Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Problemet er nå løst!

Hei @simira @Ozzy @*Kat84* @Kaja, Jeg har undersøkt, men finner ikke ut av de. Har nå kontaktet forumleverandør for å høre hva de sier. Serveren er på ingen måte full Beklager at det tok litt t

Hurra  Da fungerte det 

Posted Images

Skrevet

Jeg tror serveren er full, har samme problem selv. Hvorfor kan man ikke linke til eksterne bilder lengre? Eller er det bare jeg som ikke ser hvor man gjør det?

Skrevet
2 timer siden, simira skrev:

Jeg tror serveren er full, har samme problem selv. Hvorfor kan man ikke linke til eksterne bilder lengre? Eller er det bare jeg som ikke ser hvor man gjør det?

Trykk "Legg til andre filer">"Sett inn bilde fra URL" :) @Ozzy

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Duh... prøvde det jo i går. Men laster den ikke opp bildet da også?

Ikke her :huh: Nei, da vet jeg ikke.. 

Skrevet
Akkurat nå, yurij skrev:

Får heller ikke til. Er det fordi bildekvoten vår er full?

Ikke hver enkelts bildekvote men serveren til sonen, ja.

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Ikke hver enkelts bildekvote men serveren til sonen, ja.

Ah. Ironisk med tanke på så mange bilder som har forsvunnet fra tråder :/  Så kipt da

Skrevet

Jeg har også laget efit men får ikke lagt ut bilde. Har ikke forsøkt url da bildene ikke er online fra før. Kan prøve det men med mitt rural internett her i ingemannsland så har jeg ikke tid til det nå rett og slett. Da får efiten min komme senere.

Skrevet
12 timer siden, WelshenNemi skrev:

Jeg limer bare inn linken til bildet/videoen og trykker to ganger på enter jeg? Virker her i alle fall..

 

22 minutter siden, Kaja skrev:

Er bare ålegge inn bildelink og trykke enter to ganger. 

Ja, hvis bildene allerede ligger et sted på nett så kan man linke slik. Ettersom serveren er full får man ikke lastet opp bildefiler til forumet, men man kan linke til bilder andre steder på nett.

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

 

Ja, hvis bildene allerede ligger et sted på nett så kan man linke slik. Ettersom serveren er full får man ikke lastet opp bildefiler til forumet, men man kan linke til bilder andre steder på nett.

Ja? Det spurte du jo om lenger opp :)

 

@Simira skrev

Hvorfor kan man ikke linke til eksterne bilder lengre? Eller er det bare jeg som ikke ser hvor man gjør det?

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Kaja skrev:

Ja? Det spurte du jo om lenger opp :)

 

@Simira skrev

Hvorfor kan man ikke linke til eksterne bilder lengre? Eller er det bare jeg som ikke ser hvor man gjør det?

Det var en forklaring på hvorfor noen ikke får lastet opp bilder. ;) Problemet er altså når man prøver å laste opp bildefilene fra egen maskin til sonen, heller enn å linke til et annet sted på nett (som igjen medfører risikoen for at bildene forsvinner på sikt).

Skrevet

Hei @simira @Ozzy @*Kat84* @Kaja,

Jeg har undersøkt, men finner ikke ut av de. Har nå kontaktet forumleverandør for å høre hva de sier. Serveren er på ingen måte full :)

Beklager at det tok litt tid før jeg så dette, jeg har det veldig travelt på jobb om dagen og har under 3 uker til termin.

Er på saken nå, oppdaterer dere så snart det er klart!

  • Like 3
Guest *Kat84*
Skrevet

Begynner å ta litt vel lang tid nå. Hadde vært fint med en oppdatering i hvert fall om hva status er :)

Skrevet
5 minutter siden, simira skrev:

I mellomtiden kan dere laste opp bilde til photobucket, img.ur eller lignende, og bruke url derfra.

Jeg sliter med at bildene blir så veldig små når jeg laster opp via photobucket :( 

Skrevet

Det er ikke bare på sonen det er vanskelig å få lastet opp bilder. Virker til å være ett problem med flere forum som bruker tapatalk [emoji14]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Hei,

Jeg har vært i kontakt med utviklere/support hos forumleverandør og de skylder på serveren og fraskriver seg alt ansvar for feilen. Denne feilen må ha kommet etter en oppdatering, og jeg mener det er deres feil.

Beklager at det ikke går an å laste opp bilder, jeg forstår at dette er svært frustrerende.

Jeg kommer tilbake når jeg vet noe mer! :)
 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...