Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 327
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ikke fått lest ferdig denne tråden før nå, fordi jeg var på nettopp Crufts, og jeg synes jo det er trist at en utstilling skal få et negativt stempel - om det var direktesendte gruppefinaler f

Der tar du veldig feil. Det skilles mellom jakt- og utstillingslinjer i så og si alle andre land, også i rasens hjemland. Du vet at også norske oppdrettere importerer settere fra utlandet og bruker i

Men altså, det skal ikke stikkes under en stol at der finnes mennesker som er så redde for å ødelegge pelsen til hundene sine at de hindrer dyrene, selv om de aller, aller fleste lever hos engasjerte

Posted Images

Skrevet

Her er det storskjerm på TVen :ahappy:

Plager meg at jeg ikke kan lete opp stamtavler til disse WSDsene. Fant søskenbarn av Keo i Freestyle iallefall (Edit: den kom forøvrig på andreplass!) :lol: 

Skrevet
Just now, Tine Kristine Lindbeck said:

hvor finner man når rasen sin skal gå ? vil se når collien skal i ringen men finner ikke tidene de skal i ringen :)

 

Her ser du når de skal i ringen, men Crufts filmer dessverre bare gruppefinalene og ikke individuelle rasebedømmelser. 

Skrevet

Jeg ser på, og koser meg:)

Er ikke alltid jeg synes alt er like gøy. Flyball synes jeg bare virker veldig masete. Høyepunktet er jaktshowet- knallgøy.

Skrevet

Jepp, Prima lå og sov. Men kom tuslende bort, kikket på pc, gjespet og så surt på meg. Vekke henne på det viset da:P

Skrevet

Jeg syns Flyball er litt artig jeg da :P Men det er litt "hvem har den mest stressede hunden", ja. Og så er det noen i publikum som driver å skriker.. :huh:

Skrevet

Nettopp kommet hjem, så ikke sett noe Crufts enda, men satser på å få med meg noen biter etterpå. :) 

Først middag. Heldigvis kan jeg spole tilbake så jeg kan se det jeg gikk glipp av som jeg vil se. Men det jeg er mest trolig til å se har ikke blitt sendt helt enda. (Eukanuba World Challenge og finalene). Liker å se de andre sportene også, men begrenset hva jeg har tid til. 

Skrevet

Har sett på Heelwork to music i dag, og noen tar det tydeligvis veldig bokstavelig og utførte programmet barbeint. Sånn bortsett fra tå-blotting var det et fint nummer, selv om jeg kanskje syns de velger musikk som fordrer litt mer grasiøse bevegelser enn de kan formidle innimellom :P  

Også har jeg sett på Flyball. Det må da være tidenes mest stressende og meningsløse hundesport? Helt klart ikke min greie.. 

Etterpå er det finale i Utilitygroup, så da skal jeg heie på pudlene :D 

Skrevet

Jeg storkoser meg, og sniktittet på Crufts på jobb i dag. Der var det en hund som hadde det kjempegøy i agilityringen med å løpe villmann, eieren kanskje ikke like mye.

Gleder meg til å se vulnerable breed, lurer på hvilke raser dette er.

Har golden retriever displayen vært?

Skrevet

Må jo heie på greyhounden:) Selv om jeg gjerne ville hatt mer muskler på den.

Beardisen likte jeg også.

 

Skrevet

Jeg kom på at jeg har Chromecast, så nå ser jeg Crufts på 42" skjerm i stedet for 15" :D 

Skrevet

Enig, håper en av de mer funksjonelle hundene vinner.

Er det vanlig at pudlene er så korte i ryggen at halen er borti nakken- og ja jeg vet det er mye pels, men allikavel.

 

Skrevet

Ingen var mine favoritter, og jeg synes det er sørgelig på et vis at de premier hunder som er så deformerte.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...