Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, 

Finnes det en mer miljøvennlig måte å oppbevare oppkuttet vom i fryseren, enn plastposer? 
 

Jeg kutter opp, deler inn i poser, tar ut en pose og tiner den nok til å stappe i kong og fryser igjen. Men det blir voldsomt mye plast. Man kan bruke små postbokser kanskje? Som tåler oppvaskmaskin? 
 

Jeg har vurdert poser som kan brukes igjen og igjen fra Tise, men disse blir vel dyre.

 

Tips?

Skrevet

Jeg bruker plastbokser til VOM i fryser og i kjøleskap. Jeg brukte plastposer før i tiden, men synes det ble mye gris og søppel av det. Avhengig av hvor store bitene du delere opp er, så kan det kanskje lønne seg å kjøpe plastbokser med "romdelere."

Skrevet

Jeg bruker bare plastbokser. Nå bruker vi riktignok Rawfôr som kommer ferdig oppdelt i 1kg-biter, men når vi fôrer VOM så deler jeg bare opp pølsene i passende biter og legger i boksene i frysa.

Skrevet

Jeg har alt liggende "løst" i en stor eske i frysen, litt slik som easy pack fra VOM er pakket. 
Kjøper de 6-kg pølsene og tiner de akkurat nok til at brødkniven greier skjære gjennom og lage ca 1kg store biter også legger jeg de i esken. Det hender at et par biter fryser litt sammen, men det er nok å kaste de i bakken, så går de fra hverandre igjen :) 

  • Like 1
Skrevet

Pappeske. Bruker slegge for å få bitene fra hverandre dersom de fryser fast. Hiver esken etter noen runder.

En del plastprodukter avgir kjemikalier etter noen runder i oppvaksmaskin, så plastbokser er ikke noe godt alternativ tenker jeg. Skal du fryse ned i porsjoner og gjenbruke dem bør du heller finne et annet materiale enn plast.

Skrevet

Jeg har kledd en kurv i frysen i en plastpose akkurat nå. Fungerer veldig fint. Planen var egentlig å bruke en passelig pappeske, men glemte meg hele tiden og hev dem. :lol: Nå stapper jeg stort sett i kong, slikkematter og slanger etc da. Så blir bare ett ekstra lag for å unngå gris i bunnen av fryseren eller det som ligger under om noe skulle falle ned. Plasserer stort sett kongene i en slik eggekartong sak da for å holde dem oppreist mens de fryser skikkelig til igjen. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...