Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg gir meg selv husmorpoeng når jeg gjør noe mer enn det vanlige. Når jeg kan legge i fryseren 6 porsjoner med skikkelig hjemmelaga lapskaus for eksempel, eller lager skikkelig søndagsmiddag med røkt svinekam, saus av kraft og full pakke med poteter og grønt. Eller vasker både inni kjøleskapet og alle skapene på kjøkkenet. 

Pensjonistpoeng samler vi mer enn vi liker av, til å være barnløse metalfans er vi jaggu ganske satt :D

  • Like 1
Skrevet

Husmorpoeng sier man hvis man feks ikke er så veldig huslig av seg og har gjort noe man ser på som veldig huslig, som feks om man har bakt noe eller gjort større vask enn vanlig osv. Det er slik jeg leser det når andre skriver det, og jeg hadde aldri tenkt at noen så annerledes på det :P Det er i hvertfall et veldig vanlig uttrykk i min omgangskrets, og er ment for å være morsomt :)

  • Like 4
Skrevet
43 minutter siden, Pixie skrev:

Jeg gir meg selv husmorpoeng når jeg gjør noe mer enn det vanlige. Når jeg kan legge i fryseren 6 porsjoner med skikkelig hjemmelaga lapskaus for eksempel, eller lager skikkelig søndagsmiddag med røkt svinekam, saus av kraft og full pakke med poteter og grønt. Eller vasker både inni kjøleskapet og alle skapene på kjøkkenet. 

Pensjonistpoeng samler vi mer enn vi liker av, til å være barnløse metalfans er vi jaggu ganske satt :D

Håja! Røkt svinekam tror jeg kvalifiserer til BÅDE husmorpoeng og pensjonistpoeng, faktisk!

15 minutter siden, Tommy skrev:

Vet ikke med husmorspoeng, men hvis det er snakk om handyman-poeng forventer jeg å kunne veksle de inn i naturalia...

:lol::lol::lol:

Skrevet

Jeg opererer med husmorpoeng, jeg! Men bare til meg selv, da. Og muligens litt ironisk... :lol: "Se, jeg har STØVSUGD gulvet! Det er bare tre uker siden sist, nå fortjener jeg jammen litt husmorpoeng." :aww::lol: 

  • Like 3
Skrevet
44 minutter siden, Tommy skrev:

Vet ikke med husmorspoeng, men hvis det er snakk om handyman-poeng forventer jeg å kunne veksle de inn i naturalia...

Det skal jammen meg være til de grader handy også hvis det skal gjøre meg billig og villig.. Større sjans hvis han sanker husmorpoeng slik at jeg slipper jobben i tillegg til å være handy :aww: 

Skrevet

Når jeg støvsuger (som jeg HATER) gir jeg meg selv husmorpoeng så det holder! :D

 

vi kjører en spøk på det i min familie, da det er kjent i "det vide og brede" at jeg IKKE er særlig ryddig av meg :)

  • Like 1
Skrevet
53 minutter siden, Tommy skrev:

Vet ikke med husmorspoeng, men hvis det er snakk om handyman-poeng forventer jeg å kunne veksle de inn i naturalia...

Hvis du er så handy, kan du vel gjøre det selv både med høyre og venstre?

  • Like 4
Skrevet

Jeg tenker at det er noe ekstra ordinært jeg. Ikke hverdagen med ting man uansett må gjøre, selv om man har utsatt det.

Da skulle jeg hatt ganske mange poeng ganske ofte, spesielt pensjonistpoeng :lol: 

Skrevet
7 minutter siden, SFX skrev:

Hvis du er så handy, kan du vel gjøre det selv både med høyre og venstre?

Hvis det er utfallet uansett er det jo ikke noe poeng i å gjøre noe handy.

Skrevet
4 minutter siden, JeanetteH skrev:

Jeg tenker at det er noe ekstra ordinært jeg. Ikke hverdagen med ting man uansett må gjøre, selv om man har utsatt det.

