posts

  • Svar 282
  • Created
  • Siste svar
Så voksen Carma har blitt plutselig. Herlige bilder. :)

Ja, er hu ikke blitt stor og vakker?

Gratulerer så mye:)))

Sheriff er jo etter en Hakino, Hakinos Aiko Akino:))

Kjempe fin var hun...!

Ja stemmer det, Aiko er en flott gutt. snill og god!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hu må da klare å sjarmere noen dommere med det trynet sitt da? :thumbs: Jeg vet ikke hva som skal til for at en aussietispe skal være pen på utstilling, men i mine øyne er bridie helt perfekt. Ikke så kraftig og akkurat passe med pels, nydlige farger, og et skikkelig aussie-uttrykk (tryne!)

EDIT: Er du fornøyd med oppdretter forresten? Jeg må innrømme jeg sikler litt på det nyeste kullet de har annonsert nå. My er jo en veldig aktiv tispe har jeg forstått, men Linus er jo en rolig og ikke så krevende aussiegutt har jeg forstått. ÅH jeg vil ha min egen aussie!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klarer ikke helt bestemme meg om jeg skal melde på Bridie... planen var jo at oppdretter sku ta segav alt det styret der da, og tidligere eier sku gå i ringen med Bridie, men nå skal altså ikke oppdretter dit lenger (hu sitter jo med valper da), så da veit jeg ikke helt hvor mye mer jeg gidder... hehe. Har jo ikke peil på det der jeg da! :D

edit: Blir ikke utstilling på oss, siden bridie ble sterilisert og hu har mangel på pels her og der...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Ja, hu smiler og ler hele tida. Det er ET bilde jeg har tatt av henne der hu ikke smiler...

DSC_0039.jpg

Jeg visste ikke hvorfor der og da, men dette var da hu fikk livmorbetennelse. Og var rett og slett SYK! Utrolig så godt man ser det på bildet, og det gikk virkelig opp et lys for meg et par dager etterpå da vi fant ut årsaken...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...