Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver å finne informasjon om handlerkurs, men aner ikke hvor jeg skal lete. Prøvd facebook og google med lite hell. Min klubb arrangerer ikke slikt. Noen som vet om noe i høst eller har forslag på hvem jeg kan kontakte?

Skrevet

Nei time-halvannen går greit så det er akkurat innafor :)

Vi arrangerer handler kurs den 8-9 august med CHRISTINE SONBERG denne helgen

Christine har stilt ut hund i 22 år og drevet oppdrett i 15 hun har stilt ut mange ulike raser i mange ulike grupper

Hun er oppdretter på mops, boston terrier og welsh corgi cardigan under oppdretter navnet Cymraeg ci.

Christine er en utrolig dyktig handler som har gitt masse flotte resultater og topplasseringer i hele Europa

50 best i show

Flere ganger BIR på Crufts

Westminster , Europa og verdens vinner

Årets hund i belgia 2012

Årets hund i norge 2014

Hun har representert både Belgere og Norge ved Eukanuba World Challenge

Har vunnet 88 champion titler på eget oppdrett

Kurset er for både nybegynnere og erfarne

Max 15 ekvipasjer (ekvipasje er en hund med fører)

FØRSTEMANN TIL MØLLA PRINSIPPET SOM GJELDER

En ekvipasje er det 1000 kr for hele helgen

Man kan ha med hund nummer to for halv pris

Vi starter klokka 10 og gir oss ved 16 tiden

Stedet er Hjørgunn gård (er en ridehall så vi kan være inne hele dagen om dårlig vær) , Falcheveien 34 , 1618 fredrikstad

(kan eventuelt legge ett kart her)

Kontakt Anita på telefon 48 26 30 83

Skrevet

Vi arrangerer handler kurs den 8-9 august med CHRISTINE SONBERG denne helgen

Christine har stilt ut hund i 22 år og drevet oppdrett i 15 hun har stilt ut mange ulike raser i mange ulike grupper

Hun er oppdretter på mops, boston terrier og welsh corgi cardigan under oppdretter navnet Cymraeg ci.

Christine er en utrolig dyktig handler som har gitt masse flotte resultater og topplasseringer i hele Europa

50 best i show

Flere ganger BIR på Crufts

Westminster , Europa og verdens vinner

Årets hund i belgia 2012

Årets hund i norge 2014

Hun har representert både Belgere og Norge ved Eukanuba World Challenge

Har vunnet 88 champion titler på eget oppdrett

Kurset er for både nybegynnere og erfarne

Max 15 ekvipasjer (ekvipasje er en hund med fører)

FØRSTEMANN TIL MØLLA PRINSIPPET SOM GJELDER

En ekvipasje er det 1000 kr for hele helgen

Man kan ha med hund nummer to for halv pris

Vi starter klokka 10 og gir oss ved 16 tiden

Stedet er Hjørgunn gård (er en ridehall så vi kan være inne hele dagen om dårlig vær) , Falcheveien 34 , 1618 fredrikstad

(kan eventuelt legge ett kart her)

Kontakt Anita på telefon 48 26 30 83

Det var et av de få jeg fant, men det blir dessverre alt for kort frist, og litt for tidlig for frøkna :/

Terrierklubben har arrangert flere handlerkurs vet jeg. Ikke det du mener med din klubb kanskje?

Nei, mente AHK. Men takk, da sjekker jeg ut NTK :)

Skrevet

Marc Linnér har i Drammen 29.-30. august. Var på det han hadde i våres og skal på oppfølgingskurset 28. august. Flink mann og artig kurs.
Ellers skal vel Steinar Balkhen ha i Østfold i september tror jeg det var.

  • Like 1
Skrevet

Marc Linnér har i Drammen 30.-31. august. Var på det han hadde i våres og skal på oppfølgingskurset 29. august. Flink mann og artig kurs.

Ellers skal vel Steinar Balkhen ha i Østfold i september tror jeg det var.

Er det veldig rasespesifikt, eller går det mer på å få hunden til å vise seg? Litt mer generelt?

Skrevet

Christine Sonberg blir jevnlig leid inn til å arrangere kurs, jeg hadde sendt henne en melding på fb med spørsmål om hun har fått noen forespørsler på kurs på den tiden du tenker. Hun er fantastisk hyggelig og utrolig flink å lære vekk :)

  • Like 1
Skrevet

Er det veldig rasespesifikt, eller går det mer på å få hunden til å vise seg? Litt mer generelt?

Ikke rasespesifikt :)

Han har selv afghanere men har stilt ut mange ulike raser.

11200786_405066863015521_794916258822740

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet at Steinar Balken skal ha et handlerkurs i Østfold i høst. :) Veldig trivelig fyr som er dommer, driver oppdrett og stiller ut selv, så der vil jeg tro at man kan lære mye. :)

  • Like 2
Skrevet

Hva tenker du er greit antall for å få mest ut av kurset?

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Jeg synes også 10 er mer enn nok. Med 30 så blir det mye venting, dvs ikke en veldig positiv opplevelse for hunden, og selv om man jobber endel på egen hånd og også kan lære mye av å observere andre så blir det i overkant mye av det. Om jeg betaler for å være deltaker med hund så betaler jeg ikke for å være observatør tross alt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...