Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en nabo som nylig har fått seg valp, og den er allerede henvist til et bur ute alene. Den kan umulig være mer enn 8 uker, og står i et bur bak huset (man kan se den fra veien - jeg har ikke vært inne i hagen deres og snoket altså :P ). Er ikke dette litt drøyt, synes dere? Finnes det noe sted man kan melde i fra om dette dersom det viser seg at den må stå i dette buret hele døgnet over lengre tid?

Skrevet

Vi hadde en nabo som hadde en valp på terrassen fra 8 uker. Den var inne i gangen på natta, ellers ute. Den hadde vann og et utebord til ly. Dette var godt nok i følge Mattilsynet og Politi. 

Skrevet

Prøve å snakke med dem først kanskje? Så lenge hunden har ly, mat og vann er det vel ikke mye de kan gjøre, så bedre om du kan påvirke dem om at valpen har det bedre inne med familien?

Og det er bur, ikke hundegård? Hvis det er en polarhund kan det jo være de har tenkt den skal bo ute, og evt har planer om å bygge noe mer.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Om du har sett valpen der mye og ikke bare over korte perioder av gangen, er dette absolutt bekymringsverdig og noe en i mine øyne da skal melde fra om. 

Skrevet

Samboeren min ble veldig sint da han så valpen sitte ute alene så han har allerede snakket til de. Responsen var visst  "vi skal la den gråte fra seg". :icon_confused: Får se an litt, kanskje..

Det ligner mer en liten hundegård enn et typisk innebur, så litt plass har den jo. Den har også et sted å gå inn. Men et permanent bosted synes jeg ikke det der burde være for verken en valp eller voksen hund, helt alene. Det er en korthåret et-eller-annet (jack russel, beagle.. jeg så den ikke så nøye, men den var bitteliten), så det er ingen polarhund ihvertfall. Den gråt veldig da vi gikk forbi første gangen, da vi kom tilbake en times tid etterpå satt den fremdeles i hundegården, men var stille. Synes synd på den, jeg, den så temmelig "lost" ut. Har vel kommet rett fra moren/oppdretteren, vi har ihvertfall ikke sett/hørt den før i dag.

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...