Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Traff engang en sikkelig kraftig amstaff, han het Pus , syntes det var litt kult  hehe..

 

Ellers syntes Oluf er litt fint  på en stor hund!  

  • Like 1
  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Minner meg om Knotten som hadde en sønn som het Myggen.. og hans sønn igjen het Kleggen  

Tungt navn? Tonn. Trykk og tyngde, da begynte jeg å tenke fysikk, om det er noen begrep derfra. Bar er en måleenhet for trykk, og Barometer brukes for å måle lufttrykk. Desibel er en måleenhet fo

Inspirert av et valpenavn jeg leste i dag; Dunder  

Skrevet
13 timer siden, mokken skrev:

Egil :aww:

Det navnet er allerede tatt her i huset - det skal min neste hete ?Så derfor kan ikke valpis til Emilie hete det :P

  • Like 2
Skrevet
8 minutter siden, Alvira skrev:

Det navnet er allerede tatt her i huset - det skal min neste hete ?Så derfor kan ikke valpis til Emilie hete det :P

Du har god smak altså :D

  • Like 2
Skrevet

Ragnar
Floki
Theyr/Reyr
Iver
Jarl
Saxon
Hvitserk
Tyrion
Bjarni
Igor
Vali

Usikker på om det er et kvinne eller mannsnavn eller begge deler, men synes Kanutte er dritkult. :lol: 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Ibux 

Skal det være medisinnavn, må vi jo finne noe sterkere og tyngre :P Har vi noen farmasøyter eller medisinkunnige her?

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Poter skrev:

Skal det være medisinnavn, må vi jo finne noe sterkere og tyngre :P Har vi noen farmasøyter eller medisinkunnige her?

Benzo :lol:

(Benzodiazepin)

 

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...