Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2020


Lmari
 Share

Recommended Posts

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig er Stella hjemme❤️

Lyr døde 8 dager gammel  ♡

Dette lille nurket blir boende her hjemme, jeg som for få år siden aldri skulle ha en sort/hvit border collie. Vi har enda ikke helt bestemt oss for navn, vanskelig dette! Enn så lenge er hun Pil, men

Posted Images

På 5/23/2020 at 2:44 AM, Victoriamold skrev:

Vi henter valp hjem om 3 uker. Ei lita keeshond tispe?

Hei, skal hente en keeshond valp om litt over en uke! Gleder meg masse ❤️ jeg har tenkt på å ta med meg hunen på flyreise når den er ca 11/12 uker, men så lurer jeg på om du vet hvor mye den veier ca rundt 11 uker? om jeg har regnet rett er valpen din ca 11 uker

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 6/22/2020 at 8:15 PM, MarLov skrev:

Hei, skal hente en keeshond valp om litt over en uke! Gleder meg masse ❤️ jeg har tenkt på å ta med meg hunen på flyreise når den er ca 11/12 uker, men så lurer jeg på om du vet hvor mye den veier ca rundt 11 uker? om jeg har regnet rett er valpen din ca 11 uker

Hei jeg vil tro hun veier rundt 8 kg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
På 7/28/2020 at 7:29 AM, Ulvemamma skrev:

Haha, vi har meldt vår interesse for valp, og om alt går etter planen så komme den til oss rett over jul. Må le, for jeg har nå akkurat samme overveldende gledesfølelse og forventing som da jeg ventet mine to barn?

Kanskje noen kan anbefale en bok eller annet lesestoff? 

Åååå, ja det ER jo magisk, dette også - skjønar godt samanlikninga ??
Kva slags hund vert det? ?

Ang bøker så har me likt veldig godt '100 % hverdagslydighet fra valp til voksen', og så fekk mellomstemor boka 'Valpen flytter hjemmefra' og las veldig ivrig der - fin førebuing ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, 9nemor skrev:

Åååå, ja det ER jo magisk, dette også - skjønar godt samanlikninga ??
Kva slags hund vert det? ?

Ang bøker så har me likt veldig godt '100 % hverdagslydighet fra valp til voksen', og så fekk mellomstemor boka 'Valpen flytter hjemmefra' og las veldig ivrig der - fin førebuing ?

Valpene er jo ikke laget ennå en gang ? kun planlagt. 

Det ble finsk lapphund.  

Noterer meg bøkene! Har fått flere tips om de samme bøkene. 

  • Thanks 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...