Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte vi kunne ha en tråd for trening med balanseputer/fitpaws :)

Hadde vært kjekt å se hvilke øvelser folk gjør på disse forskjellige putene

Jeg kan starte med å legge ved en liten snutt av en av våre treninger med slike puter. Jeg bruker en fitbone og en peanut fra ebay her :) 

 

  • Like 4
  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det å stå på enkle puter syns mine er for lett, så vi bygger ? fordelen med korthåra hunder er atter jeg ser tydelig hvilke muskler som blir brukt ?

Tenkte vi kunne ha en tråd for trening med balanseputer/fitpaws Hadde vært kjekt å se hvilke øvelser folk gjør på disse forskjellige putene Jeg kan starte med å legge ved en liten snutt av e

Posted Images

Skrevet

@Carro92 hvor på ebay har du kjøpt? Gjerne send link til selger :) 

 

Vi har k9fitbone, balansepute, fitpaws paw pods, luftmadrass og yogaball fra rusta :) Var på kurs i styrke, balanse og koordinasjon i helga, så har fått masse ny inspirasjon :D 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Monikawt skrev:

@Carro92 hvor på ebay har du kjøpt? Gjerne send link til selger :) 

 

Vi har k9fitbone, balansepute, fitpaws paw pods, luftmadrass og yogaball fra rusta :) Var på kurs i styrke, balanse og koordinasjon i helga, så har fått masse ny inspirasjon :D 

Denne har jeg :)https://www.ebay.com/itm/273175720096?ViewItem=&item=273175720096

Morro! Håper du legger ut noen filmer med øvelser etterhvert :D Så får jeg gå å kjøpe yogaball, har ikke tenkt over atter den kan brukes også :)

  • Like 1
Skrevet

Syntes denne var fin for inspirasjon:

Holder på å lære shibaen å sitte bamse på puta, men må nok få litt bedre balanse først, han synes det er veldig vanskelig. Akitaen begynner å ane at han har bakbein og at de kan plasseres på puten.

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Drar opp denne, siden balanse- og styrkeøvelser er vårt nye prosjekt ?

Vi jobber nå hovedsakelig med peanut fra Fitpaws, og balansepute fra Biltema. Ønsker meg Fitbone, men det er så sinnsykt dyrt. Finnes det en billigere kopi eller noe slikt noe sted?

Skrevet
10 hours ago, tonjek said:

Drar opp denne, siden balanse- og styrkeøvelser er vårt nye prosjekt ?

Vi jobber nå hovedsakelig med peanut fra Fitpaws, og balansepute fra Biltema. Ønsker meg Fitbone, men det er så sinnsykt dyrt. Finnes det en billigere kopi eller noe slikt noe sted?

Vet det er en del som kjøper yoga"baller" (av mangel på bedre ord...) Finnes kanskje noe der som kan brukes? 

Skrevet
Akkurat nå, Ingidano skrev:

Vet det er en del som kjøper yoga"baller" (av mangel på bedre ord...) Finnes kanskje noe der som kan brukes? 

Yogaball har jeg, men den er ikke egnet til samme øvelser som på Fitbone. Jeg ønsker et slikt bein av samme utforming og størrelse som Fitbone ☺️ Hvis ikke det finnes, må jeg bare kjøpe Fitbone, men det er bare så sinnsykt dyrt.

Skrevet
Just now, tonjek said:

Yogaball har jeg, men den er ikke egnet til samme øvelser som på Fitbone. Jeg ønsker et slikt bein av samme utforming og størrelse som Fitbone ☺️ Hvis ikke det finnes, må jeg bare kjøpe Fitbone, men det er bare så sinnsykt dyrt.

Litt dårlig på å forklare ser eg :)  Om du søker på yoga equipment på ebay f eks, så finnes det i mange størrelser og typer, ikke bare ballformet. 

Skrevet
Akkurat nå, Ingidano skrev:

Litt dårlig på å forklare ser eg :)  Om du søker på yoga equipment på ebay f eks, så finnes det i mange størrelser og typer, ikke bare ballformet. 

Ah, da prøver jeg det! ?

  • Like 1
Skrevet

Finner dessverre ikke det jeg leter etter, så da håper jeg at det finnes en stand med rimelige fitbones på NO ?

 

Flere som er aktive med balanse/styrkeøvelser for tiden? 

Skrevet

Vi trener ikke nå, men har gjort litt før, og skal være flink til vinteren, men savner ett konkret treningsopplegg med det utstyret vi har. Må ha noe å følge ellers blir det bare tull. 
Vi har ikke noe fancy greier- da de er- som nevnt sinnssykt dyre. Men vi har en peanøttball, 2 flate biltema puter, 4 halvballer (litt større enn pitpaw sine- kjøpt på ebay) ett rundt balansebrett fra biltema og ett hjemmelaget vippebrett. (begge kledd med gummimatte) Ett par biltema manualer for nakke trening (1kg) +
En tredemølle og ett lite rom som alt står i, så vi mangler bare planen, så burde kjernemuskulaturen bii supersprek ;)
Vurderer å betale noen for å lage ett skreddersydd program til oss, men det var de penga da...

  • Like 1
Skrevet

Synes det er litt lite om det på nettet, faktisk. Så mange i verden som har fitpawsprodukter, så mange som har aktive brukshunder som har økt behov for balanse og styrke, og likevel så lite info om temaet? Det er veldig synd!

Skrevet
58 minutter siden, AussieAllTheWay skrev:

Holdt på å melde meg på da det var rabatt på kurset, men glemte helt av det- ellers er det for dyrt for meg :/

Du kan melde deg på som observatør, får veldig mye ut av det og :)

Skrevet
Akkurat nå, AussieAllTheWay skrev:

observatør på online kurs? Eller tenker du vanlig kurs. Vanlig kurs går ikke :D

Sorry, leste litt feil, tenkte på det vanlige kurset :)

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...