Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er mester i å miste telefoner i bakken, så jeg lurer på hva som er best beskyttelse til en iPhone? Deksel av noe slag, beskyttelse til skjermen? Noen sverger til forsikring også, er det nødvendig? 

Jeg har ikke turt å åpne boksen telefonen kom i enda, jeg føler jeg må ha dette på plass først :teehe:

Skrevet

Jeg har forsikring på mobilen det første året eller så, etter det lønner det seg sjelden.

Du får kjøpt en haug ulike beskyttelser. Jeg pleier å kjøpe plastbeskyttelse til å legge på skjermen, med mindre du er spesielt uheldig eller klønete så holder det det meste (jeg har til dags dato tilgode å få skader på en telefonskjerm). Jeg har også et silikondeksel på telefonen når jeg f.eks. er ute å reiser eller steder jeg mener telefonen kan være mer utsatt. Du får kjøpt det meste av dette billig på kjell.com

  • Like 1
Skrevet

Bestiller en haug med tempered glass til iPhone på eBay. Vil ikke vite hvor mange skjermer jeg måtte ha byttet hadde det ikke vært for disse :sleep: 

  • Like 2
Skrevet

Jeg er skikkelig negativ til å ha beskyttelse på skjermen (hater at skjermen blir treg og ripete), men har å fått en sånn i tynt glass som virker overraskende bra :D 

Skrevet

https://www.iphonehuset.no/otterbox-strada-iphone-66s-5586.html?gclid=CjwKEAjwsLTJBRCvibaW9bGLtUESJAC4wKw1KCOU-ucR_pybZBZS0j2P909fSY52u1WFuCwQ6OrUohoCkubw_wcB

Denne har jeg på min 6S. Aldri angret, den har reddet meg utallige ganger (jeg er også en sånn en som mister mobiler i bakken med jevne mellomrom). Har hatt liknende deksler (de litt mer standarddekslene), men mistet mobilen mens jeg trykket på den, og skjermen gikk i knas til tross for dekselet. Fikk heldigvis ny på forsikringen, minus egenandel. Den er jo litt stor, da, men det er rett og slett en vanesak. Jeg tenker ikke over det i hverdagen.

I tillegg har jeg ekstra glass på skjermen, som jeg heller ikke merker noe til. Ingen forsinkelser, og ikke fått noen riper. Så mobilen min er dekket hele veien rundt [emoji3]

Skrevet
7 timer siden, Paranomia skrev:

Bestiller en haug med tempered glass til iPhone på eBay. Vil ikke vite hvor mange skjermer jeg måtte ha byttet hadde det ikke vært for disse :sleep: 

Samme her.

Bruker både tempered glass + deksel. 

  • Like 2
Guest Kåre Lise
Skrevet

Beskyttelse på skjermen er akkurat passe like kjipt som kondom. :|

Etter å ha knust mine skjermer har jeg da heller i det siste innsett at jeg måtte prøve sånn deksel/etui som de siste innlegg over her. Litt stort og klumpete men g*d så deilig å slippe bekymre seg for om den sku gå i gulvet etc. 

Skrevet

Jeg endte opp med en sånn her

https://eplehuset.no/webshop/speck-iphone-se-deksel-candyshell/?v=43087

Visstnok overgår den militærstandard :punk:Hva nå enn det betyr. Mannen i butikken sa den skulle være veldig bra, og sa at beskyttelse på selve glasset kunne også være fint. Kanskje bestille meg noe fra Ebay da! 

 

Takk for masse tips!

Skrevet

Tempered glass er noe helt annet enn plastbeskyttelse på skjermen. Det blir ikke misfarget og det kjennes ut som vanlig skjerm. Jeg var skeptisk til å begynne med, men det er absolutt verdt det. Jeg har bestilt meg noen billige på Wish, så er spent på om de er like bra som den jeg kjøpte i dyre dommer på butikken.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Skrevet
1 hour ago, Malinka said:

Tempered glass er noe helt annet enn plastbeskyttelse på skjermen. Det blir ikke misfarget og det kjennes ut som vanlig skjerm. Jeg var skeptisk til å begynne med, men det er absolutt verdt det. Jeg har bestilt meg noen billige på Wish, så er spent på om de er like bra som den jeg kjøpte i dyre dommer på butikken.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg har handlet flere der til min iphone 5S. Fungerer helt gull! Også himla billig! :D 

-----------------
Merker knapt at det er noe ekstra på telefonen med sånt glass på. Vi snakker max en millimeter høydeforskjell rundt kanten og rundt fingerprintscannerknappen og rundt høytaleren under kameraet. Skjermen fungere helt likt som før og føles helt lik som før. Enkel å ta på, og enkel å bytte når den knuses. Bare pass på at tlf er helt, helt, helt ren når du putter på ny plast, for det er syyyyyykt irriterende når det ligger et lite støvkorn under en eller annen plass. (Merkes ikke på funksjon, men jeg er perfeksjonist når det kommer til sånn, og jeg ser det jo hele tiden da. :lol:)

  • Like 2
Skrevet
14 timer siden, Rocket skrev:

Jeg har handlet flere der til min iphone 5S. Fungerer helt gull! Også himla billig! :D 

-----------------
Merker knapt at det er noe ekstra på telefonen med sånt glass på. Vi snakker max en millimeter høydeforskjell rundt kanten og rundt fingerprintscannerknappen og rundt høytaleren under kameraet. Skjermen fungere helt likt som før og føles helt lik som før. Enkel å ta på, og enkel å bytte når den knuses. Bare pass på at tlf er helt, helt, helt ren når du putter på ny plast, for det er syyyyyykt irriterende når det ligger et lite støvkorn under en eller annen plass. (Merkes ikke på funksjon, men jeg er perfeksjonist når det kommer til sånn, og jeg ser det jo hele tiden da. :lol:)

Takk for tips! Da må jeg prøve å bestille noe slikt! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...