Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det var jeg som har vært snill i år Fikk tilbakebetalt for ungufør for alle årene jeg har vært på aap. Julaften kom tidlig i år, for dette var ikke forventet overhodet! Jeg er i sjokk for å si de

Nå syns jeg mannfolka trenger litt positiv omtale her! Min ødelegger aldri noe i sinne, nekter meg aldri å låne noe han betaler for av streamingtjenester - (WTF??) er verdens snilleste med både meg, b

Jeg smelter. Valpelyder  twiggy er naturtalent.  Da gikk ihvertfall tiden  

Posted Images

Skrevet

Noen snille soniser som kan fortelle meg navnet på denne skuespilleren? :) Klarer ikke komme på det. :icon_confused:

image.png

Skrevet
Akkurat nå, Yellow skrev:

Noen snille soniser som kan fortelle meg navnet på denne skuespilleren? :) Klarer ikke komme på det. :icon_confused:

image.png

Er ikke det der Loki? Hva heter han på ordentlig da? 

Skrevet
Just now, rosinbolle said:

Er ikke det der Loki? Hva heter han på ordentlig da? 

Nei tror ikke det der er Tom hiddleston :P 

Guest *Kat84*
Skrevet

I dag tidlig fant jeg ikke nøklene mine igjen, så jeg tok reservenøkkelen til bilen som er til salgs i farten og hastet ut.
Når jeg kom hjem snakket mannen om 3 for 5 på bilvask, så han hadde betalt for flere. Snakket om at han hadde kjørt gjennom bilvasken også. Jeg skjønte ingenting, for han kjørte jo sin egen inn dit i helga. Jeg var helt sikker! 

Det gikk litt for lang tid før jeg skjønte at det var min han hadde tatt. Han hadde nemlig forvekslet mine nøkler med sine egne, og lagt mitt nøkkelknippe i jakka. Så da skulle han være snill og vaske bilen for meg :) 

Nå har jeg sjekket inn på flyet til i morgen. Jeg skal på opplæring på kjøkkenmaskiner og kaffemaskiner ifm jobben i Stavanger. Kanskje den vil føles noe mer givende etter det. :aww: 
Sjef har gått tur også. Eller rettere sagt furtet, luntet rundt, og vist tydelig at det ikke var noe gøy. Det regnet nemlig rett mot ansiktet på oss, så siden jeg ikke følte meg opplagt for lang tur. 

Det føles som jeg brygger på noe. Har hatt vondt i kroppen, og hodepinen har truet med å komme i hele dag, selv med lesebriller på. I tillegg har jeg hatt skikkelig nyseanfall, magen rumler, og jeg begynner å bli hes. Jeg håper det at jeg begynner å bli hes kun er på grunn av cysten, og ikke på grunn av sykdom. 

Jeg får legge meg tidlig så håper jeg at jeg får sovet det verste ut til i morgen :)  

Skrevet

Gleder meg allerede til helg, og jeg har ikke en gang vært på jobb enda denne uka :P 

Gikk på en smell på rema - nedsatt pris på smågodt :icon_redface: Viljestyrke ønskes kjøpt ... 

Også lurer jeg på hvordan det går med @SFX  og Foenix? 

Skrevet
59 minutes ago, Cavalierflat said:

Husker aldri om jeg har låst bilen. Har enda ikke skjedd at jeg har glemt, for låser nok på automatikk. Men,ikke noe gøy når man plutselig skvetter til og ikke kan huske i det heletatt.

Håper det ikke bare er jeg som er sånn :teehe:

Nope ... derfor har jeg begynt å si høyt til meg selv at "nå er den/det låst!". Funker. :teehe:

  • Like 3
Skrevet
Just now, MarieR said:

Også lurer jeg på hvordan det går med @SFX  og Foenix? 

Hun har ikke PC for tiden, så jeg tar meg den frihet å svare. Foenix har tatt stingene og alt ser foreløpig bra ut :) 

 

Jeg har torsdagsfølelse i dag. Det er litt kjipt når det bare er tirsdag, og dermed slett ikke fredag i morgen :aww: 

  • Like 4
Skrevet

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

:lol: Du er så lik meg :lol: 

Vi har vært på tur i noe som lignet en mellomting mellom regn og sludd. Litt deilig faktisk - når man kommer seg ut. Dørstokken er dog veldig høy i sånt vær :aww: 

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Symra&Pippin skrev:

Jeg satt i styret i Samfundet en gang i førhistorisk tid. Lørdag skal vi treffes. Noen av de andre har jeg ikke sett på veldig mange år. Jeg er litt sånn "jaja, søndag har jeg i allefall fri". :aww:

 

My kind of person. :lol:

Vært på kveldstur i skikkelig regnvær. Og da hadde hunden veldig god tid. Det hadde ikke jeg. :P

  • Like 1
Skrevet

Kveldsturen ble relativt kort i sludd gitt... unødvendig sølete vær. Sendte sympatiske tanker til de to mennene jeg gikk forbi som sto ute i søleværet og byttet dekk :P 

Nå en episode Irene Huss til før jeg finner senga.

Skrevet
Akkurat nå, QUEST skrev:

Altså..halloween meg her og der.. ekte nordmenn feirer ikke hallo vin, ækt nordmenn drekk heimbrent! :vino:

Det hørtes slitsomt ut :lol:

Skrevet

Uggent vær her også, så da jeg kledde på meg for å gå tur lå Felix demonstrativt i sofaen, han hadde ikke tenkt seg ut. Så da fikk han være inne med samboer mens jeg og Blaze tok en runde. Ble ikke så langt for jeg må ærlig innrømme at jeg er mer lik Felix i sånt vær. Sludd, grått og vått er det verste været som finnes og jeg blir nesten litt grinete av det :P 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...