Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 952
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra nå av svarer jeg bare på navnet SandySosantCandy. Bare så dere veit det.  

Det er ikke hver dag jeg leverer masteroppgave etter å ha vært borte fra fagmiljøet i 6 år, er i full jobb, ikke får veileder før 3 mnd før innlevering og skriver mesteparten av oppgaven i løpet av de

Ja, jeg avsluttet like greit med en A på masteroppgaven jeg. 

Posted Images

Skrevet

Dette med å be om begrunnelse på en karakter. Er det i sammenheng med å klage? Når ber en om begrunnelse? Hadde vært litt gøy å se begrunnelse kjenner jeg, men en ber kanskje ikke om det på en A? ;)

Skrevet
9 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Dette med å be om begrunnelse på en karakter. Er det i sammenheng med å klage? Når ber en om begrunnelse? Hadde vært litt gøy å se begrunnelse kjenner jeg, men en ber kanskje ikke om det på en A? ;)

Trenger ikke å være fordi man tenker å klage. Jeg har bedt om begrunnelse på en A jeg ble overrasket over å få. :) Man kan be om begrunnelse hvis man ønsker å få mer informasjon om hvordan oppgaven ble vurdert. 

  • Like 3
Skrevet

Ferie! :D

Anatomieksamen igår var veldig vanskelig, alle jeg har snakket med ble overrasket over det. Mye vanskeligere oppgaver enn de tidligere årene. Men, jeg regnet sånn i verstefall-poengsum, og da var det sånn 46% rett, det er hvertfall bestått. Umulig å si hvor mye jeg egentlig har riktig da, men tror ikke jeg får mindre enn det hvertfall!

Noen som vet hvordan karakterskalaen er i forhold til antall % riktig? Tenker da på sånne oppgaver med ett fasitsvar. Vet ikke om det finnes en sånn oversikt?

  • Like 3
Skrevet
30 minutter siden, laikamor skrev:

Ferie! :D

Anatomieksamen igår var veldig vanskelig, alle jeg har snakket med ble overrasket over det. Mye vanskeligere oppgaver enn de tidligere årene. Men, jeg regnet sånn i verstefall-poengsum, og da var det sånn 46% rett, det er hvertfall bestått. Umulig å si hvor mye jeg egentlig har riktig da, men tror ikke jeg får mindre enn det hvertfall!

Noen som vet hvordan karakterskalaen er i forhold til antall % riktig? Tenker da på sånne oppgaver med ett fasitsvar. Vet ikke om det finnes en sånn oversikt?

Vi går ut ifra 

40-50 % E

50-60 % D

60-80 % C

80-90 % B

90-100 % A

Kan være litt feilmargin på de prosentsatsene

  • Like 1
Skrevet

Fikk E på statistikk eksamen, den jeg følte gikk dårlig. Trodde dog ikke det skulle gå så dårlig.. Jaja, ikke annet å gjøre enn å le av det, be om begrunnelse og konte den til sommeren :P

Skrevet
39 minutter siden, MegaMarie skrev:

Fikk E på statistikk eksamen, den jeg følte gikk dårlig. Trodde dog ikke det skulle gå så dårlig.. Jaja, ikke annet å gjøre enn å le av det, be om begrunnelse og konte den til sommeren :P

Du kan jo klage og få ny vurdering.

 

Venter på sensur her også - synes virkelig at det ikke trenger å ta tre uker når jeg var eneste kandidat :aww: 

Skrevet
18 timer siden, Line skrev:

Du kan jo klage og få ny vurdering.

 

Venter på sensur her også - synes virkelig at det ikke trenger å ta tre uker når jeg var eneste kandidat :aww: 

Ja, vurderer å klage, utifra hva som kommer frem fra grunnlaget vell og merke. Men uansett så er jeg ikke fornøyd med en D heller. Den eksamen var skikkelig teit lagt opp, så jeg satser på at konten blir bedre :) Jeg føler ikke jeg er så dårlig i faget i seg selv.

  • Like 1
Skrevet

Puhh, B på skriftlig Ungdomskunnskap, veldig fornøyd :D . Da skal det mye til å ramle ned fra B i snitt på bacheloren totalt, har kun igjen ett emne + bachelor nå etter jul! 

  • Like 7
Skrevet

Er spent på om det blir masterleseplass på meg, jeg. Vi har fremdeles ikke hørt noe, og nå er vel mastersemesteret strengt talt i gang. Ikke har vi fått innvilget opptak på masteroppgaven heller. Det er ikke alltid jeg er sånn fryktelig imponert over instituttet mitt. Det er nesten så vi skulle tatt saken i egne hender og satt oss til i kantina med et skilt det står "masterplasser ILP" på. Vi har jo i grunnen ikke noe annet sted å sitte, så. 

Men nå er jeg i alle fall på Ås. Det er nitten uker til oppgaven skal leveres og jeg har egentlig mest lyst til å ligge litt i fosterstilling og vurdere om jeg skulle blitt rørlegger eller slakter eller noe annet yrkesfaglig i stedet. 

  • Like 1
Skrevet

Da var det på an igjen. 4 dager til eksamen! :o

Jeg er ikke litt motivert. Meldte meg opp til konteeksamen i matte da jeg fikk C på den eksamen, og jeg ville veldig gjerne ha B. Spurte om grunnlag på den, og det var en sterk C, så utrolig bittert at jeg ikke bare klagde på den og så om det kanskje kunne bli en B utifra det. Da jeg meldte meg opp tenkte jeg at matte er bare gøy, det blir sikkert bare kjekt å lese til den eksamenen. Det stemte ikke helt :lol: Jeg er sliten, og vil egentlig bare ha ferie litt til. 

Jeg får bare gjøre det beste ut av det. Prøve å motivere meg. Pensumet føles litt for stort ut for bare 4 dager med lesing, men jeg prøver å tenke på at kunnskapen ligger der allerede, den må bare børstes litt støv av og jeg må friske opp i et par ting som jeg har glemt helt bort. 

Skrevet

Venter utolmodig på sensur på fysikkeksamen, den skal visst komme iløpet av dagen!

 

Også er jeg utolmodig mtp stipend/lån. Har betalt semesteravgift (betalte 29.12), men det står fremdeles ubetalt på den på studentweb. Kjipt..

 

 

Edit: litt i sjokk her: fikk A på fysikken :D Totalt 4stk i en klasde på ca 50 som fikk A, så jeg er storfornøyd. Følte det gikk bra, men ikke SÅ bra

  • Like 13
Skrevet

Har fått to karakterer i dag (en B og en bestått :) ), så da har jeg alle obligatoriske fag i boks! Mangler karakter i det siste faget på tjue poeng, men om jeg mot formodning skulle stryke i det har jeg uansett nok poeng for mastergraden min, og det faget er ikke obligatorisk. Så da mangler jeg "bare" masteroppgaven min for å få en mastergrad, da! :P 

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...