Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 184
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hils på Lynwyr Floss, tidligere Gul, hun blir boende her  

Velkommen til verden, alle seks! Tre hanner og tre tisper, alle tric bortsett fra én tispe, ble levert med keisersnitt i natt. Etter en lang kamp for å få ut førstemann etter en enda lengre oppbl

Nå er det bare å krysse fingrene!

Posted Images

Skrevet
8 timer siden, Krutsi skrev:

Hvorfor er det ingen som vil ha den herligste? :P 

Du kan jo gjette hvem det er :lol: 

35 minutter siden, MarieR skrev:

sort :wub: 

Fin gjeng altså, skjønner at det er vanskelig å velge "keeperen" samt fordele resten av kullet til respektive hjem. 

Sort er min favoritt også, jeg som skulle ha korthåret tricolour :lol: Så får vi se hvordan de utvikles!

Skrevet
1 time siden, maysofie skrev:

Du kan jo gjette hvem det er :lol: 

Sort er min favoritt også, jeg som skulle ha korthåret tricolour :lol: Så får vi se hvordan de utvikles!

Velges det altså etter farge? :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Velges det altså etter farge? :lol: 

Å tro at det gjøres noe annet også i gjeterhundmiljøet er ganske på viddene :lol: Utseende spiller ingen rolle, med skal ikke være mye hvitt, ikke et blått øye, ikke ditt, ikke datt, korthår, langhår, tric eller ei :P 

Men joda, min største favoritt i hele kullet er Spot, så Sort, de som visstnok er minst attraktiv for folk flest, inkludert meg :lol::wub: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, maysofie skrev:

Å tro at det gjøres noe annet også i gjeterhundmiljøet er ganske på viddene :lol: Utseende spiller ingen rolle, med skal ikke være mye hvitt, ikke et blått øye, ikke ditt, ikke datt, korthår, langhår, tric eller ei :P 

Men joda, min største favoritt i hele kullet er Spot, så Sort, de som visstnok er minst attraktiv for folk flest, inkludert meg :lol::wub: 

:lol: 

ja, altså, jeg skulle jo ha ei korthåret tispe. Vi ser jo hvordan det gikk :lol: 

Skrevet
1 time siden, Rocket skrev:

Lilla og Sort. :wub: Fine små valper hele gjengen da! :D Har du kjøpere til alle mann? 

Ja, de var nok alle tinget når de kom ut. Hadde en god del som ikke fikk valp også, dessverre. Jeg skal jo beholde en tispe, også blir det værende en hannhund på sonen :ahappy: 

  • Like 1
Skrevet
Just now, maysofie said:

Ja, de var nok alle tinget når de kom ut. Hadde en god del som ikke fikk valp også, dessverre. Jeg skal jo beholde en tispe, også blir det værende en hannhund på sonen :ahappy: 

Så gøy! :D Blir spennende å forhåpentligvis få følge begge to via sonen da! :D 

  • 2 weeks later...
Skrevet
2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Åh, så stas at hun med den flekken ved nesa som gir henne et konstant litt nedlatende blikk skal bli! :heart: 

:lol:

Hun er litt rar, frekk og søt på samme tid! Toppen av kransekaka er at hun trolig får hengeører av noe slag også :lol::heart: 

  • Like 3
Skrevet

6 uker blitt allerede!

Tispene har fått sine hjem, nå gjenstår bare gutta :) 

Lynwyr Bell, tidligere SortIMG_5847.thumb.JPG.06f0e1d89d7e849a93e1c977b5d8ea8b.JPG

Lynwyr Pi, tidligere LillaIMG_5849.thumb.JPG.5538d5494334de7b6b288c9dc616df6b.JPG

Lynwyr Floss, tidligere GulIMG_5854.thumb.JPG.182d62a9744b1ab2f17a9d5de4893561.JPG

BlåIMG_5850.thumb.JPG.77757f7047079a3a9c35e60b26e92ded.JPG

SpotIMG_5851.thumb.JPG.3b0aa7261943ef00e022064e219d7512.JPG

Rød (som ikke var særlig fotogen av seg i dag :lol:)IMG_5853.thumb.JPG.87e1c84def89a8a62e2fc96ac239db25.JPG

  • Like 10
Skrevet

Ai ai, så jeg kommer til å savne gjengen! 

7,5 uker er de blitt, i løpet av helga reiser de første tre til sine nye hjem i hver kant av Norge. I dag var det tid for helsesjekk osv., alle friske og fine, et knippe sterke og jevne valper :ahappy: 

7 ukers-bilder ble bortglemt, visstnok, så her er en haug fra dagens veterinærbesøk :D 

Bell51C2E802-945D-4188-A9AA-596AAB40DDC7.thumb.jpeg.652a42566d2428058e763be029dbdd16.jpeg

Floss207B6042-BB4E-4A51-8F31-2BDF4B87E6AC.thumb.jpeg.d182b428058fbd5c60971b3abda3ebbe.jpeg

Nav4E4FB1E0-E2B0-4E06-83D2-D96952CBAADF.thumb.jpeg.b958918f3764bbb104b4d5bb95777ede.jpeg

4F88BB43-3E38-4A54-ABC0-B1ED9D682A14.thumb.jpeg.a6b949180c43d3f317d2b722c6816274.jpeg734DBB4E-6DD1-4697-A87C-0C169EA9F33B.thumb.jpeg.9497b47d213eb0a1cc04bd6f65fbf13d.jpeg6E31F90B-09BD-4D65-A961-4B0CCEB9DE2C.thumb.jpeg.549a6833d5efd0e4ea7c002413bdd050.jpegAB646DA9-3B33-45E2-8550-4D308053EAEF.thumb.jpeg.92fde33acc5972d28cd52b606cbddeb2.jpeg737C4867-EF0D-4909-841A-AE0FC83BE20A.thumb.jpeg.f15119b7419b4c337d77886d059eb56a.jpeg

  • Like 11
Skrevet
22 timer siden, Piglet skrev:

For en fin gjeng! Lykke til videre på ferden! :) (Og bildet av Floss altså.. :wub: )

Spent på fremtiden deres, alle skal til hver sin kant i landet (foruten Bell) for å forhåpentligvis bli gjeterhunder.
Floss og Nav har arvet Lyns smisketryne :wub: 

22 timer siden, laikamor skrev:

Så nydelige! En gang i tiden blir det BC på meg, men jeg blir ikke akkurat mindre valpesyk av disse bildene :wub:

Søt som sukker, når de ikke henger i taklampe :lol: 

21 timer siden, Rocket skrev:

Fine små! Men altså, snart 8 uker? O.o De var jo nettopp født jo! 

10 timer siden, Bananen skrev:

Uæh! 8 uker allerede? Så store de har blitt siden jeg var innom her sist!

Lykke til på ferden, småtroll!

Ja, tenk! Tiden har gått så alt for fort :o 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...