Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Hun ser mer enn korrekt bøyd ut på nederste videoen - men husk støtte i tøyle og bein utvendig så ikke skuldre og ting flagrer.
Men ta høyde for at hesten er fersk da... hun kan være støl og det kan være årsaken til at hun ikke bøyer seg.
Turer i terreng og styrke er viktig :)

  • Svar 360
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Noen av hestene våre, to PRE, og to PRE krysninger. Har også to sportsponnier som jeg ikke fant bilde av i farten 

Fant et par bilder av ponniene også  

I mndskiftet juni/juli henta vi hjem en fantastisk herlig fyr: Pondus. Han er en fjording/kaldblodsmix på 13 år som skal tusler her sammen med lusa, bære litt på meg og ellers bare være en fin flott f

Posted Images

Skrevet

Det var en video der ja :)  Jeg ville bare rammet den inn med ytterskjenkelen, lagt leggen om den , ørlite tilbake kanskje og passet på at panneaksen er rett . Om du løfter venstre hånd litt når venstre øre ligger litt lavere så ungår du at hun bare legger nesa over mot høyre og du får tak i nakkebåndet i steden for . Senke takten litt kanskje så er det lettere å rekke kjenne etter :) Det er sikkert nok å ri lett litt langsommere for å få henne til å dempe seg akkurat passe uten å måtte ta den i munnen :)

  • Like 1
Skrevet

Gikk mye bedre idag :) men merkbar forskjell på høyre og venstre. 

Tenkte å ri litt bommer igjen i morgen for variasjonens skyld. Hun var sykt sprek idag :lol:

 

20180114_190559.jpg

  • Like 3
Skrevet

Jeg gruer meg nesten litt til frøkna får sko på seg igjen på tirsdag. Tror vi må ri på tur og få ut litt futt! :D Hun er dritkul når hun er sprek da i det minste. :P 

  • Like 1
Skrevet
4 hours ago, Rocket said:

Jeg gruer meg nesten litt til frøkna får sko på seg igjen på tirsdag. Tror vi må ri på tur og få ut litt futt! :D Hun er dritkul når hun er sprek da i det minste. :P 

Jeg venter også på sko! Vi har skrittet to turer med andre (helt rolig) og en tur alene (litt mer fres :lol:) så tror hun kan bli super på tur, men blir spennende første gang med litt fart! 

 

Sleng inn litt bilder a folkens!

  • Like 1
Skrevet

Får spamme selv daaa?

Ponnien som var redd bommer for en ukes tid siden. Og sjanglet over som en full sjømann.. Idag: (fortsatt litt sjanglete men :P )

 

Løper ikke bare full fart tulling lenger ?

 

Også stjal jeg hesten til ene eleven min (har privattimer i sprang). I skibukse. 110cm!! Det har jeg ikke hoppet på maaaange år :D

 

Screenshot_20180117-214011.png

  • Like 6
Skrevet
On 1/15/2018 at 8:08 AM, Kaja said:

Jeg venter også på sko! Vi har skrittet to turer med andre (helt rolig) og en tur alene (litt mer fres :lol:) så tror hun kan bli super på tur, men blir spennende første gang med litt fart! 

 

Sleng inn litt bilder a folkens!


Har blitt lite bilder herifra dessverre, tlf min driver å dør om det er vind og for kaldt ute. Og vind er det nok av der stallen ligger for å si det sånn! :lol: Ikke har vi sånn luksus som deg med ridehall heller. Åh som jeg savner å ha tilgang på det! Har heldigvis supre andre fasiliteter da! :D 
Skulle egentlig opp og ri idag, men så fikk jeg migrene. Typisk! Frøkna fikk sko på, på tirsdag. Med broddhull denne gang, for slik det ser ut på værmeldingen så blir det fort liggende is en stund om snøen som kom nå smelter litt. Må bare se om jeg rekker å stikke å kjøpe brodder i morgen. 

Var sikker på jeg hadde delt disse bildene her, men tydeligvis ikke. Fra siste rideturen i 2017. Tidenes mest zen tur! Akkurat samme følelsen som når man er ferdig å få en masasje el. Helt utrolig!
 

