Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest *Kat84*
Skrevet
4 timer siden, Siljus skrev:

Sånn sett elsker jeg området jeg bor i! Blokk ei lita mil utenfor sentrum, på det meste 10 bussavganger i timen, og Bymarka med sine uendelige muligheter bokstavelig talt rett over veien! :wub: Det tar oss sånn ca 4 min å gå til lysløypene, og så er det mangemange stier som går utenom! Så det lille området rett utom her har alt fra 20-min-løyper til 2-3-timer-løyper! Og alt innimellom, ut ifra om man går til høyre eller venstre i kryssene :lol: 

Og pluss med at det er et rolig område ellers, så blir vi boende her! Jeg har allerede funnet ei leilighet jeg skal ha, så vi venter på at den legges ut for salg igjen.. Kaaaan være vi blir boende i leiligheta her i noen år :lol: 

Men jeg syns denne leiligheta blir litt for liten for oss (og dataene), så aller helst skulle jeg flytta i går :aww: 

Det høres ut som et skikkelig drømmested! 
Rett ved her i gangavstand har vi en skog med en løype som går rundt. Det er mulig å gå utenom den hovedstien som er mer som bilvei, men der er det så mye gjørme at det er stor fare for å sitte fast. 
Men bare 5-10 minutters kjøring herfra kan man gå i timevis på tur, uten å treffe på folk. Eller... Man må jo gjennom en sånn kjedelig hovedsti der også da, men det er i hvert fall mer som frister å bruke bare man går et stykke :) 

@Pixie Så flott at han har tilpasset seg det nye hjemmet, og at de ikke har noen særlige problemer der :) Jeg skjønner at det er vanskelig, men så lenge dere kan ha kontakt er det jo supert :)  

Jeg er endelig bedre nå. Ikke feber i dag, men irriterende hoste og litt nyseanfall. Men ikke tett slik som i går. Hadde jeg ikke jobbet i kontorlandskap og mye på telefon hadde jeg vært på jobb i dag. Men i morgen blir det mulig. Da er nok alt annet av irriterende sykdomstegn borte også :)  

 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pappa sponser med det samme han sponsa eksen sin billett med, nå har vi kjøpt flunka ny flybillett til @Teserere og livet er straks litt lysere  . Da blir det Thailand i jula med bestevenn! Er så glad

Mobilen min ringte mens jeg satt med en pasient (hørte vibreringa så vidt) og da jeg kjente igjen nummeret hoppet hjertet over flere slag, det var fra drømmejobben! De vil ha meg på intervju! Jeg var

Hei sonen! Visste dere at...     ...at jeg har verdens søteste lille vofs?    

Posted Images

Skrevet
1 hour ago, Symra&Pippin said:

Jeg kjenner en barnefamilie som gikk omkring i Bymarka i flere dager, med telt og fiskestang! :lol: For barna var det sikkert et endeløst villmarksområde.

Det er det. Jeg har gått meg bort et par ganger :P 

 

På plass på jobb. Første timen min i dag utgikk, så da hadde jeg muligheten til å ta igjen litt søvn etter firetimersnatta i går. Kjenner meg jo nesten uthvilt! :blink: 

Nå snart en time, og så skal jeg avgårde på NTNU og holde fremlegg. Pray they don't shoot the messenger...

  • Like 2
Skrevet

Fått fikset litt på et par dekken til Casper og så vurderte jeg å sy en genser og noen halsbånd til han. Men slo det litt fra meg, var ikke helt i slaget til å sitte å sy mye i dag. 

Spiste litt frokost, og la meg på sofaen istedefor :aww: Må ut å se om hønene blåser bort om ikke så lenge, men frem til da så blir jeg her jeg er kjenner jeg.

 

Skrevet
18 minutter siden, Line skrev:

Det er det. Jeg har gått meg bort et par ganger :P 

Samme her. Den ene gangen med en hel klasse på slep. "Er du sikker på at vi skal gå denne veien lærer?" "Nei".

  • Like 7
Skrevet

Vært vill og gal, byttet profilbilde :fear:.
Litt vondt å bytte da bilde jeg hadde var av Amigo. Savner han fortsatt, litt over 2 år siden jeg mistet han. Men nå får Lio pryde profilbilde en stund.

Kom meg på jobb og rakk møte mitt i dag.

Noen her som er gode på å skrive søknad? Skulle gjerne hatt noen gode tips.

  • Like 3
Skrevet

**** ta flyselskaper, at de ikke bare kan tilby navneendring på billett :cry: . Eksen har betalt faren min tilbake for billett til Thailand som vi skulle dra til sammen.. også ordner @Teserere fri og kan betale for omregistrering, men de tillater det ikke. DRITT DRITT DRITT. Har ikke lyst til å dra i det hele tatt. 

Skrevet
1 minute ago, Symra&Pippin said:

Samme her. Den ene gangen med en hel klasse på slep. "Er du sikker på at vi skal gå denne veien lærer?" "Nei".

