Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, november


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Akkurat nå prøver jeg å finne ut hva en sang heter. Den er nokså ny tror jeg, har hørt den på radio flere ganger. Det er en fyr som synger på nord-norsk (dialekt i hvert fall og det høres ut som han er nordlenning). Litt lys stemme. Noen som vet hvilken jeg tenker på, evt artist? :rofl:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Svigerfar er våken!

Penny, aka bowlingkjeglen har bursadag i dag, 3 år. Dagen er feiret med mat og ro, siden hun trolig har livmorbetennelse.  Kjøpte take-away i dag, og hun var meget fornøyd når hun fikk sitte i bakset

JEG KOM INN PÅ PPU DELTID!  jEG ER SÅ GLAD AT JEG IKKE VET HVOR JEG SKAL GJØRE AV MEG ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ

Posted Images

6 minutter siden, Anette skrev:

Lang dag hvor alt gikk på tverke, men nå er jeg kommet hjem i sofaen!

Også lurer jeg på hva man gjør med døde fisk.... :P 

Døde akvariefisk? Hiver i søpla (og tar ut søpla med en gang). Ikke i do!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 minutter siden, Raksha skrev:

Auch, det kan smitte til de andre, så få tak i medisin og behandle karet. Kast fiskene i søpla. 

har medisinert, alle ble nesten bra også ble de plutselig døde.. nå skal de ikke ha medisin før på fredag! :hmm: 

Akkurat nå, Pippin&Symra skrev:

Det gjør vel ikke noe om dodraugen får litt hvite prikker.

:lol::lol: 

2 minutter siden, Pippin&Symra skrev:

Man slenger dem i huet på alle dem som gjør at ting går på tverke! :fish:

Kan kaste de på halve australia :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, *Kat84* skrev:

Ah, det er kjedelig! Umulig å lære hundene å overse folk og at de ikke trenger å hilse når det nærmest blir tvangshilsing. 

Når du skriver dette føler jeg meg mindre "slem" mot de jeg møtte på som var på vei hjem fra skolen når turen var ferdig. Åh, så søte hunder du har ropte de ut og kom i mot. Men da var jeg tidlig ute med godbit og holdt på oppmerksomheten mens vi gikk videre og overså de som kom i mot totalt. 
Heldigvis funka det og begge to kunne få masse skryt når vi hadde passert :)

Er det sånne ting som gjør at vi hundefolk blir sett på som litt rare, eller...? :icon_confused:

Og jeg sto og freste i dag. Da det kom en eldre mann med en schæfer som knurret  og brølte fra magen, siggelet rant, og eieren spør: Kan de hilse????? Nei takk!!!!

Den trenger å hilse på andre hunder, prøver eieren seg på. Min har løpetid svarer jeg( har ikke det). Derfor den er så giret svarer eier!!!!! AAAAAAARGHHHHHHHHH. 

 

Ellers har jeg hatt en tøff jobbdag, kjempesliten. Har vondt i pusten, og tung i brystet- håper det bare er stress. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minutt siden, mokken skrev:

Billetter til badeland!  

Eller trommesett som straff til foreldrene som kjøper alt til ungen! :lol:

Det var lurt! Skal absolutt sjekke den muligheten og andre opplevelses-gaver! :)

Han har enormt stor familie på morssiden, så det aller meste av både klær og leker har han arvet :) Har truet med trommesett, for guttungen hadde digget det, han elsker musikk/bråk :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kom over en burdiskusjon på FB idag, i blant så lurer jeg på hvor langt folk ser forbi nesa si.:blink:

X: Det er dyremishandling å ha hunder i bur, spesielt på et hundestevne! Jeg blir så sint hver gang vi er på konkurranse, det er bur overalt, at folk ikke tenker.

Y: Hvor har du hunden din på stevne da?

X: I bilen.

Y: Løs i bilen?

X: Nei, i bilburet sitt.

Y: Så hunden sitter i bur i bilen til den skal inn i ringen, så i buret i bilen igjen? Hvordan er det annerledes enn å ha hunden i bur rundt ringen?

X: Burene rundt ringen er i veien, de stresser andre hunder. Så må de sitte i tøyburet sitt hele dagen å se på, hvordan er det rettferdig for hunden?

.:blink:

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...