Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, RAH skrev:

@Lene_S det skjønte jeg, men takk for fullt bilde :)

Det ser ut som du har veldig lav oppløsning på din PC. Personlig foretrekker jeg å ha høyere oppløsning, ønsker du å prøve det?
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-xp/help/setup/change-monitor-resolution

Jeg har ikke så lav oppløsning, men jeg har nettsider på 125% fordi det er mer behagelig for meg å lese. Men det skal da ikke ha noe å si for hvilke knapper jeg får opp? Du nevnte at jeg har editoren for tablets. Det skal ikke jeg ha, så hvorfor får jeg den, og hvordan får jeg den skikkelige?

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Skrevet
2 timer siden, Taz skrev:

Okay, nå er jeg lei av å spamme. 20+ ganger. Men det stemte at smileys lå på link og ikke "lenke" aka tannhjulet. :P
Men det vil ikke bli normalt med refresh enda.

Jeg har samme greia. Tannhjulet er lenker og lenkesymbolet er smilier (og mesteparten av de gamle sonensmiliene ligger fortsatt ikke der, men kan kalles opp med koder som f.eks :heart:  : heart :  )

Skrevet

@Taz og @Tekopp kan dere slette cache i nettleseren? Dette løste problemet i min andre nettleser.

@Lene_S Når vinduet blir X px smalt, så mister du noen knapper. Denne visningen er ment for tablets og er en feature ikke en bug.  Det samme gjelder om den blir enda smalere (for mobiler).

Guest lijenta
Skrevet

Jeg har fått et rødt 2 tall oppe ved søkefeltet. Får ikke sjekket hva det er eller hvorfor

Skrevet
2 minutter siden, SoppenCamilla skrev:

Eeeh, hva er egentlig dette varsler for? :lol: 

22589053836_5684d4dd0a_c.jpg

 

2 minutter siden, lijenta skrev:

Jeg har fått et rødt 2 tall oppe ved søkefeltet. Får ikke sjekket hva det er eller hvorfor

Folk som er pålogget chat antar jeg...

  • Like 2
Skrevet

Er ikke himla imponert eller happy for det nye streaming-opplegget. Som i tillegg lager lyd. Har også problemer med å svar på tråder. Bruker firefox i Windows 10.

Skrevet

@Belgerdama det er fordi den gamle editoren er cachet, og den er ikke i bruk. Fordi du får opp den gamle så vises ikke den nye.

Vi har hatt 10-20 tilfeller av dette i dag og det kommer til å gjelde flere. Det samme skjedde hos meg. Det er ikke meningen å være kjepphøy, men jeg er 99% sikker på at det er cachede filer som er problemet.

Hvilken mobil har du, og hvilken nettleser bruker du?

@Maria fikk det til etter hun slettet all cache i nettleseren. :)

Skrevet

Hos meg fungerte det å gå inn på programmer(har Android), finne google og stoppe appen, så slettet data.

Og tada, jeg fikk skrive innlegg :D

  • Like 1
Skrevet
14 minutter siden, RAH skrev:

@Taz og @Tekopp kan dere slette cache i nettleseren? Dette løste problemet i min andre nettleser.

Funka! :) 

savner fortsatt gamle smilefjes, men går ut i fra at det står på lista?

  • Like 1
Skrevet

Tester... :)
Liker at :heart: er tilbake og at jeg kan se hvem som liker innlegg. 

Fornøyd med oppdateringen jeg. :)

Skrevet
6 minutter siden, RAH skrev:

 

@Lene_S Når vinduet blir X px smalt, så mister du noen knapper. Denne visningen er ment for tablets og er en feature ikke en bug.  Det samme gjelder om den blir enda smalere (for mobiler).

Jeg har en bredde på 1280px på en 19 tommers skjerm. Det er den største tilgjengelige oppløsningen for mitt skjermkort, som altså ikke er noe gammelt ræl. Hvis tablet har så forbaska mye høyere oppløsning enn jeg har, og jeg har plenty med plass til flere knapper (selv med 125%), så ser jeg ikke helt nødvendigheten av å ta fra meg, eller de med tablet, knappene

Skrevet
3 minutter siden, RAH skrev:

@simira er litt usikker på hva du mener, kan du utdype? :)

Lyd kan du selvfølgelig skru av under varslingsinnstillinger:
http://hundesonen.no/notifications/options/

Jeg mener at jeg er et vanedyr og synes den nye forumversjonen er noe av det mer irriterende jeg har vært borti. Men jeg blir vel vant til det. Eller slutter å henge her.

Skrevet

@Tekopp gamle smilefjes, var de på forrige versjon før vi flyttet til ny server, eller er det noe som forsvant etter oppgraderingen i dag?

Send meg gjerne PM med konkrete smileys du savner, så er det enklere for meg :)

Skrevet

@simira Det er leit å høre at du misliker den nye versjon. Dessverre så er det slik at den nye versjonen har med seg flere gode forbedringer og jeg håper selvfølgelig at du blir og prøver å venne deg til den nye versjonen med åpent sinn :)

Vil samtidig legge til at jeg har full forståelse for at slike endringer ikke alltid er like morsomme.

Skrevet
1 minutt siden, RAH skrev:

@Tekopp gamle smilefjes, var de på forrige versjon før vi flyttet til ny server, eller er det noe som forsvant etter oppgraderingen i dag?

Send meg gjerne PM med konkrete smileys du savner, så er det enklere for meg :)

De har vært borte siden dere overtok forumet... kan se om jeg kommer på noen av de.

Skrevet

Liker ikke den nye layouten på forumframsiden nå..... Hvorfor kunne den ikke være som før? Nå må man jo bla seg gjennom ørten og førti innlegg..... Ikke alle av dem er interessant for meg.... :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...