Gå til innhold
Hundesonen.no

Equigroomer


mushi
 Share

Recommended Posts

Den er fantastisk til mine boxere. Myye bedre enn furminator. Beste børsten jeg har hatt noengang. 

Jeg bestilte første gang direkte fra produsent i Canada var det vel. Kom vel på 300. Inkludert frakt. 

Det er vel egentlig kun et baufilblad i et trestykke. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den er helt super på mine whippeter. Furminator funker ikke på mine, de har for kort pels. Furminatoren har lengre tenner og er skarpere(måtte være forsiktig så jeg ikke skrapte opp huden på schäferen). Equigroomeren har mye kortere tenner og skjærer ikke ned til huden. Funker utrolig bra på drever/beagle blandingen til mamma og mallene til ei venninne. Så er ikke bare kortkort pels den funker på. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt innhabil er jeg nok i denne saken men men. Vi har prøvd den på stort sett alt av pels fra kort grey som vi jo har i hus (ceskyene røyter jo ikke) til nuffe og det er helt rått hvor mye den faktisk drar av. Om noen vil prøve før dere kjøper så skal house of dogs ha stand på Lillehammer, begge dager. Alternativt legg inn bestilling på en - funker det ikke i forhold til forventningene så er det jo bare å returnere.

Vedr at "det er jo bare en trekloss med en baufil i"; det er faktisk det å komme opp med idéen at det funker da og så omsette det til et produkt og få det på markedet. Det er vanvittig mye jobb - og så er det også et håndlaget produkt produsert i USA og ikke i Kina. Synes det er verdt prisen jeg [emoji4]

Prismessig er den forøvrig priset så den kommer på ca det samme som om en bestiller direkte fra USA eller Canada. Men så støtter man dog en norsk butikk også da ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Jeg kjøpte en i går, og den fungerer som bare rakkern på min langhårede schäfer! :D Jeg har omtrent hatt mareritt pga dekkhår som er umulig å børste av, men som i stedet ender opp som en "teppe" på gulvet, men en fem minutters omgang med equigroomeren fikk av ekstremt mye pels! Tok en økt til på fem minutter litt senere, og fikk av enda mer. :)

Og verst av alt, bikkja, som egentlig ikke liker å bli børsta, syntes det var godt! :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...