Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 503
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tegnetusjer Anbefaler det virkelig til folk som ønsker å begynne å tegne. Enkelt å lære seg (jeg har hatt mine siden slutten av oktober, men begynte ikke å bruke dem aktivt før mot jul), fargene

Her går det i pokémon fortiden Ikke kommet et fnugg lenger i noen av fargeleggingsbøkene mine. Har ikke så mye tid til å farge nå, så da blir egentegnede tegninger prioritert Det mørkeblå under

@Khela farge Bare husk å fjern det meste av gråblyanten eller tegn over med penn før du farger, hvis ikke blir fargene grumsete. Kan være du vet det da, men jeg lærte det the hard way, så bare nevner

Posted Images

Skrevet

Endelog ferdig med slangesidene :D Mye jeg ikke er fornøyd med, men nå er jeg bare glad for å være ferdig!Postet bilde

Du skal være fornøyd! Kjempe bra :D
Skrevet

Da har jeg fårr Animorphia boken, gleder meg til jeg får de nye fargene slik at jeg får startet på den :D

Pros:

- Veldig fine design

- Stor variasjon og også mulighet til å tegne inn design selv

- Design som ser ut til å være geniale for å lære forskjellige fargeteknikker

Cons:

- Ganske tynne sider (tynnere enn "Kreativ fargelegging"-serien), så jeg tror tusjer vil gå gjennom.

- Ganske mange av designene har mest detaljer i bretten av boken, som gjør det vanskelig å fargelegge

Skrevet

Da har jeg fårr Animorphia boken, gleder meg til jeg får de nye fargene slik at jeg får startet på den :D

Pros:

- Veldig fine design

- Stor variasjon og også mulighet til å tegne inn design selv

- Design som ser ut til å være geniale for å lære forskjellige fargeteknikker

Cons:

- Ganske tynne sider (tynnere enn "Kreativ fargelegging"-serien), så jeg tror tusjer vil gå gjennom.

- Ganske mange av designene har mest detaljer i bretten av boken, som gjør det vanskelig å fargelegge

Irriterende med mye av motivende i bretten, ja. Men utenom det er jeg storfornøyd med boka!

Jeg blir litt lei av alle småfigurene av og til, men samtidig er det greit med litt avveksling også. Pleier bare farge de helt enkle, og da trenger jeg ikke tenke noe :P

Skrevet

Ja, den ser skikkelig fin ut altså, mye mer variert enn den andre jeg har :) Kommer til å fokusere på det store jeg også, litt lettere å få til ting på :P Så ta småpirket når jeg har ork :lol:

Skrevet

Ferdig med denne, tror jeg. Usikker på om jeg skal farge bakgrunnen kanskje... Veldig fornøyd med hodet, brystet og taggene på ryggen, sånn passe fornøyd med kroppen og vingene.

11363642_845989162163062_2022142126_n.jp

Utrolig flott! :)

Da var jeg også bestilt marco raffine-blyanter. Eller, mamma bestilt til meg :P Blir noen lange dager/uker å vente på dem!

  • Like 1
Skrevet

Får upload too big når jeg prøver å laste opp flere bilder? Har jeg brukt opp kvota? Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

Skrevet

Får upload too big når jeg prøver å laste opp flere bilder? Har jeg brukt opp kvota? Sent fra min SM-G925F via Tapatalk

Ja da har du nok det. Jeg bruker selv link fra bilder på fb for eksempel å laster opp med, istedenfor direkte på forumet.

Skrevet

Samboer skal kjøpe bok til meg :aww:

Er det noen med morsomme og søte motiver?

Nevøen min har den anamaphoria (eller hvordan det nå skrives.. :P ) og mamma har den hemmelige hage, den hemmelige hage syntes jeg så litt kjedelig ut, den til nevø likte jeg ikke helt, men var bedre enn hagen..

Skrevet

Jeg liker de små figurene, jeg :P synes det er best med design som ikke dekker hele sida, for da tar det så sykt lang tid å bli ferdig. Hilsen frøken utålmodig. ;)

Oh, det hørtes akkurat ut som meg :lol: blir det for stort ig avansert vet jeg at jeg kommer til å bli fort lei :P

(Kunne sikkert klart meg med sånn fargeleggingsbok for barn :lol: )

Skrevet

Farget første i animorphia boken og merker at fargene jeg har ikke passer særlig godt til papiret. Det er for grovt rett og slett, så veldig vanskelig å blende ting sammen og får streker i fargene. Det er sikkert min teknikk også da. Men satser på at de nye fargene blir lettere å jobbe med i alle fall :)

Ble sånn passe fornøyd da, burde kanskje valgt noe annet enn grått på reven :P

Syns de småfigurene var gøyest å farge til nå, lettere å få til med fargene jeg har også. Lettere å unngå "streker" i fargene. :)

post-10941-0-22905000-1438984432_thumb.j

  • Like 7
Skrevet

Jeg sliter hardt og kraftig med å fullføre tegninger. Her er et par påbegynte :lol:

Tigeren har jeg kommet lengre på nå da, så den tror jeg det er håp for.

11845926_10208005656205606_854494412_n.j

11824116_10208005706046852_1332787699_n.

  • Like 3
Skrevet

Jeg sliter hardt og kraftig med å fullføre tegninger. Her er et par påbegynte :lol:

Tigeren har jeg kommet lengre på nå da, så den tror jeg det er håp for.

11845926_10208005656205606_854494412_n.j

11824116_10208005706046852_1332787699_n.

Oi, så flink du er! :)

Ferdig med den andre fisken min nå

2qle455.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...