Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Første dag av siste studieår for meg i dag:

Jeg våknet sånn i halv åtte-tiden, men tok ikke første bilde før klokka ni da jeg spiste frokost:

21058314052_004c249703_z.jpg

Klokka ti ventet jeg på disse to for å gå til universitetet:

21042085376_8df09c278f_z.jpg

Klokka elleve var jeg i forelesning:

20881521189_a5d2d4babc_z.jpg

Klokka tolv var det tid for lunsj:

21075965451_22617d5c94_z.jpg

Klokka ett var vi på vei til neste forelesning:

21068307455_1803153e08_z.jpg

Klokka to var jeg i forelesning:

21075965631_cd61b261ed_z.jpg

Klokka tre var vi på vei hjem fra butikken:

20880407358_6bc1103b50_z.jpg

Klokka fire var det tid for middagslaging:

21042084776_42cba067e9_z.jpg

Klokka fem var jeg på presidiemøte i Trøndernes Fagforening:

20447249883_acd0d46f2e_z.jpg

Klokka seks var jeg fremdeles i presidiemøte, og vi bladde gjennom noen gamle salmehefter:

20447247053_a04f093153_z.jpg

Klokka sju hadde vi byttet lokasjon for å være med på skrivekveld til revyen vi skal ha i november:

21068307785_cb5eb12991_z.jpg

Klokka åtte satt vi og så på en gammel revy for å få litt inspirasjon:

21042084556_ca2596c12c_z.jpg

Klokka ni var det faktisk et litt produktivt øyeblikk. Revyskriving er vanskelig!

21058314902_e0a28cfedb_z.jpg

Klokka ti var jeg hjemme igjen og hadde installert meg i godstolen for å lese litt pensum. Her blir jeg sittende til det straks er sengetid. :)

21058314182_a90b085144_z.jpg

  • Like 9
Skrevet

Det er sånne her EFIT'er som er fine å ha. :heart: Sjøl er jeg veldig fornøyd med en EFIT jeg lagde fra Athen i sin tid. Digger at du nå har tid til å gjøre mer av det du har lyst til å gjøre mtp sosialt og studier. :thumbs:

  • Like 1
Skrevet

Det første jeg tenkte var: ååå ser ut som en koselig kollasje av ordentlig studenthygge!

Det andre jeg tenkte var: var da fælt så den hunden lignet på en rev da

Det tredje jeg tenkte: :lol:

Det fjerde jeg tenkte: kul t-skjorte :lol:

  • Like 2
Skrevet

Jeg hadde også første studiedag på Ås i går, dog har jeg noen år igjen... :icon_redface:

Ser ut til at Ås blir en fin erfaring etter denne EFITen :)

  • Like 1
Skrevet

Takk for hyggelige kommentarer! :D Studenthverdagen min er ganske så fin! :heart::ahappy:

Det er sånne her EFIT'er som er fine å ha. :heart: Sjøl er jeg veldig fornøyd med en EFIT jeg lagde fra Athen i sin tid. Digger at du nå har tid til å gjøre mer av det du har lyst til å gjøre mtp sosialt og studier. :thumbs:

Ja, det er litt koselig å ha en del av disse bildene egentlig. Vurderer å bestille papirkopier og lime inn i album, jeg har nemlig noen ledige sider i et fotoalbum jeg har liggende. Det er koselig med hverdagsminner!

Det første jeg tenkte var: ååå ser ut som en koselig kollasje av ordentlig studenthygge!

Det andre jeg tenkte var: var da fælt så den hunden lignet på en rev da

Det tredje jeg tenkte: :lol:

Det fjerde jeg tenkte: kul t-skjorte :lol:

Haha! Reven er et nokså enkelt kjæledyr å ha i hus. :P Og t-skjorta er vår fine foreningsskjorte. På ryggen står alle trønderlovene. :D

Jeg hadde også første studiedag på Ås i går, dog har jeg noen år igjen... :icon_redface:

Ser ut til at Ås blir en fin erfaring etter denne EFITen :)

Åh, du kan bare glede deg! Jeg har i alle fall stortrivdes her. :D

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...