Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En av mine kjepphester omtales i Dagbladet i dag. Nemlig systemet med ukenummer, som nesten ingen har kontroll på. For et fantastisk system!

- Skal vi treffes en gang i løpet av uke 28?

- Det kan vi sikkert, jeg skal bare google uke 28 for å finne ut når det er.

De fleste kalendere mangler nemlig ukenummer, så det må googles.

  • Like 3
Skrevet

Jeg har ukenummer i min kalender, så spesielt etter det når jeg kjøpte den, siden typen snakker om ukenummer hele tiden. Han jobber annenhver uke, og tror selvsagt at alle har styr på om det er oddetall eller partallsuke.

I år er det forøvrig 53 uker :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg jobber annenhver helg, partallsuker. Så jeg har litt kontroll. Jeg har slått på "vis ukenummer" på kalenderen min på telefonen. Ellers bruker jeg norsk kalender på nett!

Skrevet

Slikt har jeg ikke peiling på, i det hele tatt :lol:

Jeg følger med på datoen da. Men det blir ikke sjekket før første gang jeg må skrive under på noe, i løpet av dagen på jobb. Så det er liksom ikke noe jeg følger med på av andre grunner enn det :P

Guest Christine
Skrevet

Jobber litt i partallsuker, og må sende inn rapport med ukenummer på etter endt jobbing, så ukene har jeg kontroll på :)

Skrevet

Jo, følger faktisk med på ukenummer :) Så ser alltid spesifikt etter kalendre som har ukenumre, og før apple fikk rota seg til å ha ukenummer i kalenderappen sin (lykkedag når de endelig fikk det :heart: ) hadde jeg egen app for ukenummer :teehe:

Jeg syns ukenummer var irriterende før jeg "lærte meg til det", men nå syns jeg det er veldig oversiktlig og greit. Dog prøver jeg alltid å inkludere dato også, for dato er jo selvsagt kjempeviktig også!

Skrevet

Jepp. Jeg har stort sett kontroll på ukene pga kampanjeplanlegging.

Datoer hadde blitt mye mer uoversiktlig tror jeg.

I hvertfall for meg.

Skrevet

Synes det er veldig greit med tanke på jobbliste med hvem som jobber når, det er jo gjerne satt opp noen uker fram i tid og kan egentlig ikke tenke meg noen bedre overskrift enn ukenummer :P

Skrevet

Ukenummer?

Da jeg våknet i dag måtte jeg sjekke på maskina hvilken dag det er.

Så nei, jeg har ikke kontroll på uka, på noe som helst vis :P

  • Like 2
Skrevet

Jeg bruker ukenumre veldig aktivt i jobben. Og forsåvidt også privat. Så jeg digger systemet og vil ikke kvitte meg med ukenumre. Uke 30! :D

Guest Gråtass
Skrevet

For oss som jobber turnus, så er ukenummer helt uunnværlig. Vår fagforening lager almanakk som er tilpasset det bruket. Vet alltid hvilke uke det er, men bruker dato for presisering til de "utenfor systemet ".

Skrevet

Vet det er uke nr 30 nå, siden jeg har ferie. Men på jobb har vi i tillegg turnusuke 1,2,3 og det er litt mer forvirrende. Derfor følger jeg heller vanlig ukesnr.

Skrevet

På jobben min skjer denne typen ordvekslingen omtrent daglig:

Noen: Skal vi legge aktivitetsdagen til uke 10?

Noen andre: Hvilken dato begynner den uken med?

Men da oppsummerer jeg at ukenummer er praktisk for mange yrkesgrupper. Vi andre får vel bare prøve å følge med. *Installere app*

Edit: Der oppdaget jeg at man ikke trenger egen app. Men hva står old for i digital-old? :mad:

http://www.aftenposten.no/digital_old/Slik-far-du-ukenummer-pa-mobilkalenderen-7867781.html

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...