Da skulle jeg hatt ganske mange poeng ganske ofte, spesielt pensjonistpoeng :lol: 

Du ER pensjonist - du trenger ikke å samle poeng for det :lol:
Jeg tenker jo også at det bare er en morsom greie man nevner fordi man har gjort noe man strengt tatt ikke liker eller er ekstremt dårlig på... f eks sier jeg ofte at jeg får husmorpoeng når jeg har laget en litt ekstraordinær middag, eller baker (hvilket jeg jo gjør ekstremt sjelden) eller... ja... :D.

  • Like 2
Skrevet
8 minutter siden, Tommy skrev:

Hvis det er utfallet uansett er det jo ikke noe poeng i å gjøre noe handy.

Og derfor spiser jeg sjokolade nå, mens oppvasken står på kjøkkenbenken og skittentøyskurven er full - jukset med belønningen :D

  • Like 1
Skrevet

Ingen av mine husmorssysler er egnet til å få husmorspoeng på fb må innrømmes :lol:

Den gangen jeg baker noe som ikke ser helt forferdelig ut skal jeg jaggu skryte av det! 

Jeg har forøvrig bakt brød til heimen den siste måneden  ( med hjelp av A) , og selv om de faktisk smaker godt ser de veldig veldig hjemmemekka ut :lol: Ikke noe luftig bakverk her nei! 

Skrevet
1 time siden, Mirai skrev:

Hvis det blir brukt ironisk er det jo noe annet. Men er det ironi hvis du legger ut bilde hver gang du har gjort noe bakverk/mat/ i huset du er fornøyd med og så skriver det? Pensjonistpoeng er morsommere syns jeg da, men det er jo fordi man er som regel ikke en faktisk pensjonist når man skriver det. :D 

Eller hva med å skrive til kjæresten sin tre ganger i uka på offentlig vegg med bilder av hvor mye man elsker hverandre, ting man har gjort fordi man er verdens beste kjæreste osv.

Jeg tror jeg bare er litt lei av at hendelser/gaver/oppmerksomheter/aktiviteter må få ekstra verdi av Facebook og likes? Hvis jeg skal søke litt i sjela mi.. :P Jeg følte jo selv at jeg "burde" legge ut bilde av det jeg fikk av samboer til bursdagen min, for å VISE at jeg var glad for det (gjorde det ikke). Det er jo helt på trynet. 

PS håper det ikke mistolkes som at jeg syns det er teit at man skriver om at det har skjedd noe hyggelig eller at man er glad i hverandre eller ting man har fått :) . Det er jo ikke svarthvitt.

Det er jo bare kleint når det ikke er ironisk! 

Har aldri forstått de som må legge ut sånne ting på facebook. Jeg har ikke engang et bilde av typen og meg sammen på facebook (ikke at det finnes så veldig mange bilder av oss sammen i det heletatt) :P  

Eneste stede jeg kan finne på å skrive om husmorspoeng/kjærringemnepoeng er inne på AN tråden. Ellers så holder jeg sånne ting fint innenfor husets fire vegger :) 

1 time siden, Tommy skrev:

Vet ikke med husmorspoeng, men hvis det er snakk om handyman-poeng forventer jeg å kunne veksle de inn i naturalia...

Handyman poeng er viktige! Det gir jeg meg selv innimellom, men som oftest så er det gubben som får de poengene (uten at han vet det :D

  • Like 1
Skrevet

Hos oss har det hendt at både jeg og sambo gir oss selv husmorpoeng altså! Her er det positivt ladd og et klapp på skulderen til seg selv. Så for meg er husmorpoeng en morsom, fin greie, og jeg kan godt skryte av å ha jækla mange husmorpoeng OG at jeg har en bra jobb med mye ansvar. Den moderne kvinnen :P 

Hvis jeg tar i et skikkelig tak i heimen (vaske, lage mat etc.), utover dagligdagse ting, ville jeg kunne sagt jeg ga meg selv husmorpoeng. 

Skrevet

Husmorpoeng for meg er sånn jeg "får" når jeg gjør noe utover det vanlige. Når jeg lager masse middager og fryser ned, shiner huset og får til det "lille ekstra" som skjuler at det bor et barn, tre hunder, tre katter og to voksne rotekopper der, osv. Man får ikke husmorpoeng, i min verden, av det man gjør til vanlig. Blir litt i samme klasse som "koneemne" for min del. Bare positivt og kred for den ekstra innsatsen. 

 

 

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...