Gå til innhold
Hundesonen.no

Bannere, gaver etc.


Svedge

Recommended Posts

Nå har jeg lasta ned.. Men hvor stor skal banneret være? Og hvordan klipper man inn bilder? :P

Bannerne her på sonen er 300x60.

For å klippe ut f.eks en hund av et bilde og lime inn i banneret:

1Først bør du lage bilde av hunden i den str at f.eks hodet passer inn i bildet

-høyreklikk - Image size, også lager du den mindre.

2. Velg pil i menyen til høyre, så velger du den lasso-tingen lenger ned på høyre siden:

- Nå tegner du rundt det du skal klippe ut, (et tips: zoom inn litt, om bildet er lite, da får du det lettere til).

- høyreklikk inni der du har tegna rundt - copy

3. Gå inn på banneret du skal ha det på, og høyreklikk - past- legg det der du skal ha det og høyreklikk igjen, og velg Validate past

Håper du skjønte det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 388
  • Created
  • Siste svar
Sliter fremdeles med å få disse "fontene" til å fungere. Jeg har lastet de ned fra http://www.1001freefonts.com ved å trykke på de skrifttypene jeg vil ha. Hva skal jeg gjøre for å få brukt de i photofiltre?

Finn en mappe på dataen som heter Fonts og legg de inni der. De vil da automatisk komme opp i alle programmene dine (word, photofiltre, frontpage osv osv).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bannerne her på sonen er 300x60.

For å klippe ut f.eks en hund av et bilde og lime inn i banneret:

1Først bør du lage bilde av hunden i den str at f.eks hodet passer inn i bildet

-høyreklikk - Image size, også lager du den mindre.

2. Velg pil i menyen til høyre, så velger du den lasso-tingen lenger ned på høyre siden:

- Nå tegner du rundt det du skal klippe ut, (et tips: zoom inn litt, om bildet er lite, da får du det lettere til).

- høyreklikk inni der du har tegna rundt - copy

3. Gå inn på banneret du skal ha det på, og høyreklikk - past- legg det der du skal ha det og høyreklikk igjen, og velg Validate past

Håper du skjønte det :P

okei, skal prøve.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe.. Wii! Prøvde meg på en enkel en! :P

Min første Banner, folkens :P hihi :P

Syns det er veldig bra til å være ditt første :P

Nå er det bare å prøve å feile, se om du kan bruke noen effekter. Er gøy å leke seg litt :P Øvelse gjør mester. Men som sagt, syns den var veldig bra til å være ditt første.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...