Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Beste tipset er å surre den opp ordentlig, slik at det bare er å kaste den ut når man tar den på uten noen snurr :)

Ta enden av lina uten krok, sett lina i litt spenn (under beinet, mellom beina, rundt en busk), hold lina i en hånd og dra opp, ta tommelen på motsatt hånd og fang lina som er i spenn og dra opp, ta tommelen på første hånd og fang nok en gang lina osv. Det blir som en sikksakk, omentrent. Slå enden rundt for å avslutte, eventuelt slå den rundt og tre den gjennom løkka av den oppsurrede lina. 

Skrevet

Nylonline uten tvil!! Og som nevnt over skikkelig oppsurring sånn at det er minst mulig surring når man hiver den ut. 
Jeg har 3 av denne typen, to 6mm og en 8mm tror jeg. Jami Sporline flettet neon rosa 8mmx15m | HCPet  Alac sporline nylon gul 6 mm 15 m | HCPet

Har brukt div andre tidligere, men dette er pr nå den typen jeg synes glir best i skogen. Har en gummiert liggende i bilen til søsteren min og jeg blir like irritert hver gang jeg bruker den, unntaket er når vi bader der det er sandstrand. Lettere å gjøre ren for sand. :lol: 

  • Like 2
  • Thanks 1
Skrevet (endret)
3 hours ago, Rocket said:

Nylonline uten tvil!! Og som nevnt over skikkelig oppsurring sånn at det er minst mulig surring når man hiver den ut. 
Jeg har 3 av denne typen, to 6mm og en 8mm tror jeg. Jami Sporline flettet neon rosa 8mmx15m | HCPet  Alac sporline nylon gul 6 mm 15 m | HCPet

Har brukt div andre tidligere, men dette er pr nå den typen jeg synes glir best i skogen. Har en gummiert liggende i bilen til søsteren min og jeg blir like irritert hver gang jeg bruker den, unntaket er når vi bader der det er sandstrand. Lettere å gjøre ren for sand. :lol: 

Oooh dette  så lovende ut! Takk!  Ser ut som spikeren på hodet takk!

Endret av Lillymy
  • Like 1
Skrevet

Den eneste lina jeg er skikkelig fornøyd med - som sporline, er den som er 3-slått (tvinna) oransje i 6mm (eller 8 om man har stor og sterk hund- bedre å holde i) Jo stivere de er jo lettere glir de i terrenget.
NBF selger de nå. Den som er lik, men som er flettet er ok- men ikke så god. 
Og ja, hvordan man pakker den sammen, betyr mye for hvor lett den er å plukke fram uten floker ;)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...