Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det var jeg som har vært snill i år Fikk tilbakebetalt for ungufør for alle årene jeg har vært på aap. Julaften kom tidlig i år, for dette var ikke forventet overhodet! Jeg er i sjokk for å si de

Nå syns jeg mannfolka trenger litt positiv omtale her! Min ødelegger aldri noe i sinne, nekter meg aldri å låne noe han betaler for av streamingtjenester - (WTF??) er verdens snilleste med både meg, b

Jeg smelter. Valpelyder  twiggy er naturtalent.  Da gikk ihvertfall tiden  

Posted Images

Skrevet

Noen snille soniser som kan fortelle meg navnet på denne skuespilleren? :) Klarer ikke komme på det. :icon_confused:

image.png

Skrevet
Akkurat nå, Yellow skrev:

Noen snille soniser som kan fortelle meg navnet på denne skuespilleren? :) Klarer ikke komme på det. :icon_confused:

image.png

Er ikke det der Loki? Hva heter han på ordentlig da? 

Skrevet
Just now, rosinbolle said:

Er ikke det der Loki? Hva heter han på ordentlig da? 

Nei tror ikke det der er Tom hiddleston :P 

Guest *Kat84*
Skrevet

I dag tidlig fant jeg ikke nøklene mine igjen, så jeg tok reservenøkkelen til bilen som er til salgs i farten og hastet ut.
Når jeg kom hjem snakket mannen om 3 for 5 på bilvask, så han hadde betalt for flere. Snakket om at han hadde kjørt gjennom bilvasken også. Jeg skjønte ingenting, for han kjørte jo sin egen inn dit i helga. Jeg var helt sikker! 

Det gikk litt for lang tid før jeg skjønte at det var min han hadde tatt. Han hadde nemlig forvekslet mine nøkler med sine egne, og lagt mitt nøkkelknippe i jakka. Så da skulle han være snill og vaske bilen for meg :) 

Nå har jeg sjekket inn på flyet til i morgen. Jeg skal på opplæring på kjøkkenmaskiner og kaffemaskiner ifm jobben i Stavanger. Kanskje den vil føles noe mer givende etter det. :aww: 
Sjef har gått tur også. Eller rettere sagt furtet, luntet rundt, og vist tydelig at det ikke var noe gøy. Det regnet nemlig rett mot ansiktet på oss, så siden jeg ikke følte meg opplagt for lang tur. 

Det føles som jeg brygger på noe. Har hatt vondt i kroppen, og hodepinen har truet med å komme i hele dag, selv med lesebriller på. I tillegg har jeg hatt skikkelig nyseanfall, magen rumler, og jeg begynner å bli hes. Jeg håper det at jeg begynner å bli hes kun er på grunn av cysten, og ikke på grunn av sykdom. 

Jeg får legge meg tidlig så håper jeg at jeg får sovet det verste ut til i morgen :)  

Skrevet

Gleder meg allerede til helg, og jeg har ikke en gang vært på jobb enda denne uka :P 

Gikk på en smell på rema - nedsatt pris på smågodt :icon_redface: Viljestyrke ønskes kjøpt ... 

Også lurer jeg på hvordan det går med @SFX  og Foenix? 

Skrevet
59 minutes ago, Cavalierflat said:

Husker aldri om jeg har låst bilen. Har enda ikke skjedd at jeg har glemt, for låser nok på automatikk. Men,ikke noe gøy når man plutselig skvetter til og ikke kan huske i det heletatt.

Håper det ikke bare er jeg som er sånn :teehe:

Nope ... derfor har jeg begynt å si høyt til meg selv at "nå er den/det låst!". Funker. :teehe:

  • Like 3
Skrevet
Just now, MarieR said:

Også lurer jeg på hvordan det går med @SFX  og Foenix? 

Hun har ikke PC for tiden, så jeg tar meg den frihet å svare. Foenix har tatt stingene og alt ser foreløpig bra ut :) 

 

Jeg har torsdagsfølelse i dag. Det er litt kjipt når det bare er tirsdag, og dermed slett ikke fredag i morgen :aww: 

  • Like 4
Skrevet

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

:lol: Du er så lik meg :lol: 

Vi har vært på tur i noe som lignet en mellomting mellom regn og sludd. Litt deilig faktisk - når man kommer seg ut. Dørstokken er dog veldig høy i sånt vær :aww: 

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

 

My kind of person. :lol:

Vært på kveldstur i skikkelig regnvær. Og da hadde hunden veldig god tid. Det hadde ikke jeg. :P

  • Like 1
Skrevet

Kveldsturen ble relativt kort i sludd gitt... unødvendig sølete vær. Sendte sympatiske tanker til de to mennene jeg gikk forbi som sto ute i søleværet og byttet dekk :P 

Nå en episode Irene Huss til før jeg finner senga.

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Altså..halloween meg her og der.. ekte nordmenn feirer ikke hallo vin, ækt nordmenn drekk heimbrent! :vino:

Det hørtes slitsomt ut :lol:

Skrevet

Uggent vær her også, så da jeg kledde på meg for å gå tur lå Felix demonstrativt i sofaen, han hadde ikke tenkt seg ut. Så da fikk han være inne med samboer mens jeg og Blaze tok en runde. Ble ikke så langt for jeg må ærlig innrømme at jeg er mer lik Felix i sånt vær. Sludd, grått og vått er det verste været som finnes og jeg blir nesten litt grinete av det :P 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...