Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
9 timer siden, Krilo skrev:

Etter tips fra @Aslan ser jeg nå på FEM , det er om blant annet HD, strekkbehandling, operasjon og gips i kveld. Alt vi skal igjennom, og med samme lege.

Bare 2 uker til vi starter med det nå, kan trygt si at programmet satte alle følelser i sving. Kjekt å se hvordan det er, og så j*vlig at han må igjennom det.. lille lille klompen min :heart: 

:hug:

 

  • Like 1
  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 mm lykke med hjerteslag på UL idag 

Da ruger jeg på fineste blastocysten ❤️ Og for første gang ligger en liten rakker i fryseren

Julehilsen fra magen til sonen  Blir så fascinert over hvor mye som har skjedd på 2 korte uker! Helt ufattelig at dette bare var en klump da, mens nå har den tydelige armer + bein, man ser f

Posted Images

Skrevet

@Krilo:hug:

Jeg fikk mail i åttetiden i dag, sykehusselfie fra søster og svoger. En time senere kommer det mail med "falsk alarm".

Jeg blir jo ikke mer stressa av å vite at det kanskje skjer noe, selv om jeg forsøker å si til meg selv at dette kan holde på i ti dager. Termin i morgen.

Jeg har lurt på om det er realistisk å ta med de to tantebarna mine på noe sammen i påska, i stedet for å gi de gave når jeg besøker den som er på vei. De er 5 og 16 år, er det realistisk å finne en kinofilm begge liker? Er bowling håpløst for en femåring? Jeg vil ikke at det skal bli noe som kun er på femårings premisser, så tenåringen må være tålmodig storebror heller. Pizza er vel rimelig universelt, men det er liksom ikke sånn "en dag med tante"-ting helt alene.

  • Like 1
Skrevet
@Krilo:hug:
Jeg fikk mail i åttetiden i dag, sykehusselfie fra søster og svoger. En time senere kommer det mail med "falsk alarm".
Jeg blir jo ikke mer stressa av å vite at det kanskje skjer noe, selv om jeg forsøker å si til meg selv at dette kan holde på i ti dager. Termin i morgen.
Jeg har lurt på om det er realistisk å ta med de to tantebarna mine på noe sammen i påska, i stedet for å gi de gave når jeg besøker den som er på vei. De er 5 og 16 år, er det realistisk å finne en kinofilm begge liker? Er bowling håpløst for en femåring? Jeg vil ikke at det skal bli noe som kun er på femårings premisser, så tenåringen må være tålmodig storebror heller. Pizza er vel rimelig universelt, men det er liksom ikke sånn "en dag med tante"-ting helt alene.

Min på fire har vært med oss på bowling i et års tid. Egne barneballer og opp med stengene og det er morro for dem [emoji16]
Skrevet
2 timer siden, Perfect Image skrev:


Min på fire har vært med oss på bowling i et års tid. Egne barneballer og opp med stengene og det er morro for dem emoji16.png

Takk, da går det an å foreslå - jeg vet at tenåringen er glad i å bowle, men har aldri hørt at (foreløpig) minsten har forsøkt det.

Svoger kom forresten hjem fra jobb i går kveld (han jobber turnus på sjøen), så det var jo godt timet. Han skulle kommet hjem i morgen, men fikk avsluttet to dager tidligere.

Skrevet

I dag er jeg ekstra stolt mor.

Forestilling på skolen og med foreldre, besteforeldre og søsken til 100 førsteklassinger var det et stort publikum. Poden var med i forestillingen som forteller og hadde fått absolutt mest å lese.  Han hadde mikrofon,  en stabel med lesekort som han hadde stålkontroll på , visste akkurat når han skulle inn i stykket,  og han leste selv de lengste avsnittene klart og tydelig med perfekt flyt og ro i stemmen. Tilmed et snev av innlevelse.

Jeg hadde aldri greid det like bra. Læreren kom ilende bort til meg etterpå:  "var han ikke flink!?? ". Jepp,  mammaen var helt i sjokk faktisk. 

Men aller stoltest er jeg av at han valgte å dele påskeegget han vant i lotteriet med bestekompisen sin. Siden kompisen ikke vant noe skulle det bare mangle mente A.  

Og folk sier enebarn ikke kan dele :P  selvfølgelig kan de dele.  De har ikke like stort behov for ressursforsvar :P

 

  • Like 21
Skrevet

Wow Mud! :wub: 

J er også et enebarn som er flink til å dele forresten. :)

Godt med sånne stolte øyeblikk! :D

 

Skrevet

Kult Mud! :wub: 

Mi er også veldig flink å dele - litt for flink og blir dødelig fornærma om vi ikke vil ha det hun deler. :aww:  Og satt senest i dag og delte grønnsaksskåla til Petter Kanin med han. :lol:  

Min mor fikk nesten hjertestans da jeg ikke så problemet med at hun og Petter Kanin spiste av samme pære. :icon_redface: 

  • Like 8
Skrevet
7 timer siden, Perfect Image skrev:

Så herlig mud!!

