Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lang reisevei til/fra jobb?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker 45 min totalt en vei til jobb. Tar T-banen. Selve banen tar 15 min, men bruker 15 min til banen og 15 min fra banen til jobb. Hunden min er med på jobb, så gåtiden er bare en bonus :)

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Veldig off topic, men det er helt utrolig hvordan man forandrer holdning til kollektivtransport når man jobber med planlegging av det selv. Jeg ser stadig mer nytte av å reise kollektivt, og jeg blir

Ja, jeg har også vurdert å være evighetsstudent og slippe å ta stilling til sånne seriøse voksenting. Årskurs etter årskurs...etter årskurs.  

De kan gå inn og ut som de vil. På rommet er det hundesenger, gulvvarme, og en ekstra ovn om det er veldig kaldt. Er godt og varmt der nå på vintern. Har web kamera og kan følge med på de. Om sommeren

Skrevet
På 25.1.2016 at 0:52 PM, Lillekrapyl skrev:

Her hvor jeg bor (Kristiansand) er det utrolig dyrt å ta buss, selv for meg som er student.

Hadde det vært rimeligere, hadde jeg definitivt benyttet meg mer av det, men sånn som det er nå lønner det seg for vår del å bruke bilen. Vi har elbil da, så slipper unna mange kostnader (parkering og bom i hovedsak).

Og idag kom følgende nyhet i Kristiansand:

"Nå blir det dyrere å ta buss

Fra 1. februar setter AKT opp prisene.

De nye prisene ble publisert på AKT.no i dag, og mange forskjellige billettyper skal opp i pris."

Nei, takke seg til bilen fremover også. 

Skrevet
52 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Og idag kom følgende nyhet i Kristiansand:

"Nå blir det dyrere å ta buss

Fra 1. februar setter AKT opp prisene.

De nye prisene ble publisert på AKT.no i dag, og mange forskjellige billettyper skal opp i pris."

Nei, takke seg til bilen fremover også. 

Det kan du skylde på regjeringen for - det er de som satte opp momsen på billetter etter nyttår... Dessverre :( 

Skrevet
52 minutter siden, Lillekrapyl skrev: Og idag kom følgende nyhet i Kristiansand:

"Nå blir det dyrere å ta buss

Fra 1. februar setter AKT opp prisene.

De nye prisene ble publisert på AKT.no i dag, og mange forskjellige billettyper skal opp i pris."

Nei, takke seg til bilen fremover også. 

Det kan du skylde på regjeringen for - det er de som satte opp momsen på billetter etter nyttår... Dessverre [emoji20] 

Ja, men synd det blir slik. Vil neppe bidra til at flere reiser kollektivt.

Skrevet

Akkurat nå drar jeg på skolen i Haugesund 1 g i uken, 2,5 time hver vei. Det er akkurat så kjipt at jeg prøver å unngå det.

Skolen i Bergen tar meg 1 time hver vei, gjør det 2 g i uken og det holder.

Tror nok min smertegrense går ved 30 minutter. På flyplassjobben min må vi parkere lengst unna terminalen, så jeg må beregne 10 minutter gange, så der bruker jeg 35 minutter fra dør til dør, det er ganske kjipt når jeg slutter kl 23... Jeg hater reisetid intenst.

Skrevet

Jeg bruker 40 min - 1,5 t. Gjerne mer om vinteren. Er så uheldig å måtte tråkle meg gjennom den verste rushtrafikken på E-18.

Men heldigvis har jeg en mann som jobber til alle mulige tider, så han er stort sett hjemme en del at den tiden jeg er på jobb. Og så har jeg jo en som kommer fra skolen midt på dagen. Så er sjelden noe problem med mye alenetid hjemme hos oss.

 

Skrevet

Bruker selv 25 min. Syns det er langt nok.  Det er ca 3 mil til jobb, men ingen kø.  Jeg kunne brukt 30-40 min max på jobb kjøring.  (en vei).Men jeg kan forstå at drømmehuset kan gjøre at en vil bruke lengere tid til jobb. Men jeg syns at det blir alt for lenge med 1 time, uansett.

Skrevet

Dersom du trekker fra vegarbeid, så brukar eg 20-25minutt kvar veg.

Maks eg har hatt til jobb har vel vore rundt halvtimen, det er heilt kurant. 45 minutt kjenner eg begynner å bli litt lenge. :D Men det meste blir jo ein vane.

Skrevet

Hvor lang tid bruker dere til og fra jobb?
- Akkurat nå bruker jeg 30-40 minutter. E18 med bil en halvtime, også 10 min på gamle E18 (for å unngå sinnsyk dyr bom mest mulig). Sambo har knappe 2 min i bil ti jobb.
Hvor lang tid synes dere er optimalt?
- Kan tenke meg ikke mer enn 20 min. 30 kan gå også det liksom, men 15 min høres best ut :lol: 
Hva er deres "maksgrense" for reisevei?
- Times tid, men det er liksom helt på grensa, haha. Jeg syns det jeg har nå er zzzznork, men kan ha noe med at E18 også er litt kjedelig, spesielt på kveldne etter en arbeidsdag. Da skal jobben og/eller boligen være meget spesiell hvis jeg skulle hatt en time.
Hvor viktig synes du det er med kort reisevei versus å oppfylle boligdrømmen?
- Jeg hadde heller tatt boligdrømmen og hatt litt lengre resievei til jobb. Men det spørs jo litt hvor lang reisevei da, orker ikke f.eks 2 timer. Da hadde jeg heller prøvd å finne meg en annen jobb liksom, hvis boligen var helt slik jeg drømmer om og ikke kunne latt den gå.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...