Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet

Jeg sliter jeg også nå. Tar tid, veldig lang tid, med gå fra en side til en annen i tråder, og jeg får bad gateway. Sikkert et hint til at jeg må komme meg ut på tur med hund istede for:P

Skrevet

Etter at serveren (ikke forumet) ble oppdatert i dag tidlig så har alt blitt ustabilt igjen. 502 og 504 er hyppige feil fordi serveren kjører på 2-300%.

Serveren (forumet) er usedvanlig tregt. 502, 503 og 502 oppstår hyppig. Feilsøking pågår.

  • Like 2
Skrevet

Mer positiv idag :) Venner meg til det. Men hender det går litt treit og at jeg får opp bad gateway, men regner med at det er noe forbigående.

Skrevet

Jeg er litt frustrert. 

Først så har det tatt over 24 timer før jeg har klart å få opp boksen søm gjør at man kan skrive et innlegg (både på mobil og data).

Så bruker det vanvittig lang tid før det jeg skriver blir publisert. 

Det siste er at sonen er mega treg på mobil og data. Tar lang tid å få opp nye sider, og det tar ofte (veldig ofte) lang tid å i det hele tatt få opp hundesonen. Det gjeller ikke for noen av de andre nettstedene jeg er inne på. 

Skrevet

Jeg var kjempefornøyd etter den første oppdateringen, men nå begynner det å surre skikkelig.. Kommer meg ikke inn på telefon i det hele tatt. Får beskjed om at det ikke går an å koble seg til tjeneren. Hvis jeg, mot all formodning, nå kommer inn så kan det bruke ca 1 minutt før siden kommer opp...

Skrevet

@Lunatic 

Vi har for tiden problemer med serveren til Hundesonen.

Vi jobber med å løse problemene.I mellomtiden vil forumet være tregt og til tider utilgjengelig.

Vi beklager dette på det sterkeste og håper vi får en orden på dette en gang for alle Uttrykksikonet smil
e

Det ser ut som hundesonen.no er utsatt for et DDoS angrep:
https://no.wikipedia.org/wiki/Tjenestenektangrep

  • Like 1
Skrevet
21 timer siden, RAH skrev:

@Belgerdama det er fordi den gamle editoren er cachet, og den er ikke i bruk. Fordi du får opp den gamle så vises ikke den nye.

Vi har hatt 10-20 tilfeller av dette i dag og det kommer til å gjelde flere. Det samme skjedde hos meg. Det er ikke meningen å være kjepphøy, men jeg er 99% sikker på at det er cachede filer som er problemet.

Hvilken mobil har du, og hvilken nettleser bruker du?

@Maria fikk det til etter hun slettet all cache i nettleseren. :)

Hei igjen. 

Fikk det til etter at jeg skrudde av restriksjoner på tlf. 

Da fikk jeg tømt loggen og nå kan jeg skrive. 

Snakk om å gjøre det vanskelig for meg selv:icon_redface:

tusen takk for svar

  • Like 1
Skrevet
5 minutter siden, Aslan skrev:

Hvordan får man tekst i spoiler? @Mari? Du fikk det til så jeg?

Finner ikke igjen spoilerknappen. 

 

Testikkel

 

  • Like 1
Skrevet
2 minutter siden, Margrete skrev:
  Skjul innhold

Øyet

 

Øyet er ikke der hos meg lengre. :( 

Eller, jo! Bare at det ikke er øye. Symbolet er feil, men holder jeg pila over så står det spoiler. 

Spoiler

Testikkel

 

  • Like 1
Skrevet

Nå fikk jeg opp en haug med 502 Bad Gateway og 504 Gateway Time-Out. Tok sikkert 10-15 min før jeg kom inn på forumet igjen. Så lenge har jeg ikke opplevd at det har hengt seg opp før. Forumet har generelt vært tregere etter den siste oppdateringen.

Skrevet
22 minutter siden, Sprettballen skrev:

Nå fikk jeg opp en haug med 502 Bad Gateway og 504 Gateway Time-Out. Tok sikkert 10-15 min før jeg kom inn på forumet igjen. Så lenge har jeg ikke opplevd at det har hengt seg opp før. Forumet har generelt vært tregere etter den siste oppdateringen.

Sånn har det vært hos meg flere ganger idag og. Blir til at man gir opp og får ikke sjekket forumet før flere timer senere når man gidder å prøve igjen. >_<

Skrevet

Altså, lese alle poster er aldri feil :sleep:

2 timer siden, RAH skrev:

Vi har for tiden problemer med serveren til Hundesonen.

Vi jobber med å løse problemene.I mellomtiden vil forumet være tregt og til tider utilgjengelig.

Vi beklager dette på det sterkeste og håper vi får en orden på dette en gang for alle Uttrykksikonet smil
e

Det ser ut som hundesonen.no er utsatt for et DDoS angrep:
https://no.wikipedia.org/wiki/Tjenestenektangrep

 

  • Like 4
Skrevet
4 minutter siden, 2ne skrev:

Åh, skal man liksom lese det andre har klaget over og fått svar på og nå?

 

3 minutter siden, 2ne skrev:

Åh, skal man liksom lese det andre har klaget over og fått svar på og nå?

 

2 minutter siden, 2ne skrev:

Åh, skal man liksom lese det andre har klaget over og fått svar på og nå?

 

2 minutter siden, 2ne skrev:

Åh, skal man liksom lese det andre har klaget over og fått svar på og nå?

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to... :lol::lol::lol: 

  • Like 13
Skrevet
2 minutter siden, Siri skrev:

 

 

 

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to... :lol::lol::lol: 

:lol: 

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ikke svart i tråder på iPhonen? Kan trykke inn på svar i emnet, men da forsvinner svarboksen og legg til blide blir dominerende. Fikk det heller ikke på datamaskinen først, men her fungerte ctrl+shift+r.

Har logget av/på, avsluttet nettleser osv. Noen andre tips?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...