Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

@Teserere Jeg er enig med deg, det er veldig tungvindt.

Dette blir forhåpentligvis fikset i en kommende oppdatering.

Inntil det er blir enkelt og intuitivt kan du i hvertfall begynne å skrive under og så flytte quoten nedenfor. Det er veldig enkelt selv om det ikke burde vært sånn.

 

  • Like 1
  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet

@RAH jeg har fått opp masse feilmeldinger når jeg prøvde å gå inn i tråder i dag (uansett hvilken jeg trykte på fra nyhetsstrømmen).

Feilkode EX1145 (tror jeg det var).

Skrevet

@Tekopp tidligere i dag så oppdaterte jeg forumet til siste versjon. Jeg gjorde dette etter mitt forrige svar, jeg ser at dette er rett før du skrev her.

Varte dette i en kort periode på ca 5-10 minutter? Skjer det fortsatt.

Skrevet

Akkurat nå fikk jeg en feilmelding som jeg har lagt ved her. Den gikk bort ved å oppdatere siden. 

Skjermbilde.PNG

 

Jeg var i oversikten over emner i 'alt mulig'

Skrevet
På 22.1.2016 at 3:28 PM, RAH skrev:

@Tekopp tidligere i dag så oppdaterte jeg forumet til siste versjon. Jeg gjorde dette etter mitt forrige svar, jeg ser at dette er rett før du skrev her.

Varte dette i en kort periode på ca 5-10 minutter? Skjer det fortsatt.

Har ikke fått flere slike nei. Så var vel det.

Men fikk ikke varsel om at du skrev denne posten heller, så den ikke før nå.

  • Like 1
Skrevet

Dette har sikkert vært oppe tidligere men jeg får notifikasjon for alt mulig rart. Folk som svarer i tråder der jeg på ingen måte følger med på verken personen eller tråden. Også får jeg av en eller annen grunn konsekvent notifikasjon fra de som bor her på øyen jeg bor på når de foretar seg noe på hundesonen. Noe irriterende i lengden..

Skrevet
2 timer siden, soelvd skrev:

Dette har sikkert vært oppe tidligere men jeg får notifikasjon for alt mulig rart. Folk som svarer i tråder der jeg på ingen måte følger med på verken personen eller tråden. Også får jeg av en eller annen grunn konsekvent notifikasjon fra de som bor her på øyen jeg bor på når de foretar seg noe på hundesonen. Noe irriterende i lengden..

Jeg og. Av en eller annen grunn får jeg notification på alt Mud foretar seg. Hun er skrekkelig mye på sonen, skal jeg si deg :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, ida skrev:

Jeg og. Av en eller annen grunn får jeg notification på alt Mud foretar seg. Hun er skrekkelig mye på sonen, skal jeg si deg :lol: 

Huff, så uheldig var ikke jeg heldigvis, mine er ikke like aktive, men jeg har til gjengjeld flere (stakkars @Mud :lol: )

  • Like 1
Skrevet
18 minutter siden, ida skrev:

Jeg og. Av en eller annen grunn får jeg notification på alt Mud foretar seg. Hun er skrekkelig mye på sonen, skal jeg si deg :lol: 

Stalker! :o 

Skrevet
1 time siden, Mud skrev:

Stalker! :o 

Ja, og jeg har blitt det helt uten viten og vilje. Sonen syns nok jeg burde holde et lite øye med deg! :P

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, ida skrev:

Ja, og jeg har blitt det helt uten viten og vilje. Sonen syns nok jeg burde holde et lite øye med deg! :P

Kanskje det er soneneiernes forsøk på å forenkle jobben med å passe på de tvilsomme brukerne. 

  • Like 2
Skrevet

Jeg har opplevd en greie med det å skrive innlegg på iPad: Limer inn bildelenker og begynner å skrive. Hele bildet skyver seg ned mens jeg skriver, slik at jeg ikke ser noen ting, omtrent som på en gammel skrivemaskin hvor arket forsvinner bakover. Med jevne mellomrom må jeg trykke vekk tastaturet for å se hva i all verden det er jeg skriver, før jeg fortsetter. :P

Skrevet

Jeg får ikke opp muligheten til å sitere i akkurat nå tråden akkurat nå... men ser jeg har muligheten i denne tråden.

 

... fordi jeg er dum og er inne i tråden for januar.

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet

Fikk akkurat denne som feilmelding jeg 

[[Template core/front/global/globalTemplate is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]

Aner ikke hva jeg gjorde eller hvorfor. :icon_redface:

Skrevet
56 minutter siden, Raksha skrev:

Fikk akkurat denne som feilmelding jeg 

[[Template core/front/global/globalTemplate is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]

Aner ikke hva jeg gjorde eller hvorfor. :icon_redface:

Den dukker opp av og til hos meg også, forsvinner med en F5. Meldte den tidligere i denne tråden, men den er ikke borte enda.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, RAH skrev:

@Sprettballen Det er fordi jeg gjorde en oppdatering på serveren i håp om å løse saken over. Dessverre overså jeg at databasen ville gå ned i noen minutter.

Takk for at du sier ifra! :)

Åååja, men hvis det ikke var verre så :) 

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg sliter litt med å redigere innlegg..  Det skjer rett og slett ingenting når jeg trykker på lagre/endre knappen.. 

Skrevet

@Ozzy Får du ikke noen tegn til at det skjer noe som helst? Når jeg klikker endre så får jeg en sirkel som laster inn "muligheten til å endre". Hvis det ikke går, kan du prøve å trykke ctrl+shift+r (evt. cmd+shift+r på mac) og prøve igjen?

Skrevet

Joda jeg får trykket på rediger, og lagt til noe i innlegget  f.eks. Men når jeg skal "lagre"  det skjer det null og niks. 

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...