Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bruker dere solbriller til hund? Om ja, i hvilke sammenhenger?

Er det i det hele tatt nødvendig om man ikke er på lange turer med f.eks. sol og snø? Er det nødvendig på sommeren?

Jeg er litt lysømfintlig selv og bruker solbriller mye om sommeren, men har jo ikke lyst å kle på Uno ting om han ikke trenger det.

Skrevet

Jeg går som regel alltid med solbriller, både fordi jeg er en ganske kjent, men privat person, men også fordi jeg ikke vil ha rynker rundt øynene.

Har dog aldri tenkt at hunden skulle trenge det, det skulle kanskje vært om man var mye på snøfjell med skarp sol, men ellers så tror jeg det vil være mer til bry for hunden enn til hjelp.

Skrevet
Akkurat nå, Lola Pagola skrev:

Jeg går som regel alltid med solbriller, både fordi jeg er en ganske kjent, men privat person, men også fordi jeg ikke vil ha rynker rundt øynene.

Har dog aldri tenkt at hunden skulle trenge det, det skulle kanskje vært om man var mye på snøfjell med skarp sol, men ellers så tror jeg det vil være mer til bry for hunden enn til hjelp.

:lol::lol:

 

Jeg bruker aldri solbriller på hund. Har liksom aldri falt meg inn. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har brukt solbriller til hunden på skitur på høyfjellet over tregrensa, fordi jeg vet hvor forferdelig vondt det er å være snøblind. Ellers så har jeg ikke sett  noen grunn til å bruke, jeg bruker solbriller store deler av året selv siden jeg har vampyrsensitive øyne :) 

Skrevet

Har ikke brukt det, men jeg har aldri vært på snøfjellet med hund heller. Jeg kan se for meg at det har en nyttig funksjon om man skal oppholde seg i snø og sol i mange timer.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...