Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I natt kom 7 valper til verden her hjemme. En med hareskår blir engel. 5 ttisper og en gutt. Alle har det bra Mer oppdatering og bilder senere. 

På neste løpetid planlegger jeg valper etter Twiggy  AD Cometstaff Japanese Lantern - Hun er en supertrivelig og sprudlende staff med akkurat det gemyttet jeg ønsker i dem. Hun er intens på trenin

Valpene er 13 dager gamle, og har begynt å åpne øynene  Jeg har fordelt navn. Dette blir mitt Gemstones-kull  Her er edelstenene: Fastback's Axinite Flash (hannen) Fastback's Am

Posted Images

Skrevet

De ser fine og velfødde ut alle sammen. 
På den alderen der, og med litt ymse av måter og stå på klarer jeg ikke å ha noen favoritt rent eksteriørmessig, og så kjenner jeg jo heller ikke staffestandarden veldig godt selv om jeg vet hvordan en staff i grove trekk ser ut :) 

  • Like 1
Skrevet

Så fine de er og så så gøy å se de stå på beina, ikke bare krabbe rundt som små biller:teehe:
Alle er min favoritt, alle sammen!!! :wub:

  • Like 1
Skrevet
På 6.11.2017 at 9:47 PM, 2ne skrev:

Fin gjeng, @Teserere! Jeg liker tispe 3 og hannen best på disse bildene :ahappy: 

Ja det var vel de to som sto stødigst også :lol: Men hannen er min favoritt av alle :wub:

 

På 6.11.2017 at 9:57 PM, Snøfrost skrev:

De ser fine og velfødde ut alle sammen. 
På den alderen der, og med litt ymse av måter og stå på klarer jeg ikke å ha noen favoritt rent eksteriørmessig, og så kjenner jeg jo heller ikke staffestandarden veldig godt selv om jeg vet hvordan en staff i grove trekk ser ut :) 

De er absolutt velfødde :teehe: Twiggy får ikke fred når hun er der inne, da tenker de bare på melk :lol: Nei enig i at det er litt tidlig å se siden de har litt dårlig motorikk og balanse.  Men ser ut som alle har bra grove trekk, type overlinje, vinkler bak, bra stopp dypt bryst. Foreløpig ihvertfall :ahappy:

 

13 timer siden, LØJ skrev:

Så fine de er og så så gøy å se de stå på beina, ikke bare krabbe rundt som små biller:teehe:
Alle er min favoritt, alle sammen!!! :wub:

Nå løper de! Bare gled deg til neste besøk :D

 

  • Like 2
Skrevet

Nå er vi 5 uker gamle, og supersøte :wub:

Therese F-w sitt bilde.

Therese F-w sitt bilde.

Therese F-w sitt bilde.

 

På 7.11.2017 at 11:17 PM, Rocket skrev:

Sender du tispe 3 i posten til meg eller?  :wub: :whistle: 
Fineste marsipangrisene sine det! :D 

2 ledige tisper :lol:

 

  • Like 15
Skrevet

Er Amber tispe 3? Jeg likte henne best på disse bildene i hvert fall :ahappy: 

Alle er fine altså, men jeg er avstandsforelsket i Amber :ahappy: 

Skrevet
13 timer siden, maysofie skrev:

Aqua ser ut som en liten godplump :wub: 

Hun er en skikkelig søting! Elsker å bære bamser rundt, og veldig kosete :wub:

 

1 time siden, 2ne skrev:

Er Amber tispe 3? Jeg likte henne best på disse bildene i hvert fall :ahappy: 

Alle er fine altså, men jeg er avstandsforelsket i Amber :ahappy: 

Det stemmer! Hun ser ut til å bli veldig fin, hun og Agate (tispe 1) er mine favoritter av jentene :) 

Amber blir forøvrig bare kalt Pøbelen her hjemme, våkner først og sovner sist, og skal alltid vekke de andre, eller bite på dem :lol: 

  • Like 4
Skrevet
Just now, Teserere said:

Det stemmer! Hun ser ut til å bli veldig fin, hun og Agate (tispe 1) er mine favoritter av jentene :) 

Amber blir forøvrig bare kalt Pøbelen her hjemme, våkner først og sovner sist, og skal alltid vekke de andre, eller bite på dem :lol: 

Ah, selv bare ut fra bilder klarer jeg å velge dem, med andre ord :lol: Det ville jo vært den jeg beholdt, liksom :teehe: 

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

Ah, selv bare ut fra bilder klarer jeg å velge dem, med andre ord :lol: Det ville jo vært den jeg beholdt, liksom :teehe: 

:lol: Jeg ville uten tvil behold henne om jeg skulle hatt en til hjemme! 

Skrevet
4 timer siden, Kristin_nord skrev:

Amber er min favoritt emoji7.png hun hadde jeg stjelt om hun hadde baller og jeg var rik emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Psst! Trenger ikke å være rik om du skal stjele, det er for så vidt hele poenget at det blir gratis! 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...