Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I helgen hadde jeg besøk av en som hadde proft kamera, og da måtte vi ut å prøve å ta bilder av Mynte i fart. Dessverre var været elendig, med kuling, regn og skikkelig grått og lite lys. Ikke akkurat bra foto-vær. Men syns bildene ble bra selv om. Veldig artig å få noen ordentlige løpe bilder av hunden. :) Mynte var ikke vanskelig å be, hun løp frem og tilbake på stranda i full fart.

Nitro har skadet seg i foten, så han måtte stå å se på. Kjedelig, hadde vært artig å hatt med begge. Det får bli en annen gang.

Her er et lite knippe til de som måtte være interessert ;)

post-41-0-67834900-1440944638_thumb.jpg

post-41-0-78052600-1440944653_thumb.jpg

post-41-0-10156800-1440944680_thumb.jpg

post-41-0-37830200-1440944703_thumb.jpg

post-41-0-58527500-1440944734_thumb.jpg

post-41-0-96956500-1440945049_thumb.jpg

post-41-0-28307000-1440945110_thumb.jpg

  • Like 21
Skrevet

Typisk med dårlig vær da :P . Men bildene ble jo fine allikevel :) . Lykkelig mynde i fullt firsprang, det blir nesten ikke bedre. Har aldri sett større løpeglede enn de krekene her!

  • Like 2
Skrevet

Du får poste flere når Nitro er i form igjen. Kjempestilig å se mynder gjøre det mynder gjør best :)

(kan hende jeg måtte titte på noen filmer for å prøve å forstå hvordan føttene deres egentlig rører på seg)

  • Like 1
Skrevet

Åh, så vakker hun er! :D Jeg tenkte faktisk på at det var altfor lite bilder av dine to her om dagen da jeg leste et innlegg av deg. Utrolig gøy å se bilder av mynder i farta! Og hu der er jo bare flott! :wub:

Skrevet

Du får poste flere når Nitro er i form igjen. Kjempestilig å se mynder gjøre det mynder gjør best :)

(kan hende jeg måtte titte på noen filmer for å prøve å forstå hvordan føttene deres egentlig rører på seg)

Syns det er så stilig at de har to svevefaser og ikke galopperer som en hest, som har en svevefase. Kan se det ganske godt her:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=gNhbhq0-5Xc#t=151

  • Like 2
Skrevet

Dvergpinscheren min har også to svevefaser, trodde alle litt kjappere hunder hadde det?

Uansett kjempekule bilder :D Digger fargen til Mynte, hun er bare vakker :)

Det kan jo bare hende at jeg har tenkte at det er en myndeting, haha! :lol:

Skrevet

Det er ikke mange raser som har "double suspension gallop" ( kan ikke det norske navnet :P) Det har litt med tyngden å gjøre og fleksibilitet i ryggraden. Det er som ei springfjær. Mynder er spesiallaget for denne type løping. Det er ikke alltid så lett å se, hvis man ikke studerer det. :)

  • Like 3
Skrevet

Det kan jo bare hende at jeg har tenkte at det er en myndeting, haha! :lol:

Jeg har også kun lest om det med mynder. Men siden DPen gjør det når hun løper på maks har jeg liksom tenkt at det gjelder alle raske raser :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...