Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nano har noe tørr hud, og jeg er litt blank på hva jeg skal gjøre. Han går på v&h(Har gått på kun puppy lenge, de siste par ukene har han også fått 25 og 33), ikke aktuelt å bytte for siden han nekter å spise tørrfor.

Kan ikke bruke fiskeolje siden jeg er allergisk, brukte kapsler til de to jeg hadde før, men han her tygger dem så det eksploderer fiskeolje overalt så da utgår det og.

Har prøvd rapsolje, men da nektet han å spise maten sin.

Forslag til alternativer?:)

Skrevet

Hvis han tålte kapsler så tåler han oljen også. Ellers kan du prøve med mer fett i fòret. Mener vom og hundemat leverer fettblokker også? Evt får man kanskje tak i det på matbutikken.

Hvis hunden er i en røyteperiode er det helt naturlig at hud og pels flasser litt og blir tørr. Det går over av seg selv.

Skrevet
7 minutes ago, borderen said:

Hvis han tålte kapsler så tåler han oljen også. Ellers kan du prøve med mer fett i fòret. Mener vom og hundemat leverer fettblokker også? Evt får man kanskje tak i det på matbutikken.

Hvis hunden er i en røyteperiode er det helt naturlig at hud og pels flasser litt og blir tørr. Det går over av seg selv.

Det er eier som er allergisk, ikke hunden. :)

Skrevet
21 minutter siden, borderen skrev:

Hvis han tålte kapsler så tåler han oljen også. Ellers kan du prøve med mer fett i fòret. Mener vom og hundemat leverer fettblokker også? Evt får man kanskje tak i det på matbutikken.

Hvis hunden er i en røyteperiode er det helt naturlig at hud og pels flasser litt og blir tørr. Det går over av seg selv.

Det er jeg som er allergisk ja, ikke hunden, men han lar det gå sport i å tørke av ansiktet utover hele huset etter å ha fått fiskeolje, og det tåler ikke min fiskeallergi dessverre.

Han er ikke i en røyteperiode, 8mnd sheltiehannhund, så her gror vi pels til den store gullmedalje:ahappy: 

Skal se om jeg får fatt på fett, det hadde jeg ikke tenkt på overhodet, takk:)

Skrevet

Har selv fått anbefalt Nutrolin Skin & Coat til hunden min som plages med dårlige klør. Det er en vegetabilsk olje. Må bestilles fra Finland, så er litt ekstra kostnader for å få den sendt til Norge, meen det skal vist nok være en meget bra olje :)

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Luma skrev:

Hvor får man tak i det? Og er det noen spesiell type man bør bruke?

Jeg kjøper på Helsekost. Får tak i på diverse nettbutikker også. Den bør være kaldpresset og uraffinert. :)

  • Like 1
Skrevet
På 20.6.2017 at 11:16 AM, mokken skrev:

Hadde gitt et rått egg 2-3 ganger pr uke til å begynne med, stappfullt av gode næringsstoffer :)  

Hele egget eller bare plommen. 

@CJA Har du en link? 

@Enlilvean Du får kjøpt hvetekimolje på apoteket også, men ikke i store kvanta da :)

Nix sliter nemlig med det samme og er nysgjerrig på hva som kan hjelpe henne. Hun fikk dette først nå i år og det etter at jeg puttet på henne ett flåtthalsbånd. Halsbåndet er av, men den tørre huden og kløen er der fremdeles. Så var på vei inn for å spørre om det samme som TS :)

Skrevet
11 timer siden, Margrete skrev:

Hele egget eller bare plommen. 

@CJA Har du en link? 
 

Her kan du lese om oljen: https://www.nutrolin.se/shoppen/nutrolin-skincoat/

Hvis du ønsker å bestille, send mail til [email protected]. Jeg valgte å kjøp en 1liters flaske, med frakt og toll kom det seg på 700,-

Den fås også i 275ml flaske :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...