Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens mest sjarmerende hunderase?


Aya

Recommended Posts

Skrevet

Greit nok med vakre og majestetiske hunder- men hvilken rase er den mest sjarmerende?

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Mest sjarmerende er det ikke tvil om hvilken rase som er:

Welsh Corgi Cardigan :)

zvov.jpg

ZMPoW1.jpg

Skrevet

Beklager, men som den ihugga portisfan jeg er:

Portugisisk vannhund.. ;) De kan sjarmere meg som ingen annen rase kan. Det er også en av grunnene til at valget falt på akkurat denne rasen. Med utrolig mye personlighet kombinert med et uskyldig blikk og et utrolig komisk utseende er portisen uslåelig sjarmerende i mine øyne.

Rasen ser så utrolig lite intelligente ut når de vifter på rompa med tunga ut av munnen. Men gud, så søte.

"Se sååå uskyldig jeg er daa"

Fjelltur072.jpg

Her er et ekte portis-utrykk fanget opp

DSCN1425a.jpg

I tillegg til Portugisisk vannhund synes jeg Irish Softcoated Wheaten Terrier er en veldig sjarmerende rase. Spesielt Nena til Kristine Mali! :)

Jeanette: Jeg må innrømme at de var rimelig søte, de små du la ut bilde av over her.. ;)

Skrevet
Her kan jeg heldigvis svare Irish Softcoated Wheaten Terrier! Det finnes ingen rase med mer sjarm enn de ;)

helt enig!

Men bearded collie ligger på en sikker andre plass :)

Skrevet

Jeg må si basset, bull terrier og corgi:D Utrolig sjarmerende, festlige hunderaser.

Guest Christine
Skrevet

Wheaten(Vanilla), Bull Terrier også syns jeg Norsk Buhund er utrolig sjarmerende.. Ask er et prakt-sjarmør eksemplar av rasen :)

Edit: Også er selvfølgelig alle valper sjarmiser da! ;)

Skrevet
Wheaten(Vanilla), Bull Terrier også syns jeg Norsk Buhund er utrolig sjarmerende.. Ask er et prakt-sjarmør eksemplar av rasen :)

Hvilken del av han da? Må være halen hans det ;) Neida, du har så rett, ufattelig sjarmerende den rasen ja. vinnende vesen.

Får komme med mitt eget svar, med unntak i buhunden er Jack russel terrieren nr.1 på sjarmørtoppen. ;)

Skrevet
Wheaten(Vanilla), Bull Terrier også syns jeg Norsk Buhund er utrolig sjarmerende.. Ask er et prakt-sjarmør eksemplar av rasen :)

Edit: Også er selvfølgelig alle valper sjarmiser da! ;)

*Stolt mamma* ;)

Skrevet

Jeg har alltid synes basset'en har vært så sjarmerende. Særlig basset Hound og basset artesian Normand. (Tror de heter det?) Jeg blir også veldig sjarmert av Bernere<3

Skrevet
Her kan jeg heldigvis svare Irish Softcoated Wheaten Terrier! Det finnes ingen rase med mer sjarm enn de ;)

Signerer, jeg blir fortsatt sjarmert av mine egna :)

Skrevet

Som valp synes jeg Shar-Pei og rottwailer - uten tvil de mest sjarmerende i mine øyne.

Blandt voksne hunder sliter jeg mellom bartete strihåra vorsteh, langhåra vorsteh og en kvikk liten smartis av en Breton.

Skrevet

Jeg har blitt sjarmert av laekenois uten å ha hilst på en, kun sett bilder og sett tre sånn i forbifarta (den ene på sykkeltur i nabolaget mitt faktisk).

Ellers trenger ikke en hund å gjøre annet enn å faktisk like å bli kost med, så er jeg solgt. De fleste andre triks har Tinka allerede brukt opp, men en hund som kommer og maser om kos sjarmerer meg på et halvt sekund. :)

Skrevet
Der syns jeg Pommene vinner ;) De har sin lille dottete sjarm!

AMEN!

Pommen er den mest sjarmerende rasen! De logrer ikke med halen, men med HELE kroppen ;) Og når du snurrer rundt,bjeffer og er glad så smelter de totalt hjertet mitt! :) Nyyydelige skapningene!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...