Mine has enorm ressursforsvar og deler bare fordi de vet de må emoji14.png Dårligste "hvorfor barn må ha søsken" unnskyldning ever den der dele greia emoji14.png

 

Jeg vokste jo opp med 2 søstre og husker hvordan det var. Hvert colaglass som ble fylt opp ble fulgt med argusøyne og hver dråpe ble målt :lol:

Jeg ser det samme hos tantungene mine , i mens A bryr seg filla og skjønner ikke hva de krangler om.

Han har ressursforsvar på meg da. Veldig. 

 

Skrevet

Eldste mi har god erfaring med småsøsken som tar ting hun ikke får lov til eller skal ha det samme, men allikevel; hun er veldig flink til å dele og ikke opptatt av at det skal være helt likt :P 

  • Like 1
Skrevet

T har jo småsøsken nå, men var jo enebarn i drøye 4 år først. Alltid vært flink til å dele. Hvis vi går på butikken og skal kjøpe noe, spør han om vi kan kjøpe fire av den tingen, så han kan dele med to fettere og en kusine :P

Han tilbyr også meg og pappaen det han har, f.eks chips eller kjeks.

  • Like 1
Skrevet

Mine er flink med å dele med dyra, og oss men ikke hverandre [emoji38] Lørdagsgodt deles helt ned til samme farger :aww:

Nå er jeg lenger enn jeg har gått gravid før, og tror ingen ting skjer med der første. Helt greit, for vil ikke miste noe av permisjonen itillegg til at skal hente en hannhund på søndag og neste helg er det utstilling [emoji14]


  • Like 5
Skrevet

Lillemor deler IKKE senga si, knapt med meg. :lol: Så er ikke helt uvanlig scernario her om kvelden at det hyles i babycallen "neeeei, vil ikke ha ziva her!!" Da har Zivapusen gått på loftet og lagt seg i senga hennes. DET er krise det. :aww:  Hennes seng, og bare hennes. Så det så. 

 

  • Like 1
Skrevet

 Frøkna byttet til juniorseng for et par uker siden... *tass-tass-tass-"ferdig sove nå mamma og pappa"* :lol: 

  • Like 2
Skrevet
7 hours ago, Perfect Image said:

Mine er flink med å dele med dyra, og oss men ikke hverandre emoji38.png Lørdagsgodt deles helt ned til samme farger :aww:

Nå er jeg lenger enn jeg har gått gravid før, og tror ingen ting skjer med der første. Helt greit, for vil ikke miste noe av permisjonen itillegg til at skal hente en hannhund på søndag og neste helg er det utstilling emoji14.png

 

Jeg er på den ene siden veldig klar for å klekke, på den andre siden så vil jeg på fjellet i påsken :P

Han holdt seg inne så jeg fikk tatt gravidbilder ihvertfall :)

Skrevet

Jeg er klar for å ikke være gravid mer selv om jeg ikke har det travelt [emoji14] Godt å se sluttstreken og da ha kroppen min for seg selv. Gruer meg til å trene opp kondisen igjen da [emoji14]
Ikke quote men mulig det blir tv fødsel på oss. Jordmor tok kontakt når tv selskapet som lager Fødeavdelingen tok kontakt med henne ang mulig par. Jeg er ikke helt sikker enda, men litt spennende er det jo. Vet jo ca hva jeg går til mtp at dette er nr tre, og er jo rolig og fattet. De forsikret meg jeg fikk godkjenne før det blir vist også :)
7d6e5e1eacb994a8f0d12bacc50427a7.jpg

  • Like 12
Skrevet

Spennende @Perfect Image jeg satt og tenkte på hva jeg hadde svart på samme spørsmål og tror faktisk jeg hadde svart ja. Jeg syntes det er utrolig spennende å se på sånne program og noen må jo bidra for at man skal kunne se på det. Så råkult om du blir med!

Og ja det blir digg å få tilbake kroppen, selvom det også innebærer å trene seg opp igjen..

  • Like 1
Skrevet

Ja jeg diskuterte litt med jordmor om det og det er jo fint å belyse med norske forhold og ufarliggjøre det. Hun sa også at det er fint med litt "reklame" for fødeavdelingene for de er også under konstante budsjettkutt og det er så viktig med jobben jordmødre og legene + div ansatte gjør der så hun var kjempe positiv til programmet og hadde vært med på en fødsel som ble filmet og ingen ting den fødende ikke følte seg komfortabelt med ble gjort, og de var flinke med kamera vinkler og holde seg i bakgrunn. Jeg vet jo fra de andre gangene at jeg merket jo ikke hvem som var i rommet, kunne vært et fotballag for min del for blir jo så konsentrert. De kommer hjem hit en tur, så får vi snakket litt og jeg får kjenne litt mer på om jeg er komfortabel med det :)

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...