Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to slike, en stor og en liten. Og er fornøyd med de men jeg føler at de aldri blir rene, og de lukter vondt. Hvordan vasker dere de?  Kjørte den minste i vaskemaskinen men den ble såpass tung at jeg er redd den blir for mye for vaskemaskinen å tåle..  I sommer spylte jeg den ene ute, med såpe og hard stråle men den blir jo aldri ren!  

Skrevet

Jeg har bla den største. Null problem å kjøre i maskin. Men uten en god runde i tørketrommel etterpå, så blir den ikke kvitt alt smusset den drar til seg...

Skrevet

Har den nest største og to små, null stress å ha i maskina (kvar for seg pga. tyngden). Har maskin med 8kg kapasitet, men pleier å skru litt ned på sentrifugeringa når eg vaskar den største, eller blir det voldsom hopping på maskina. 

Ikkje lurt å vaske den på for høg varme (60*c), då forsvinner antisklien under :P 

Skrevet

Får prøve med eddik da. Har ikke tørketrommel (dessverre, den bruker jo flere dager på å bli tørr :lol:  Men da satser jeg på at maskinen tåler den største.. 

Skrevet

Synes min er tørker veldig kjapt jeg. Kjører den på 40 grader, uten skyllemiddel, presser ut eventuelt overflødig vann etter jeg har tatt den ut av maskinen og henger den så til tørk i dusjen. Tørr til dagen etter, om ikke før.

Skrevet

Kjører på 40 grader i maskin på et program som heter daily load, typisk kortvarig bomullsaktig program.

Da blir den ren og fin, tørketrommel holder jeg meg unna, den ene matte ble med engang ved et uhell og krympet i kantene så den ble helr klumpete og rar.

Skrevet

Synes det er rart mattene deres bruker så lang tid på å tørke? Husker dere å sette på en ekstra sentrifugering? Min er nesten tørr når den kommer ut da. Litt i tørketrommel, så forsvinner hår og smuss, og matta er helt tørr..

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg vasker mine i maskinen - når de er sentrifugert henger jeg de opp på badet og de tørker over natta. Både liten og stor.
Nå har jeg fått tørketrommel også, og da tromler jeg de.

IKKE bruke skyllemiddel - da absorberer den dårligere.

Skrevet
2 hours ago, Pringlen said:

Synes det er rart mattene deres bruker så lang tid på å tørke? Husker dere å sette på en ekstra sentrifugering? Min er nesten tørr når den kommer ut da. Litt i tørketrommel, så forsvinner hår og smuss, og matta er helt tørr..

Jeg også... min tørker kjemperaskt!

Er vel mulig at folk har brukt skyllemiddel, og da ødelegger man jo mattas funksjon, så det er jo dumt. :P

  • Like 1
Skrevet
4 timer siden, Pringlen skrev:

Synes det er rart mattene deres bruker så lang tid på å tørke? Husker dere å sette på en ekstra sentrifugering? Min er nesten tørr når den kommer ut da. Litt i tørketrommel, så forsvinner hår og smuss, og matta er helt tørr..

Jeg veit ikke hvordan jeg gjør det en gang :icon_redface: Må finne bruksanvisningen.. 

Skrevet
12 minutter siden, Ozzy skrev:

Jeg veit ikke hvordan jeg gjør det en gang :icon_redface: Må finne bruksanvisningen.. 

:lol: Det bruker å være et symbol som ser ut nesten som en @ 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...