Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min mor skal opereres i foten, og vil trenge noen som kan lufte hundene hennes 1 gang om dagen (jeg hjelper hennes med resten) i ca 14 dager. Hun har vært i kontakt med en mor som har 2 døtre på 13 år som muligens vil gjøre det (kom i kontakt via Facebook der moren annonserte at de ver intressert i å tjene penger ved hjelp av småjobber). De skal møtes i løpet av helgen for å snakkes nærmere.

Hun aner ikke hva hun bør betale jentene om det blir aktuelt,og har tenkt å diskutere det med moren til jentene også,men greit å få litt meninger her i tilegg.

Det er altså snakk om en luftetur i bånd etter skoletid på ca 30-60 min, 2 hunder (kooiker og cc) i ca 14 dager. Hva synes dere er en fornuftig pris?

Skrevet

Jeg personlig hadde nok gitt ca 1000kr pr uke, vet ikke om det er ok pris, men jeg er liksom fort på 500-1000kr hvis noen gjør noe småting for meg :)

Skrevet

Sånn om lag 150 kr timen er jo helt vanlig lønn for en ekstrahjelp i butikk f.eks, så det må jo være en grei pris :) Altså 1500 kr hvis de går en time tur hver dag i en uke. Hvis de er to som lufter hver sin hund kan man kanskje gi dem 100 kr hver, da? 2000 kr for to uker - 1000 til hver?

Skrevet

Jeg hadde gitt 1000 kr uka, og så får de som går tur dele pengene, evt 1000 til hver dersom de går likt antall turer/annenhver dag/går tur sammen. Da får de rundt 70 kroner turen hver (hvis begge går alle turene).

150 kroner timen til en trettenåring synes jeg er litt småvilt, egentlig.

Skrevet

150 kr/timen skattefritt... Det er mer enn man får på en del jobber i matbutikker o.l. som voksen. Jeg hadde aldri gitt så mye!

 

1000 for all lufting på 14 dager synes jeg er mer enn nok for en slik jobb. 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...