Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnet Mio, kan det passe til en tispe?


Er Mio kun et navn som passer hannhunder?  

30 stemmer

  1. 1. Er Mio kun et navn som passer hannhunder?

    • Ja, jeg tenker automatisk hankjønn om jeg hadde møtt en hund som het Mio
      20
    • Mio kan også passe til en tispe
      10


Recommended Posts

Skrevet

Mio for meg er hannhund uansett. Men altså, gjør som du vil :) Jeg liker veldig godt maskuline navn til tisper også, har navn klar til neste tispe som kommer i hus og det blir oftest brukt til gutter (selv om det regnes som et unisex navn).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg kjenner tre hannhunder som alle heter Mio så for meg er det et hannhundnavn. Men det er ikke det mest maskuline navnet akkurat så hvorfor ikke kalle tispen din det? Det viktigste er at du liker navnet. :)

Skrevet

Jeg har ei tispe som heter Ali (som i kaffen, hun kurerer gruff :aww:), så jeg syns jo at om du liker navnet Mio, og vil kalle henne Mio, så kaller du henne Mio :)  

Skrevet

På de to siste tispene mine har mange oppfattet det som hannhundnavn selv om jeg synes navnene er kjønnsnøytrale eller feminine, så jeg tenker at screw the rest, bruk det navnet du vil ha.

X'en ble av mange antatt å måtte være hannhund, fordi det er en stor rase, og de tenkte forhenværende kjæreste og ikke bokstav, og falt i den heteronormative suppegryta om at jeg måtte ha en mannlig eks.

Foenix blir av flere oppfattet som Felix, altså hannhund.

Og hannhunden Glam blir forsyne meg av enkelte oppfattet som Glenn, så den neste skal hete Fido.

Neida. Men det frister. 

Skrevet

Jeg syntes Mio er et hannhundnavn. Men det er jo ikke noe problem med mindre du syntes det er irriterende at alle tenker du har hannhund og spør rundt navnet hele tiden [emoji14]

Skrevet

Jeg har jo ei tispe som heter Nico , noe mange forbinder med hannkjønn selv om det er unisex.  

Det har ikke akkurat bydd på problemer i hverdagen.  Hun er Nico.  Enkelt og greit. 

Skrevet

Hvis du liker navnet, så bruker du det. Jeg er ikke så nøye på om det er "hannhundnavn" eller "tispenavn". Sånn med mindre du vil kalle tispa di for Tor eller Einar, da er det litt snodig.

Jeg har selv ei tispe som heter Blitz. De hundene jeg vet om som heter Blitz, er hannhunder :P Men jeg tenkte litt sånn at blitz er en ting, derfor kan det være både tispe- og hannhundnavn. 

Skrevet

Jeg har en hannhund som heter Ani. det er jo ganske så unisex, men de som ikke vet det er en hannhund eller kjenner til opphavet til navnet tror gjerne det er en tispe. Mange tror også han heter Anni. Men det er generelt ikke noe problem ;) Og jeg syntes jo han har verdens fineste navn :heart:

Skrevet

Min eldste tispe heter Aiko, som utelukkende er brukt som hannhundnavn med mindre bikkja har japansk herkomst. Det betyr lille elskling (feminint kjønna) på japansk, og er så langt fra maskulint og barskt som det kommer i mine ører, som fniser hver gang en barsk schäferhann heter det. De skulle bare visst, liksom. :teehe: 

At tispenavn må slutte på -i eller -a er bare fantasiløst. ;) 

  • Like 1
Skrevet

Jeg hadde en guttepapegøye som het Pia, jeg tenkte aldri noe over det selv. Men andre spurte jo når jeg sa han :teehe: 

(vanskelig å bestemme kjønn første året uten testing, pga lik fjærdrakt, så tok en sjanse)

syns man står helt fritt til å velge selv! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...