Gå til innhold
Hundesonen.no

Fish4dogs


Tøfflus
 Share

Recommended Posts

Fikk vareprøver for over 400 kr fra dem her i høst. 18 bokser med våtfór og en hel haug av tørrfór. Wow. Men det er bare blitt noe jeg kan bruke en gang i blant for å variere hva slags tørrfór kan får. Får primært V&H og Orijen, men liker å variere tørrfór. Jeg synes Fish4Dogs var veldig fint jeg. God smakelighet, gav flott pels og luktet ålreit. Min hund synes det var godt i alle fall, så har ingenting negativt å si om det slik :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg foret på det i tre uker og den siste uken har pelsen vært merkbart tørrere, noe jeg ikke synes er rart mtp fett% i foret. Hadde aldri foret de langhåret på det som eneste inntakskilde, ikke fornøyd men er så usikker med Lundisen så får fortsette. Jeg forer forøvrig litt om hverandre på tørr&bløt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Perfect Image skrev:

Nå har jeg foret på det i tre uker og den siste uken har pelsen vært merkbart tørrere, noe jeg ikke synes er rart mtp fett% i foret. Hadde aldri foret de langhåret på det som eneste inntakskilde, ikke fornøyd men er så usikker med Lundisen så får fortsette. Jeg forer forøvrig litt om hverandre på tørr&bløt.

Om du ser at pelsen på lundisen blir tørr og matt, så ville jeg faktisk byttet fôr altså. De skal ha lite fett, men ikke så det går utover pels eller helse forøvrig :) 

Jeg skjønner det er vanvittig skummel som helt ny i lundehundverdenen, med alt snakket om IL og fett% etc, jeg var der selv med min første. Men senk skuldrene og se på henne som en helt normal hund (vel det er hun jo ikke, hun er jo lundehund tross alt :wub:) , og bare ha prosentregelen i bakhodet. Så lenge du ikke går over 15 prosent som hovedregel, så er det ikke noe stress i det hele tatt. 

Jeg vil også sterkt anbefale å gi veldig variert, det er garantert takket være det at Shensi hadde så sterk mage hele livet. Vi var aldri streng med hva hun fikk i hverdagen, så lenge det ikke var veldig overdrevent med fettinnhold selvfølgelig. Fôret var ca 14%, men alt annet var jeg ikke så nøye på faktisk. Sikkert ikke noe de fleste lundehundfolk vil anbefale, men etter min erfaring med min første som var dårlig i magen nesten hver dag, så orka jeg ikke det samme med Shensi. Der var målet mitt å opparbeide en tolerant mage, samtidig som jeg hadde fettprosent i bakhodet :)  

Sorry ot, resten kan evt fortsettes på pm om det er ønskelig for trådstarter :) 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

Gammel tråd,  men dere som forer dette, hvor kjøper dere? Jeg har ikke funnet forhandlere i Oslo-området og ingen nettbutikker utover demmes egen. Noen som vet om animail bruker ha det inne? De har ikke nå, men usikker om det er for de ikke fører foret eller bare er utsolgt.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 minutter siden, tmp skrev:

Gammel tråd,  men dere som forer dette, hvor kjøper dere? Jeg har ikke funnet forhandlere i Oslo-området og ingen nettbutikker utover demmes egen. Noen som vet om animail bruker ha det inne? De har ikke nå, men usikker om det er for de ikke fører foret eller bare er utsolgt.. 

Er en forhandler (privat) i son..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 8 months later...
3 timer siden, JTT skrev:

Gammeltråd, men lurer på om dere fortsatt forer med fish4dogs, hvilken type og hvor fornøyde dere er etter langvarig bruk?  :)

Jeg brukte to store sekker av White fish og sluttet. Hunden var konstant sulten,  og ble blass og ekkel i pelsen. Var helt tydelig fóret  ikke hadde på langt nær nok fett...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg foret ikke ferdig på det, prøvde noen uker til da forhandler mente dette kom til å snu og bli bra men pelsen ble dårligere og neglene sprø, og hun flasset enormt. Byttet over til rc og halvannen måned senere hadde jeg en helt ny hund :) Endte med å bruke det som "lommefor" som jeg sprer på tur for at bikkjene skal søke etter på bakken  til det var tomt og kommer ikke til å prøve mer av det. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
På 4.1.2017 at 0:23 PM, JTT skrev:

Gammeltråd, men lurer på om dere fortsatt forer med fish4dogs, hvilken type og hvor fornøyde dere er etter langvarig bruk?  :)

Jeg fôer min schæfer og Dansk svensk gårdshund med det. Veldig fornøyd. Hundene elsker det og jeg kjenner meg ikke igjen i det som blir sagt om flisete klør og dårlig pels. Pelsen skinner hos oss og de klør så og si aldri.  Den lille får den med hvit fisk fordi hun har mye hvit i pelsen, scæferen får den med laks. Laksen blir jo fôret med noe som gjør kjøttet dennes rosa så derfor kan det gjøre lyse hunder litt orange i pelsen, har jeg hørt. Det har jeg helst ikke lyst til :S 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

Jeg har fôret min golden retriever på dette fôret i snart ett år. Hun elsker smaken og har en utrolig vakker og sterk pels.  GR legger som kjent lett på seg og med dette fôret er det lett å holde vekta.  Røytingen holder seg og kun til de forventede tidene. Deilig! 

