Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, *Kat84* skrev:

Huff, jeg klarer henne ikke jeg heller. Hun har klart veldig fint å innfri forventningene mine for å si det slik :aww: 
Hun er ikke feminist, hun er ekstremist på det området. Men hva kan man forvente av et veldig aktivt medlem av Kvinnegruppa Ottar? :o  

Jeg forstår godt at hun ble førstekjempe. Men jeg håper at hun ikke er den første til å ryke ut. For hvem skal da lage liv? :huh: 

Jeg har ennå ikke sett programmet men jeg har jo fått med meg damens uttalelser i diverse media.. urk..

  • Svar 186
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har fått bekrefta at jeg virkelig ikke klarer Kari, hun er bare ufordragelig. Hun som liksom skal være feminist, går inn for å bruke hersketeknikker mot de andre damene (diskusjonen med Aylar). Ik

Sier seg selv at det er noe suspekt med et hus hvor det bor en giraff.

Ja en del av barndommens minner ble direkte knust nå ... At han var en slik dust, og med alt det teite føleriet han drev med rundt Tore, fikk meg nesten over kanten. Veldig kleint med coaching greiene

Posted Images

Guest *Kat84*
Skrevet
9 minutter siden, QUEST skrev:

Jeg har ennå ikke sett programmet men jeg har jo fått med meg damens uttalelser i diverse media.. urk..

Ja, det var på grunn av disse uttalelsene jeg bestemte meg for å se. 
Og ja, hun er like ufordragelig på Farmen. Hadde hun vært med i Paradise Hotell kunne hun lett rekalmert med at hun er "200% seg selv" eller hva de nå sier der. For det er hun tydeligvis :P 

Skrevet
15 timer siden, Ozzy skrev:

Ser litt ut som dansk svensk gårdshund? 

Blir forøvrig ganske sur over hvor små kattungene er. Ser ingen mamma, ikke gjort det andre sesonger heller, men de er kanskje 8 uker gamle.. 

Det er en DSG med navn Gimle.

Er venn med eieren på FB.

  • Like 1
Skrevet
17 timer siden, *Kat84* skrev:

Han snakker rett fra levra, sier akkurat hva han mener.

Og i tillegg så er han jo underholdende uvitende til forskjellige ting :lol: 

...nettopp slike holdninger muliggjorde at blei Trump valgt til president. :blink: 

Jeg har aldri sett et eneste program med Farmen, men vurderer å begynne nå! :lol: 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke helt sansen for Kari jeg heller, men jeg tar heller 5 av henne enn en Lothepus. Voksne mannen klager over at han må vaske klærne sine sjøl - i 2016 (jeg veit at det er 2017 nå, men det var ikke det da farmen kjendis - forøvrig helt teit at det heter det, for alle sier kjendisfarmen - ble spilt inn). Han burde være flau over å være så inngrodd mannsjåvinist :aww: 

Det hjelper forøvrig ikke at folk snakker rett fra levra når det som kommer derfra er så idiotisk at det er til å få migrene av! Det gjelder både Lothepuser og Trump..

Skrevet

Som sauebonde gjør det vondt hver gang de viser klipp der kopplammene får vann på flaske iallefall ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Skrevet
5 minutter siden, roxie88 skrev:

Som sauebonde gjør det vondt hver gang de viser klipp der kopplammene får vann på flaske iallefall ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja jeg og gubben reagerte veldig på det. Så at de fikk melk etter dyrlegen var der men når de sier på TVen når de får lammene at moren ikke har nok melk så de må flaskes opp så sier det jo seg selv at de må ha melk, ikke vann! 

  • Like 2
Skrevet
25 minutter siden, roxie88 skrev:

Som sauebonde gjør det vondt hver gang de viser klipp der kopplammene får vann på flaske iallefall ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Reagerte på det jeg også..

 

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet
1 time siden, SandyEyeCandy skrev:

...nettopp slike holdninger muliggjorde at blei Trump valgt til president. :blink: 

Jeg har aldri sett et eneste program med Farmen, men vurderer å begynne nå! :lol: 

Joda, men i motsetning til amerikanerne så heier vi ikke akkurat på en av det kaliberet :lol: 

Og Trump snakket vel strengt tatt ikke fra levra. Han snakket som om han var fra en annen planet :blink: 

Guest Klematis
Skrevet

Kari, Aylar og Lothepus begynner å bli litt i overkant, føler jeg.

