Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag fikk Mirai og Twiggy hilst på hverandre :ahappy: Først tuslet vi en liten tur, så fikk de leke i hagen. Det var full fres, og ikke akkurat lette bildemotiver!

Hvem er du?

11754802_10155894288030437_1584097875280

Vi løper om kapp!

11709872_10155894288520437_3602864295483

Ikke løp så fort!

1614505_10155894288415437_26065760506864

Skal bare smake på den lissen her...

11741219_10155894288370437_6438019571917

Jeg tar deg!

11782304_10155894288615437_5518726790862

Pass opp!

11157432_10155894288750437_3106142634938

Vent på meg da!

11046774_10155894289270437_6157803834639

Legger meg her litt jeg..

11731884_10155894289120437_1339903101092

  • Like 16
Skrevet

Da jeg leste overskriften til tråden så tenkte jeg "herregud...er det mulig? Noen som vurderer staffe eller whips? De er jo ikke litt like en gang" :huh:

Godt det ikke var sånn jeg frykta XD Flotte bilder!

  • Like 3
Skrevet

Da jeg leste overskriften til tråden så tenkte jeg "herregud...er det mulig? Noen som vurderer staffe eller whips? De er jo ikke litt like en gang" :huh:

Godt det ikke var sånn jeg frykta XD Flotte bilder!

Tja, jeg er enig i at de er ulike, men jeg kunne nok levd med begge rasene. På sitt beste er begge rasene atletiske, funksjonelle og hyggelige selskapshunder. Ikke er de gjeterhunder heller. Sånn jeg ser det har de en hel del felles.

  • Like 1
Skrevet

Tja, jeg er enig i at de er ulike, men jeg kunne nok levd med begge rasene. På sitt beste er begge rasene atletiske, funksjonelle og hyggelige selskapshunder. Ikke er de gjeterhunder heller. Sånn jeg ser det har de en hel del felles.

Tja...jeg har whippet, men kunne ikke tenkt meg en staffe(de er pene og hyggelige altså, men har ikke lyst på selv). Jeg synes ikke de er spesielt like, ut over at de har fire bein, hale og snute. At begge er regna som selskapshunder gjør de ikke nødvendigvis så veldig like synes jeg :)

Skrevet

Herlige bilder <3 og valper i piraya-alder altså :wub:

Tja...jeg har whippet, men kunne ikke tenkt meg en staffe(de er pene og hyggelige altså, men har ikke lyst på selv). Jeg synes ikke de er spesielt like, ut over at de har fire bein, hale og snute. At begge er regna som selskapshunder gjør de ikke nødvendigvis så veldig like synes jeg :)

Enig med deg, for meg er det to vidt forskjellige raser :)

Skrevet

Haha, ganske beskrivende bilder for hvordan det var :lol: . Veldig søt, vi gleder oss til fjelltur!

Vi og :D

Så bollete Twiggy er :wub:

Bollete? Skjønner ikke hva du mener :lol:

  • Like 1
Skrevet

Herregud altså, jeg smelter. Så vakre hunder!

Tja, jeg er enig i at de er ulike, men jeg kunne nok levd med begge rasene. På sitt beste er begge rasene atletiske, funksjonelle og hyggelige selskapshunder. Ikke er de gjeterhunder heller. Sånn jeg ser det har de en hel del felles.


Enig i dette. Jeg kunne godt tenkt meg begge rasene, men jeg har kanskje ikke så strenge krav til hund, jeg. Kort pels, ikke mini eller gigant, ikke gjeter eller utpreget jakthund, ikke varsleraser. Utover det så liker jeg mye forskjellig. Egenvilje og selvstendighet setter jeg høyt, siden jeg bare har typiske familie og turhunder.

Skrevet

Vil nok (dessverre :P ) påstå at staffen er lettere å belønne enn en generell whippet, bedre å jobbe med. Mens på andre områder har nok en whippet andre kvaliteter som passer bedre i min lille leilighet og hundehold :-) . Det er jo smak og behag! Syns staffer er kjempekule men jeg er veldig avhengig av å ha med krekar rundt til familie som har mange hunder, og staffen har vel som regel litt større intimgrense :) .

  • Like 1
Skrevet

Hehe, ja, belønningsdelen er jo et pluss hos staffen! Men det er jo positive og negative sider med alle raser, som du sier. Før i tiden ville jeg aldri vurdert whippet en gang, men etter å ha blitt kjent med noen og lest om hundene til andre her inne, så har jeg skjønt at de er mye mer solide enn de ser ut.

Også er det nesten litt dårlig gjort å legge ut bilder av Mirai, for hun har så nydelig farge. :wub:

  • Like 1
Skrevet

Da jeg leste overskriften til tråden så tenkte jeg "herregud...er det mulig? Noen som vurderer staffe eller whips? De er jo ikke litt like en gang" :huh:

Tja, min whippet går svært godt overens med de fleste staffer. Leker med samme intensitet. Kanskje litt ulik utenpå, men lik inni.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...