Gå til innhold
Hundesonen.no

Tida går så fort


Frisbee

Recommended Posts

Skrevet

I morgen, mandag er det akkurat ett år siden jeg hentet Frisbee. Da ble jeg helt på gråten for det var så utrolig at jeg skulle få med meg den lille klumpen hjem.

Da så han slik ut:

1frisbee012.jpg

Kunne de ikke bare vært sånn litt lenger...

I da, ett år senere er han blitt litt større å ha på fanget...

1div14mai025.jpg

Og jeg som ikke synes det er lenge siden han veide bare 4 kg. Hvordan er det med dere? Enig i at tiden går altfor fort, særlig det første året? Har dere bilder fra den dagen dere hentet hunden deres, og hvor mye den har vokst?

Skrevet

Dette bildet er fra da jeg besøkte Pippin første gang. Da var han fem uker... Fikk nok ikke ta med meg den lille klumpen hjem, måtte vente i tre uendelige uker til!

Pippinlitenweb2.jpg

Skrevet

Skal vi ha hundefest sammen eller? Ask blir to år i dag :)

Tiden flyr, det er sikkert, og jeg savner den lille valpen han en gang var :P har liksom ikke skrekkhistorier fra valpetiden og fortelle, det var bare herlig. Det er han fremdeles, og enten har ikke to år puberteten slått inn enda, eller så har jeg oversett den :P Skulle neimen ikke tru han blir to år..nå kan jeg ikke skylde på valpete opførsel heller :P stiller i åpen klasse på utstilling og greier.. :)

Skrevet

toya har vokst noe enormt...

her ett av henne ett par dager etter vi hentet henne.... lille nurket..

bildertoya093.jpg

og her ett som er tatt for noen dager siden

store jenta :)

S4022602.jpg

stor forskjell eller?

Skrevet

ja tiden går nesten for fort...

fant noen bilder selv.. :)

Gosh Amei 7 uker gammel

gosh1.jpg

GoshAmei4.jpg

Chanita Chanel ca 8 uker gammel

chanitachanel1.jpg

IM000904.jpg

Skrevet

SÅ søte! :P Ja er enig i at tiden flyr! Vips så er valpen borte. Derfor er det viktig å nyte valpetiden.

Her er Hera rundt 3 mnd gammel. Ikke akkurat nyinhentet, men lita alikevel :) .

puppy2.jpg

Og her 1 år etterpå. Blitt en vakker unghund :)

herasitter2.jpg

Skrevet

Skjønner hva dere mener ja! I går var det 3 år siden jeg dro til Haugesund for å hente Jóga, den dagen hun ble min :)

Bilde fra hun var ganske lita:

8 uker (henta henne da hun var 11,5 jeg da)

i29700247_10584_2.jpg

3 mnd.

i29679232_5304_2.jpg

Og 3 år, men likevel ikke så stor :)

i128284864_10078_2.jpg

Skrevet

Tiden går kjempe fort, syns ikke det er lenge siden vi hentet Miko, å til søndag er han alt 1 år :P:)

Valpetiden er over alt for fort, men nå har vi jo en liten tass i huset igjen, det er kjempe kos :)

Miko ca 8 uker:

i85068390_69775.jpg

i83414952_4919.jpg

Ca 9 mnd:

i179461895_15135.jpg

Ca 11 mnd:

i188742975_9560.jpg

Skrevet

mirasomliten7jv.jpg

Mira som liten ca 7-8 uker gammel :P:)

miiiiira7oi.jpg

12 uker ca :P

jeg har ikke bilde på denne pcn hvordan hun ser ut nå men gå på hjemmesiden vår :)

Vega har jeg ingen bilder av på denne pcn , skal sette inn dem i morgen :P

Skrevet

Jaa, lille bamsen min har blitt stor :)

5 uker:

h1-b_000.JPG

11 uker:

albin2_.JPG

16 mnd:

albin_000.JPG

Hilde og Co:

Hva med Castor da <_< :)

Skrevet

Tiden går ufattelig fort. Pang! også er den borte liksom.

guttene7uker6zc.jpg

Ero og broren - 7 uker

hpim08277zq.jpg

Ero - 6mnd

hpim01266bj4dx.jpg

Ero - 11 mnd

HPIM0407.gif

Ero 13/14 mnd

Skrevet

Tiden går fort ja, nå er det riktignok ikke like stor forskjell fra jeg fikk Balder til nå som på deres hunder, men så fikk jeg han når han var 9 mnd. Har hatt han litt over et år nå.

i20768313_59899_5.jpg

9 mnd gammel.

balderguttenmin.jpg

baldussen.jpg

Snart 22 mnd og stor gutt.

Skrevet

Diego:

7-8 uker gammel

Diegopturlitebilde.jpg

diegolite.jpg

Og nå, 1 år og 3 mnd.

IMG_9204Diegolitecopy.jpg

Cody:

Noen få uker gammel.

18.jpg

Dagen etter jeg hentet han. 4 1/2 mnd

IMG_3061lite.jpg

Og nå, 8 mnd.

IMG_8777lite.jpg

Skrevet

ååh herlighet, jeg elsker valpebilder av Diego! :)

Han er den nydeligste valpen jeg noen sinne har sett!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...