Lothepus er artig til tider synes jeg, men det blei en del uttalelser som ikke hang på greip i mitt hode. Aylar virker sutrete, og det mindre sympatiske inntrykket jeg hadde av Kari ble bare forsterket.

Petter P har jeg hatt i vranga før, men han var jo herlig ærlig og et festlig innslag her, synes jeg.

Guest *Kat84*
Skrevet
19 minutter siden, Klematis skrev:

Petter P har jeg hatt i vranga før, men han var jo herlig ærlig og et festlig innslag her, synes jeg.

Ja, det tenkte jeg også! Fikk faktisk et godt inntrykk av ham nå i motsetning til tidligere :) 

Akkurat nå, Sprettballen skrev:

Jeg synes det er litt rart at Kari ikke forstår hvorfor hun ble valgt som førstekjempe. Hun presterer å si at det kanskje er fordi Lothe ser på henne som en større konkurrent :P

Da lo jeg faktisk høyt! :lol: 
Hun som sutrer fordi hun ikke får gjøre som hun vil, og prøver å tvinge andre til å mene det samme som hun selv ville aldri holdt ut lenge uansett slik jeg ser det :P 

Skrevet

Det er vel ikke usannsynlig at hun velger Aylar til første tvekamp, ut ifra det som vises på tv da. Det er jo en del fler timer igjen av døgnet som vi ikke får se :P . Damene har det gjerne med å fjerne hverandre tidlig...

Skrevet

Hm, litt rart, heiet først på Kari fordi jeg tenkte at det kanskje var mer interessant at hun ble igjen, men med en gang Aylar begynte å snakke taktikk heiet jeg mer på henne :P . 
Fint å se at Lothe kunne jekke seg litt ned på markedet selv om han var stor i kjeften på forhånd. Uttrykket hans da kaffe kostet like mye som 6,5 kg kjøtt var bra! :lol: 

Guest Maries
Skrevet
2 minutter siden, Snoffe skrev:

Ble helt imponert over at Aylar klarte å stå så lenge med de melkespannene! Tror ikke det var mange som hadde trodd det kom til å skje :P 

Det var utrolig imponerende!! Tror ikke hun blir andrekjempe på en stund :P  

Skrevet
1 minutt siden, Maries skrev:

Det var utrolig imponerende!! Tror ikke hun blir andrekjempe på en stund :P  

Tror ikke jeg heller, og ikke tror jeg noen tørr å velge melkespann mot henne :P 

Skrevet

Jeg elsker at alle undervurderer Aylar så sinnsykt masse, hun er egentlig rå! En skikkelig fighter type, og over 8 minutter med melkespann holding, da har du vilje av stål! Gleder meg til å se hvem som blir storbonde i dag :) Tipper det blir ei dame.

  • Like 2
Skrevet
På 5.1.2017 at 2:44 PM, roxie88 skrev:

Som sauebonde gjør det vondt hver gang de viser klipp der kopplammene får vann på flaske iallefall ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Reagerte på det jeg og..

Skrevet
11 timer siden, Chako skrev:

Disse kjendisene forsvinner jo fortere enn fortest! Snart ikke damer igjen jo :no: Kanskje Kari kommer tilbake? 

Tipper de bare sender inn flere utfordrere, evt. så blir programmet to uker kortere? 

