Gå til innhold
Hundesonen.no

Adjektiver til din hunds navn


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

C- (tja.. hva kan man sete her da??) Cool??

H- Hengiven

E- Ellevill

S- Sukkersøt

S- Slu :) (ja, hun er utspekulert)

E- Engasjert

A- Altetende

Skrevet

Nå skulle Chica hatt et enklere navn :D Tror jeg må skrive C`ene på engelsk.. Finner ingen adjektiv på norsk med C. Skriver hele navnet hennes også jeg :D

Inderlig snill

Blid

Rar

Ivrig

Sin egen personlighet

Lett å ha med å gjøre

Alltid med

Cute

Herlig

Impulsiv

Curious

Alltid kosete

:)

Skrevet

Nyssjerrig

Energisk

Nydelig

Attraktiv (øøhm)

(U)Oppmerksom

Søt

Cresen (jeg syns det skal skrives med c i dag ja B) )

Artig

Rar

øhm...ja... B) Er alt dette adjektiver egentlig? hva er adjektiver??

Skrevet

Savnet

Ivrig

Cowboy

Oransje

Og siden Benedicte sitter her ved siden av meg kan vi liksågodt ta Cita i samme slengen..

C-hund

Innpåtrengende

Tøff B)

Aktiv

Kristine: har du ikke hørt sangen: "adjektiv er en type ord som beskriver"? :mellow: Altså beskriiiver adjektivet substantivet, som i dette tilfellet er din hunds navn :lærer:

Skrevet

Kristine: har du ikke hørt sangen: "adjektiv er en type ord som beskriver"? :mellow: Altså beskriiiver adjektivet substantivet, som i dette tilfellet er din hunds navn :lærer:

Du er (ikke alltid) så dum du B)

Skrevet

G- glad

O- oppmerksom

S- stødig

H- hengiven

A- aktiv

M- myk

E- elskelig

I- ivrig

C- (finner ikke noe på C)

H- hyper

A- aktiv

N- nysgjerrig

I- ivrig

T- trygg

A- artig

C- (finner fortsatt ikke noe på C)

H-hærlig

A- altetende

N- nydelig

E-eksentrisk

L- lykkelig

Skrevet

Bedårene

Lykkepille

Aktiv

Zero (kan være ganske "blond" iblandt)

Energibunt

Skrevet

D-damegal (og for de som kjenner han, litt gla i utvalgte hanner:P)

O-oversosial til tider

N-Nydeli:)

N-nasker

Y-ypper

D-Donnys hale :)

O-oppmerksom

F-fant

F-full i tull

E-en bølle

N-nusselig

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...