Kan det være andre faktorer som gjør at noen av hundene her får dårlig pels? Det høres så rart ut mtp at dette fôret er så rikt på omega3 ? 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har gått igjennom 3 sekker (white fish og laks) og har kjøpt to til. Blir nok å bytte til noe mer høyenergi etter dette da akitaen trenger det. Begge hundene synes det smaker godt og pelsen deres er fin, men duuuuu så mye de driter! Shibaen på 12kg har like store ruker som akitaen på 30 (og akitaen legger nå kabler en newfoundland ville vært stolt av).. og det har ikke blitt bedre etter 3+ sekker, så tviler på at det vil bli noe bedre.  :P

Så grunnene til at jeg vil bytte til noe annet: kravene til akitaen og mengden avføring!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har bestilt noen prøveposer av fish4dogs og så langt ble den med superior laks inhalert av Knerten så smaken var det ingenting å si på. :) Det som kom ut var sånn klassisk tørrfôrbæsj, ikke det verste jeg har sett, men det kan jo ikke sammenliknes med det som kommer ut når han bare får V&H.

Jeg liker tanken på at fôret skal ha mye omega 3 og krill og grønnleppemusling og ikke så mange rare ingredienser.  Siden jeg hovedsakelig fullfôrer med V&H er tørrfôret kjøpt inn til de dagene jeg har glemt å ta opp maten fra frysa og siden Knerten ikke liker V&H med laks er det veldig greit å gi et tørrfôr med laksebasis - har jeg tenkt.  Så langt er jeg fornøyd. Godbitene deres falt veldig i smak, så nå er makrellbiter, squidbites og lakserullene gjemt bort i skapet og Knerten ligger foran og passer på.. :ahappy:

Er det flere som har prøvd fish4dogs over tid og har erfaringer de vil dele?

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har brukt det i et år nå. Riktignok blandet med kjøtt, det siste halvåret med provit vom. Er så langt absolutt fornøyd med den komboen. Bruker valpefôr pga fettinnhold, superior valpefôr fra det kom. Synes det som kommer ut er bra til å stamme fra tørrfôr (vom'en gjør nok sitt) Smått og fast. Bikkjene er knallfine i pelsen, og lett å regulere vekt. Prøvde et par sekker med sardin til de som er i lavest aktivitet. Det var ikke så bra mtp pels og hold.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har nylig overtatt eierskap av en hund jeg har passet endel før. Den kan standard kommandoer som «sitt, ligg, kom, osv». Hjemme lystrer han stort sett, men med en gang jeg tar på ham turselen/når vi er på tur er det som han lukker ørene. Han lystrer innimellom, men ikke på samme måte som hjemme. Jeg har prøvd med positiv feedback og snacks for å trene når vi er ute også. Har sjekket selen om den er vond, og latt ham gå med den inne for å sjekke om han oppfører seg annerledes hjemme med den på, men da lystrer han som vanlig og oppfører seg som normalt.    Det virker for meg som det utelukkende er turen/tanken på tur som gjør at han ikke lystrer. Han er ikke superbegeistret for selen, men elsker å gå tur og virker som han kunne gått tur hele dagen om han fikk lov.   Lang spørsmål, men jeg lurer på om noen har vært i samme situasjon eller har noen gode tips?
    • Vi er en familie på 4 som har vurdert å skaffe hund lenge, og nå føler vi oss klare for ansvaret. Vi har falt for de små spisshundrasene japansk spisshund og kleinspitz, og vil gjerne høre deres erfaringer om disse. Vi er på jakt etter en liten, omgjengelig familiehund som både kan være med på tur i allslags vær og kose seg inne. Vi tenker at et medium aktivitetsnivå og ikke altfor krevende pelsstell hadde vært fint.   Vi ferierer en del på båt om sommeren og hunden må derfor vennes til båtlivet. Jeg har lurt litt på om det kan være krevende med spisshund på båt, siden de kan bjeffe en del? Når man ligger i havn er det jo mange andre båter og folk rundt overalt, og jeg bekymrer meg for om det kan bli slitsomt hvis hunden skal varsle hver gang den ser en fremmed. Vil gjerne ha synspunkter på dette. 
    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...