Skrevet

Nok et plusspoeng til Lothe etter gårsdagens episode! Sympatisk måte å håndtere Vendela på syns jeg. Kjipt at to stykker dro, også spent på hvordan de løser det. Jeg vil jo ha maks ut av programmet med tvekamper! :D 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
    • Hei! Etter å ha kranglet med vår golden retriever hanhund nesten hver dag i ett år så oppdaget jeg dette forumet! Skal prøve å gjøre en lang historie kort. Vi har en golden gutt på 14 mnd som vi plages med. Han er en nydelig hund på alle mulige måter men siden vi fikk han har vi slitt med et og samme problem. Han klikker totalt på tur. Å ikke sånn "han biter i båndet å bjeffer på hunder osv" men ut av det blå så ser han totalt svart å flyr på oss i full kraft. Vi kan gå en kort tur, lang tur, sent eller tidlig, spiller ingen rolle. Ca 85% av turene våre ender i ganske heftige basketak. Vi har vært på valpekurs og grunnkurs og i tillegg hatt 3 ulike hundetrenere hjemme hos oss for å prøve å hjelpe oss. Ingen av de har klart det. Instruktørene på hundekursene fikk også sett noe av adferden hans å mente de kjente det igjen men at han ville vokse det av seg. Trenerne vi har hatt på hjemmebesøk har hatt forskjellige teorier om hvorfor og hvordan det kan løses men ikke noe som har løst problemet.  Vi har forsøkt en hver korrigering vi kan komme over. Vi har avledet, flyttet fokus, godbit søk, distrahere han med leker for å få han til å snappe ut av det. You name it, we've tried it. Vi har også forsøkt å "ta han" ved å fysisk sette han mellom beina våre å holde han fast, men han legger seg ned å biter oppover. Vi har tatt han i nakken, vi har nesten satt oss på han. Ikke for å skvise han men for å få kontroll på han. Vi ser at alle fysiske metoder gjør bare vondt verre. Han eskalerer å blir verre. Problemet er at vi ser ingen mønster i angrepene hans, vi kan gå på fine turer å tro at dette blir en vellykket tur men på 0,5 sekunder så snur han å flyr på oss. Han er 40kg å biter oss i armer, bein, hetten på jakken oppi nakken. Vi har prøvd å stå på båndet men til ingen nytte, han hugger tak i legger og ankler. Den eneste metoden som "funker" er å få bindt han i en lyktestolpe og skape avstand melllom oss å bli stående. Der kan vi bli stående lenge. Til vi tror han har roet seg, forsøker å gå videre å så begynner han igjen å vi binder han på nytt. Har vi ikke en stolpe tilgjengelig så har vi et større problem. Vi har tatt opp dette med flere og de fleste svarer at han vil vokse det av seg å vi må være tålmodige osv, og det kan jeg forstå og være enig i til en viss grad. Men ingen har egentlig sett hvor ille det er til tider. Kan forstå at mye av tullet en unghund gjør er pga alder og umodenhet, men dette er et ekstremt nivå. Å vi kan nesten ikke forstå at dette skal gå over med alderen da det ikke har blitt noe endring i oppførselen hans på ett år, det har bare blitt verre etterhvert som han har blitt eldre. Vi får nye blåmerker å skader på hud og klær hver dag å har ikke "tid" til å vente han ut mer - vi er desperate etter noe som funker kvikt. Det eneste "verktøyet" vi har som faktisk snapper han ut av anfallet er en kompostgrind som han fikk respekt for da han var liten, fordi den veltet. Så om han klikker inne så trengs ikke mer enn å ta i den før han snapper ut av det. Men kan naturligvis ikke gå rundt med den på tur..   Nå ble dette veldig langt, å jeg vet at det er mange ting og detaljer som kunne vært med, men da blir dette en liten novelle. Det vi lurer på er om noen har opplevd lignende å har råd å komme med? Eller eventuelle adferdskonsulenter å anbefale som har ordentlige metoder og erfaringer med denne typen oppførsel? Det er helt tydelig at positiv forsterkning ol. ikke har noen effekt i dette tilfellet. Her må det til en metode som trenger igjennom utbruddet hans.  Håper med dette at noen har kan dele erfaringer eller råd, eller bare en dialog. Å spørr gjerne om noen tenker at detaljer som ikke er med i teksten min er relevant 🙂 Som sagt kunne teksten vært x5 så lang, men frykter at folk ikke gidder å lese da   Legger til at han har vært til flere vetrinærtimer, både kontrolltimer og øvrig, ingenting å bemerke. Vi har begge vokst opp med Golden Retriever og ingen av oss (eller familiene våre) har vært borti den samme adferden. Ikke i denne graden i hvertfall. 
    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...