 

 

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Litt sært spørsmål, men håper jeg får et fornuftig svar.

Når man importerer en hest fra utlandet betaler man et firma for å legge ut for MVA samt ordne papirer for import m.m. Hvor mye er det vanlig å betale for denne tjenesten (inkl mva)?

Skrevet

Kontakt BL Shipping om du ikke henter selv. Prisen på selve tjenesten er ikke så stor rett over 1000 lappen. Avgiftene til staten er derimot store så det er dyrt å importere billige hester...

  • Like 1
Skrevet
6 minutter siden, yurij skrev:

Kontakt BL Shipping om du ikke henter selv. Prisen på selve tjenesten er ikke så stor rett over 1000 lappen. Avgiftene til staten er derimot store så det er dyrt å importere billige hester...

Men synes du det er en grei pris på tjenesten? Når MVA er såpass høy synes jeg en tusing var frykelig rimelig? En hest koster jo en god del i MVA.

Skrevet

Nå er det en liten stund siden jeg har brukt dem så muligde tar litt mere nå men uansett er det jo bare en dråpe i havet :)  Tenker du starte firma? 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, yurij skrev:

Nå er det en liten stund siden jeg har brukt dem så muligde tar litt mere nå men uansett er det jo bare en dråpe i havet :)  Tenker du starte firma? 

Kom over en importrenging på jobben og reagerte litt på prisen :) Takk for svar!

Skrevet

Jeg betalte firmaet som kjørte hesten hjem (og over grensa) ca kr 3000. Det var tvers igjennom Sverige og frem til stallen hit. I tillegg kom kjøttavvgift på kr 5000 og 25% moms på hele pakka til staten.

Skrevet

Jeg klarte jo kunststykke å briste bekkenet her omdagen, så frøken strøken har fått litt ufrivillig fri.. 
Men det er nok greit for henne å tenke litt også :)

Jeg blir bare mer og mer glad i henne, og hun vrinsker hver gang hun ser meg (penny jeg vet :P) 
Gruer meg til hun skal bort. Men det er fortsatt en stund til. 

Vi jobber fortsatt mye løs, det går bedre og bedre. Men hun er ei hoppe med egne meninger, det merkes :P
Siden jeg ikke kan ri har det blitt mye miljøtrening, og hun står nå stille ved forstyrrelser (helt løs). Kan 
dytte til henne, kaste ting på henne (ikke hardt altså), veive longsjepisken over henne osv, lite reaksjon så lenge
hun har fått beskjed om å stå. 

Fikk ridd en tur før jeg skadet meg, hvor vi møtte traktor, minibuss og personbil i samme kryss og det ble totalt kaos med rygging og piping osv. Hun sto bare å kikket på, mens den voksne trygge hesten vi hadde med syns det var skummelt :lol: 
Idag skal jeg ri igjen, vi skal på tur sammen med 5 andre hester og rideskolejentene. 
Sko på lørdag! Søndag skal vi på skikkelig tur!

Hun har også løshoppet, er ikke den peneste stilen men mye framdrift :) 

Selvom det er konkurranse jeg har drevet mest med, så er det løsjobbing jeg trives aller best med. Jeg har ikke noe behov for å ri sånnsett. Det er SÅ gøy og givende å leke med de. 

Ræva lys i ridehuset, men se da :wub: 

_DSC0558.JPG

_DSC0566.JPG

_DSC0640.JPG

_DSC0419.JPG

_DSC0544.JPG

_DSC0241.JPG

_DSC0229.JPG

  • Like 8
  • 4 weeks later...
Guest Mira2.0
Skrevet
Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Sov godt lille lurvetass :heart: Vi skulle jo kose oss i mange år til! Du vil bli dypt savnet. Håper du koser deg på evig grønne beiter og gule havreåkere i fleng :heart:!

Lill Ydse sitt bilde.

 

Lill Ydse sitt bilde.

 

 

Lill Ydse sitt bilde.

 

Lill Ydse sitt bilde.

 

Lill Ydse sitt bilde.

 

 

 

Så leit :( Så ut som en ordentlig trivelig ponni, forstår godt at sorgen er stor.:console:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...