Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
7 timer siden, Krutsi skrev:

Det blir nok noe annet :) men har ikke heeelt bestemt meg enda :P tror jeg.. kanskje.. forhåpentligvis :lol: 

Klart du har bestemt deg! :aww:

 

Håper forøvrig å lage meg selv en egenprodusert i 2017, mest spent på det, jeg!

  • Like 6
  • Svar 662
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Knerten sier Hei!  Han er verdens godeste lille Knert, en dvergpuddel av den skjønneste sorten. 9 uker i morgen og frisk og rask og helt til å spise opp. Vi koser oss masse sammen, så heldig jeg

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤   Fotograf: Merete Greaker (takk for at du tok så fine bilder av valpene til Marianne :D)

Posted Images

Skrevet
14 minutter siden, maysofie skrev:

Klart du har bestemt deg! :aww:

 

Håper forøvrig å lage meg selv en egenprodusert i 2017, mest spent på det, jeg!

Joda, men det forutsetter jeg finner den riktige valpen da :aww: 

Guest Christine
Skrevet

Tja, det er et planlagt kull jeg sikler på.. Men så bor jeg enda hjemme, og tviler på at jeg får ha tre her.. Får se om nissen er snill i år og evnt gir meg eget hus :aww: 

Guest Michellus
Skrevet
2 timer siden, Christine skrev:

Tja, det er et planlagt kull jeg sikler på.. Men så bor jeg enda hjemme, og tviler på at jeg får ha tre her.. Får se om nissen er snill i år og evnt gir meg eget hus :aww: 

Care to share? :D

Skrevet

Ble ikke noe 2016 valp på meg grunnet to runder med ikke fullført parring, så håper på 2017. Problemet er at jeg fortsatt sjangler mellom raser :lol: Ønsker meg amerikansk akita(det jeg hadde bestilt i år..), golden, labrador, aussie eller dansk svensk gårdshund.. vanskelig

Skrevet

Vi har for få hunder til å fylle familiens behov. Så satser på at 2017 kan bidra litt i retning av å dekke behovene :) Rase, oppdretter, tispe ble bestemt for henholdsvis 4, 3 og 2 år siden. Hannhund ble bestemt i høst. Satser på at frøkna løper rundt juletider/nyttår. Rase osv sier jeg ikke mer om akkurat nå. Men det blir nok en brukandes hund. Hund til MEG. Datter får vente litt til. 
Forutsetning nå er at det kommer minst to tisper... 

Skrevet
På 26. oktober 2016 at 0:17 PM, Krutsi skrev:

Det blir nok noe annet :) men har ikke heeelt bestemt meg enda :P tror jeg.. kanskje.. forhåpentligvis :lol: 

Vi vet begge hva du skal ha... Slutt å tull med "ikke bestemt meg" ;) 

Skrevet

2017 blir et valpefylt år :) Håper alle tar seg :) Og at min neste stjerne blir født neste år :) Har fått bekrefte at hannen jeg ville at skulle være pappan til valpen min blir det :) Som betyr at jeg kan bruke min favoritt hanne på egen tispe :) Ting kunne ikke blitt bedre :)

  • Like 1
Skrevet
På 28.10.2016 at 11:09 PM, LinL skrev:

Vi vet begge hva du skal ha... Slutt å tull med "ikke bestemt meg" ;) 

Jeg hadde jo bestemt meg, men så slo gubben i bordet med et par veldig gode argumenter, så nå er alt snudd på hodet :lol: 

 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Benedicte skrev:

Her kommer det nok en liten tass i hus på slutten av året :)

Sent fra min SM-G925F via Tapatalk
 

Hva daaa? :D 

Skrevet

Håper på whippet valp i løpet av 2017! Ville aller helst hatt den i går :innocent: men har allerede en piraja på 4 mnd, og økonomien strekker ikke til, til 2 hunder i hus akkurat nå ..

Skrevet

Hvis oppdretter klarer å bestemmer seg for hannhund (og det blir den jeg vil ha etter) så er er faren stor for at det blir en sen 2017/tidlig 2018 valp på meg :o

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 2
Skrevet
4 timer siden, Polfarer skrev:

Hvis oppdretter klarer å bestemmer seg for hannhund (og det blir den jeg vil ha etter) så er er faren stor for at det blir en sen 2017/tidlig 2018 valp på meg :o

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk
 

Samme rase?
Har ikke sett så mange Landseere, synes det er artig når jeg gjør, liker de bedre enn nuffene av utseende. :) 

  • Like 1
Skrevet
Samme rase?
Har ikke sett så mange Landseere, synes det er artig når jeg gjør, liker de bedre enn nuffene av utseende. [emoji4] 

Ja, håper på en til :)

Veldig enig! Personlig synes jeg nuffene har blitt alt for store og tunge [emoji14] Kan ikke huske at våre gamle var så grove som de jeg har møtt i nyere tid.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet
6 minutes ago, Kristin_nord said:

Da har jeg endelig fått svaret jeg venta på, så i januar kommer det en sjokoladebrun mix i hus :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Mix av hva da?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...