:lol: Jeg fikk i det minste bare oppgitte blikk fra Freya :P 

 

@Mirai :hug: 

Skrevet
Akkurat nå, Mirai skrev:

**** ta flyselskaper, at de ikke bare kan tilby navneendring på billett :cry: . Eksen har betalt faren min tilbake for billett til Thailand som vi skulle dra til sammen.. også ordner @Teserere fri og kan betale for omregistrering, men de tillater det ikke. DRITT DRITT DRITT. Har ikke lyst til å dra i det hele tatt. 

Er det sikkerhetsmessige grunner til at de nekter? @Kangerlussuaq vet du noe om årsaken? 

Skrevet
1 time siden, Kaisen skrev:

Jeg kan ikke gå tur i skogen alene jeg...har en lei tendens til å gå meg vill:lol: retningssansen min er ræva

Det hender stadig vekk at jeg må stole på hunden... Har gått bra hittil. :lol:

Skrevet
10 timer siden, Kaisen skrev:

Det der irriterer jeg meg over også!:lol: spesielt hvis jeg har en brusboks. Hører det smeller skikkelig i aluminiumen...reagerer også på lyden av skjøteledninger som står på. Konstant, ekkel dirrelyd:sleep:

Den lyden blir jeg direkte dårlig av. 

@Pixie glemte å quote, men godt å høre at han har fått et godt hjem, selv om det er tungt :hug:

Skrevet
14 minutter siden, Mirai skrev:

**** ta flyselskaper, at de ikke bare kan tilby navneendring på billett :cry: . Eksen har betalt faren min tilbake for billett til Thailand som vi skulle dra til sammen.. også ordner @Teserere fri og kan betale for omregistrering, men de tillater det ikke. DRITT DRITT DRITT. Har ikke lyst til å dra i det hele tatt. 

For et rart system - jeg har foretatt navneendring på billett samme dag som jeg fløy. Det var fra mitt eget navn til mitt eget navn, fordi bestilling på nett ikke godtok Ø, og da jeg kom til innsjekk så stemte ikke navnet på billetten med navnet i passet, siden passet godtar Ø. Så da sto jeg der, og sto der, og var dritsur, og fikk foretatt navneendring mot gebyr. 

Håper det løser seg på et vis, høres ut som du kan trenge å komme deg bort, gjøre noe morsomt, og være med ei venninne :hug: 

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Farmen 2017; er det noen plass jeg kan se ALLE episodene fra i år? Jeg fikk ikke med meg de første episodene :P

Mannen har fulgt med på Sumo når han har hatt friuke og jeg var på jobb :) 

Energien er ikke helt på topp. Jeg har ikke veldig lyst til å gå ut i dag, og har egentlig ikke energi til så mye annet enn å sitte i ro. Det går seg vel til. Det hjelper nok ikke å se ut vinduet og konstatere at det blåser surt heller akkurat :aww: 

Og utover det synes jeg at jeg har ventet alt for lenge på at bilder skal bli avlest hos NKK nå, og at det er på høy tid at det legges ut et resultat. Min manglende tålmodighet har ikke godt av å sitte hjemme og ha all verdens tid til å sjekke slike ting :lol: 

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Takk :) Men Sumo må mn betale for ja? 

Ja, tror ikke det finnes noen gratis variant av det. Det er det vel bare Viaplay som har. 

Skrevet
Akkurat nå, *Kat84* skrev:

Ja, tror ikke det finnes noen gratis variant av det. Det er det vel bare Viaplay som har. 

Dplay har også noe gratis(bl.a Solplassen). 

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, WelshenNemi skrev:

Dplay har også noe gratis(bl.a Solplassen). 

Det visste jeg ikke! Takk :)

 

Skrevet

Hata ikke Tuva bc'er fra før gjør hun det ihvertfall nå. Møtte 3 løse mens Tuva var løs og. Ble litt krangling men ikke noe sår på Tuva eller 2 av de andre, den 3 stakk av og kom ikke tilbake mens jeg pratet med eieren, håper det gikk bra med den og! 

Skrevet
2 minutter siden, QUEST skrev:

Det ser ikke ut til at Dplay har Farmen, TV 2inngår ikke, ser det ut til. 

Det er nok bare sumo som har farmen :)

49 minutter siden, Piglet skrev:

Det hender stadig vekk at jeg må stole på hunden... Har gått bra hittil. :lol:

Det tror jeg ikke jeg hadde tørd:lol: hun hadde sikkert bare ført meg lenger bort siden hun aldri vil tilbake til bilen:teehe:

Skrevet

Hvorfor må jeg være så dum å se på hunder på finn...whippetkull ventes 15 minutter fra der jeg bor:shocked: nå hadde jeg egentlig slått fra meg rasen, men åååh... whippet:wub:

Skrevet
Akkurat nå, Kaisen skrev:

Hvorfor må jeg være så dum å se på hunder på finn...whippetkull ventes 15 minutter fra der jeg bor:shocked: nå hadde jeg egentlig slått fra meg rasen, men åååh... whippet:wub:

:lol: 

du har aldri opplevd whippetvalp du eller? :lol: 

 

hilsen whippetoppdretteren :lol: 

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...