Gå til innhold
Hundesonen.no

Ble litt hastverk her!


Siw Andrea Aae
 Share

Recommended Posts

Trenger hjelp! 

Vår kjære luna har fått løpetid og er klar for parring.. Dessverre viste det seg at kennelen vi hadde avtale med og hannhund klar, hadde blingsa og valgt ut faren hennes!! Så nå står vi altså uten hannhund og hu er midt i mottaket sitt.. ( byr seg fram) hun Er en langhåret brun chihuahua på drøye 2år og med gode papirer og stamtavle iorden..patella fri..

Vi bor i Trondheim.. noen som kan stille opp? 

20220826_201142.jpg

20220826_185036.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da venter dere til neste løpetid og planlegger ordentlig med en hannhund som passer. Å ha hastverk og ende med en hanhund som er en dårlig kombinasjon er vel også dumt?

Det kan også være greit å se seg ut et par potensielle hannhunder for framtiden, med tanke på ulike ting. Som om hun ikke tar seg med den første dere prøver osv.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

No e det IKKE sånn at vi hverken planla dårlig eller ikke hadd ting klart..vi vil jo itj godta en hannhund som ikke har papira i orden..

 

Btw..  jeg la ut ett spørsmål om noen kunne stille opp me en hannhund som kunne være aktuell.. ba IKKE om andres synsing og mening..DU veit jo itjnå om vår situasjon eller ka vi har /gjør klart..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det e absolutt IKKE sånn at vi ikke hadd ting klart.. hannhund va bestemt og klar allerede ifjor..  fra kennelen vi kjøpte tispa fra.. avtalen va at vi skull gi beskjed når løpetid starta..og levere hu der under dagene..løpetid kan vær LITT vanskelig å se, ettersom dem e så renslig..men vi oppdaga altså blod på tirsdag og sendt mld te kennelen..hu ba meg sende regnnr  te klargjøring av papira..får da mld tebake etter ei stund,der hu beklage seg,- for hu hadde plukka ut faren te tispa vår!! Dermed ble det "litt kritisk".. men jeg er altså IKKE ute etter nett troll som har så lite å gjøre at dem må kommentere andres innlegg negativt..  vi e itj opptatt av å parre tispa på død og liv herre tia,- va mer det å ha ny plan neste mulighet.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/30/2022 at 5:03 PM, Siw Andrea Aae skrev:

vi e itj opptatt av å parre tispa på død og liv herre tia,- va mer det å ha ny plan neste mulighet.. 

Expand  

Hvis målet er å legge en plan for neste løpetid skjønner jeg ikke hva dere har hastverk med nå? Eller hvorfor det er relevant at hun er "midt i mottaket"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/30/2022 at 11:19 PM, jma skrev:

Det er ikke dårlig planlegging, men hannen som i utgangspunktet var valgt ut var faren hennes? ? 

Expand  

Det var vel noen som hadde blingset litt på en stamtavle eller noe. Selv om det er en solid glipp, hvis denne oppdretteren faktisk avlet hunden som skal pares.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/31/2022 at 8:26 AM, simira skrev:

Det var vel noen som hadde blingset litt på en stamtavle eller noe. Selv om det er en solid glipp, hvis denne oppdretteren faktisk avlet hunden som skal pares.

Expand  

Som eier av hunden som skal parres så ville jeg jo selv vært såpass interessert i hannen at jeg hadde spurt om bilder og navn ol. Og da ikke gjenkjenne at hunden er faren? Det bare høres så utrolig merkelig ut for min del. ? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/31/2022 at 3:01 PM, jma skrev:

Som eier av hunden som skal parres så ville jeg jo selv vært såpass interessert i hannen at jeg hadde spurt om bilder og navn ol. Og da ikke gjenkjenne at hunden er faren? Det bare høres så utrolig merkelig ut for min del. ? 

Expand  

Joda, men hvis man ikke har erfaringen så har man lært det nå, tenker jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...