Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg lest litt i manualen til nybilen og funnet ut at den rare boksen i taket ganske enkelt er en solbrilleholder pluss et konvekst speil slik at man kan se alle passasjerene i baksetet. Jeg har lurt sånn på hva det var. :P

Ellers har Symra fått en dusj igjen, men jeg synes hun lukter løpetid ennå. Gleder meg litt til hun er helt ferdig nå, da skal jeg jaggu skifte på senga også. :aww:

 

  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sonen, hils på den nye lille sjokoladepuddingen min 

Da blir det visst ny jobb på meg, lykke-ugla fra @Raksha funker!!! Det har vært en utrolig omstendelig prosess, sånn at jeg etter hvert følte at jeg burde få jobben bare på grunn av oppmøte. Først så

Se på den fine modellen da    

Posted Images

Skrevet

Spiste 2 påskeegg og nå er jeg så kvalm at jeg vet ikke hvor jeg skal gjøre av meg... :thumbsdown: Ryker på samme smellen hvert eneste år 

  • Haha 2
Skrevet (endret)

-29 her nå. Det er igrunnen bare teit. Helt ubrukelig faktisk. Håper den sibirkulda går sin vei snart. 

Edit: -31

Endret av Raksha
Skrevet
7 timer siden, QUEST skrev:

Surfet litt på finn og hva kan man ikke få der..blandingshvalper mellom amerikansk bulldog og presa canario..Ja, det blir nok en grei blanding det..:blink:

 

Ser forøvrig at puli oppgis å være allergivennlige..stemmer det @Mud

Ja. I den grad en hund kan være allergivennlig. Selv mamma tåler pulien (Vi har bare testet korte møter vel og merke  ) og hun tålte hverken bedliss eller Puddel. Men allergi er individuelt. Det er sikkert noen som ikke tåler puli men tåler puddel også. 

Skrevet
9 timer siden, Tonje skrev:

I dag fikk jeg endelig kommet meg ut på skitur, men gleden ble kortvarig da de nypreppa skiene virkelig ikke kjentes nypreppa ut. Så nå gidder jeg ikke smøreski mer og skal bytte de ut med felleski. Greit nok at velsmurte ski er en drøm å gå på, men når jeg får til det 2 av 10 ganger så dreper det til slutt skigleden og det ønsker jeg virkelig ikke. 

Skoj fikk være med å kjøre bil og besøke besta og hunden hennes i dag. Bilkjøringa går bedre og det var bare litt småsutring. Hadde han i bur i baksetet, så får jeg flytte han helt bak når han har blitt komfortabel der. Lurer på hva vi skal finne på som miljøtrening i morgen. Det er liksom ikke så lett med denne kulda og veldig frossen valp...

 

Jeg hadde liten valp på sommer/høst og den stappa jeg i veska og tok med på cafe. :lol:  Jeg hadde/har en hundesekk med netting. Meget kjekk når man har en liten tass og skal på storbyferie for eksempel! Han klarte ikke være noe alene og jeg bor alene. Melvin er såpass liten og søt at jeg hadde bært han igjennom kjøpesenteret hvis de har dyrebutikk der, to-i-en! Dra på besøk til noen? 

----------------------

Jeg har ikke gradestokk og nå er jeg ganske glad for det! Synes det er ****** kaldt hver dag, men aner jo ikke hvor kaldt før jeg kjører til jobb. :D 

  • mushi locked this emne
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...